Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi erre a jó megoldás? Szóljak...

Mi erre a jó megoldás? Szóljak vagy ne szóljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A környékünkre költözött (szerintem tavaly) egy nagyon nem normális család. Talán a szomszéd utcában laknak.


Ahogy leesik 2 cm a hó, apuka az autó után köti a szánkót és az utcán húzza végig a visítozó gyerekeit. Kb 1,5-2 órán keresztül.


Az autóm kint állt a kapu előtt (ahogy pár szomszédé is) és a szánkó ide-oda mozgott, kisodródott.

Az anyagi kár sem vicces, de a csúszós úton baromi balesetveszélyes egy másik autósnak pl., aki a sötét utcán mögöttük megy vagy elmenne mellettük autóval.


Nem én akarom 1x kivasalni a gyerekeit és feltètelezem, hogy más sem szeretné.

Ha esik a hó, inkább már beállok a kocsival, mert tuti megjelenik ez a barom a terepjárójával és ide-oda csapatja a szánkót az utcában.


Mi a teendő ilyenkor?


2020. jan. 16. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Rendőrt hívsz, mert ez a gyerekek veszélyeztetése.
2020. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Bocsánat, offolok. Ilyenért tényleg lehet rendőrt hívni? Nálunk is van ilyen "aranyos apuka".
2020. jan. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Amennyi hó esik mostanában ez nem lehet gyakori eset, pláne, hogy letakarítják pár órán belül. Az esetleges károkozás egy dolog, a gyerekek veszélyeztetése az egy teljesen más dolog, az ő érdekükben én is rendőrt hívnék.
2020. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nemaRendőrség ***** válasza:
18%

Ez gyerekként hatalmas élmény lehet.

Majd ha nem fogja a gyerek arcába fújni a kocsi a rákot kipufogón én is ezt fogom csinálni.


Egyébként meg be kell állni, nem az utcán akadályozni a forgalmat...

2020. jan. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, te tényleg ilyen sötét vagy? A kapum előtt az nem az utca közepe/széle.

Az a kapum előtt van, azaz van még egy alacsony járda és utána az úttest. Hogy akadályozom a forgalmat? Ne, inkább ne is válaszolj!


A főutakat takarítják, ahol pl.a buszok is járnak. A kisebb mellékutcákat nem szokták.


De én is arra gondoltam, hogy ez veszélyeztetés. Köszönöm azoknak, akik megértették elsőre. :D

2020. jan. 16. 18:26
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
én is ezt szoktam, max. azt veszi zokon a gyerek ha csak a 20 éves swift van kéznél.
2020. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy majd ha átmegy rajta valaki, de akkor már nem fog panaszkodni a 20 éves tragacs miatt...
2020. jan. 16. 22:34
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
nem tragacs az, csak eszi picit az olajat
2020. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Nemértem, egyszer azt mondod kertváros ahol utcán állnak az emberek, egyszer meg azt hogy csúcsforgalmú sztráda ahol ha lemész az útra jön a kivégzőosztag...

Kertvároson belül 30al mehetsz ha a tábla engedi, 20-al ha nem.

Ha gyorshajtasz és balesetet okozol a te hibád lesz

2020. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Főleg mivel ha jól értem a járdára áltok rá mint a suttyók és az úton kell menni.
2020. jan. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!