Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótárssal hogy oldjátok meg?

Lakótárssal hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Ti a lakótársatokkal megmondjátok egymásnak, hogy nagyjából mikor lesztek vagy nem lesztek otthon?

Van itt olyan aki például úgy lakik valakivel, hogy mindketten egyetemisták és vizsgaidőszakra csak néha vannak az albiban mert bejárósok? Ti ilyenkor közlitek előre, hogy ki mikor lesz otthon vagy nem?


Rá kell kérdezni minden héten ha tudni szeretném vagy egyszer kell előre megbeszélni?


Egyáltalán alap dolog, hogy tudjuk ezt egymásról hogy ki mikor lesz ott vagy nem köteles senki megmondani?


Olyan esetekben esetleg jól jöhet tudni ha például a párommal ott tudnék találkozni és kettesben szeretnénk lenni vagy ha egy rokonom szeretne oda menni vagy vele mennék. Vagy esetleg csak tudni, hogy mikor van ott a másik tanulni és mikor mehetek oda mikor nincs ott, hogy tuti ne zavarjam. Vagy ha esetleg én is tanulni mennék oda és én is akkor egyedül szeretnék lenni vagy bármilyen okból...


Szóval ez nálatok hogy működik? Megbeszéltek ilyesmit vagy nem?


2020. jan. 5. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden héten megkerdeztuk egymast, hogy ki megy haza a hetvegere, illetve az fix volt, hogy a vizsgaidoszakban csak en voltam a lakasban.
2020. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Mindketten fizettek a lakásért. Meg kell egyezni abban, ki mikor milyen vendéget vihet. A bent tartózkodàst viszont szerintem nem. Fizetek a lakásért, azt mondom neked hogy most hétvégén nem leszek bent, viszont hirtelen máshogy alakul, mégis hazamegyek, akkor érezzem magam kellemetlenül, hogy az általam fizetett lakásban akarok lenni? Közös lónak túros a hàta.. ezzel jár....
2020. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

vagyok olyan jóban a lakótársammal, hogy megdumáljuk, ki mikor lesz ott, vagy messen rákérdezünk egymástól.

meg azért annyira vagyunk tekintettel a másikra, ha tudjuk, hogy a másik vizsgára készül, akkor nem az albiban csapunk bulit, hanem elmegyünk valamerre, de azért a vizsgára készülőt is megkérdezzük, mert van, mikor ő is jön:DD

egyébként meg nem zavar, kit hoz, visz, de hetekig ne éljen ott idegen. ha meg kettesben akar lenni a párjával, vagy csajával, akkor ott a saját szobája, minek egész házat elfoglalni xd

2020. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt olyan lakótársam akivel alapból jóban voltunk, így tudtam mikor merre jár, simán megkérdeztük, hogy fent lesz-e a másik, stb.


De olyan is volt, akivel 2 szót nem váltottunk, így soha nem tudtam mikor merre jár, hazament-e vagy sem. Volt hogy 1 hétig a lakásból nem jött ki, 30+ éves ember.

2020. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem a semmilyen viszonyt, engem megnyugtat, ha elmondjuk egymásnak, ki-mikor megy-jön, ha hosszabb időre elmegyünk. De még azt is meg szoktuk beszélni ha buliba megyünk és éjjel jövünk. Én sajos felébredek a zár kattanására (maradjunk annyiban, hogy ez azért adaptív, bizonyos szinten ébernek kell lenni, védelmi szerepe van), de ha megbeszéljük előre, nyugodtabban alszom.

A vendégek fogadását meg kötelező megbeszélni, abban nincs apelláta és eddig minden lakótársam alapnak vélte ezt, kivébe egyet...vele semmit se lehetett megbeszélni :P

2020. jan. 29. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!