Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem bírom a szomszédaimat....

Nem bírom a szomszédaimat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Még itt lakok legalább 2 hónapig.


Kicsit a helyzetről:

Egy lakásból lett kialakítva 2 így hangszigetelés nem a legjobb, plusz az ajtónk egy pici előszobára nyílik, ami kb 3nm és utána van csak a bejárati ajtó. Az ő lakás részük kocka a miénk meg L lakban körbe veszi így lényegében minden szobában 1 fal közös fal.


A szomszédok:

Fiatal pár, elsőre teljesen normálisnak tűnnek valószínűleg azok is, de mondjuk úgy hogy mindketten otthonról dolgoznak így kb mindig otthon vannak.


A probléma:

Vékony a fal, plusz a szomszédok valószínűleg unatkoznak mert sokat foglalkoznak azzal hogy mit csinálok.


Pl.: Közös fal mellett van az ágyam. Orrsövényferdülésem van, fekve kicsit nehezebben veszem a levegőt, plusz most jöttem ki náthátból és kicsit rászoktam az orrspayre ... azaz hangosan veszek levegőt de nem horkolok.


A szomszédok reakciója, hogy elkezdenek először köhögni a fal mellett, majd esetleg 1x megütik. Majd hallok egy olyat, hogy "mikor hagyja abba már 1 órája csinálja". Legutóbb meg hajnali 2kor elkezdték bömböltetni hangosan a zenét és minden szám végén lehalkították és elhangzott egy olyan mondant, hogy "Még mindig csinálja".


Nyílván ilyenkor az ember mégnehezebben lélegik mert akaratlanúl is arra koncentrál már ... meg nyílván én csak aludni próbáltam...


Még kb 15 ehez hasonló dolog van. Pl.: Ahogy elkezdek a laptopomon írni (Macbook Air kb a leghallkabb billentyűzet) elkezdenek dobszólózni a konyhában.


Mindezt nem a képzetem szüleménye kb 5 hónap után realizáltam, amikor kb mindig pontosan akkor ütötték a falat, amikor minimális zajjal járó dolgokat csináltam.


Úgy voltam vele, hogy én leszek a jó szomszéd. Mindent füllhallgatóval hallgatok amúgy is. Majd a keményebb írást igénylő dolgokat pl.: programozást az egyetemen csinállom stb...


Meg is lett az eredménye, már legalább 1 hónapja nem hallom a dobszólókat ahol a cíntányért szék huzogatással cserélték le ... de persze nem az a véletlenűl megtörténő, hanem a kemény 30 mpát oda vissza tologatja, vár kicsit majd újra kezdi...


..dee még így is ha a konyhába megyek (ahol a legjobban lehet hallani egymást) elképesztő zajokat hallok :D persze nem konyhai tevékenységeket. Majd ha odébb állok akkor rögtön abba marad. Volt olyan, hogy fél napon át próbálgattam, hogy ha közel megyek elkezdenek zajongani, majd ha kicsit eltávolodok, akkor nem ... rettenetesen durva...


Tegnap is amikor haza jöttem ( még nem mentem be az ajtómon épp nyitottam) valami olyasmit hallottam, hogy "Na b+ haza jött".


Ilyenkor van az, hogy 98kgos kondis (amatőr szinten boxoló) kicsit könnyen felhúzható de passzív agresszív fiú vagyok, így nem kezdek elordibálni, de őszintén kiütném valamelyiket ha egy ilyen pillanatban előttem megjelenne.


Nem tudom mit csináljak, mert ha tovább játszom a "jó szomszédot", akkor egy idő után elpattan valami és valakit megütök. Ha meg kicsit elengedem mamagat és mondjuk kényelmesebb hangerővel hallgatok valamit mondjuk Laptop hangszórón stb... és nem próbálok meg az ő igényeikhez igazodni, akkor olyan szintű reakció hangokat hallok majd, hogy rettenetesen felhúzom magamat és kitudja mi lesz.


(Nem viccelek, már volt hogy megütöttem valakit mert felidegesített. Komoly dühkezelési problémáim vannak)



2019. febr. 24. 16:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap.

Bird ki valahogy.

2019. febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

"a hangszigetelés nem a legjobb"


A leírásod alapján ez inkább nullának tűnik és valóban minden áthallatszik. Ők se élvezik a helyzetet, kölcsönösen halljátok egymás kb. minden egyes dolgát, ezzel csak hangszigeteléssel lehet valamit kezdeni... így mindenkinek élhetetlen.

2019. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 szántóvető ***** válasza:
47%
éjjel berúgod a bejárati ajtójukat,véresnek kinéző kés a kezedben,és vársz,nem szólsz semmit.majd megindulsz feléjük.lényeg h ne bántsd őket.ennyi elég lesz hogy úgymond leszálljanak rólad.
2019. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
2# Igen, ha hangosan beszélnek minden szót tökéletesen hallok bizonyos helyeken. Így van az hogy ahelyett, hogy aludnék azt kell hallgatnom hogy pl.: az Alexájukat próbálgatják részegen.
2019. febr. 24. 17:16
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég. És biztos neked vannak dühkezelési problémáid?

Mert ők mindenek csak nem toleránsak.

Ami meg engem illet, én már rég átmentem volna leordítani a hajukat. Tüdőből. És ha nem tetszik nekik, még nekik is ugrok. Mint az 50 kilómmal. (Ami azt jelenti, hogy nem neked vannak dühkezelési problémáid. Basszus én felnézek rád, hogy eddig kibírtad valahogy!)


Egyébként ne hagyd szerintem. Két hónap ide vagy oda, küldd el őket csúnyán a tisztelt prostituált gondviselőjükbe és akár össze is törhetsz közben valamit (ami lehetőleg a tiéd, és nem nekik okozol tényleges kárt). Attól garantáltan becsinálnak. Az emberek félnek az agresszív egyedektől, tapasztalatból tudom. (Apám mellett megkaptam ezt a fajta kiképzést, a mai napig rettegek tőle.)


A következő bérlőt előre sajnálom. :(

2019. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Te már bírd ki valahogy, a hangszigetelésre felesleges már költened.

Ejjelre vegyél egy füldugót és a saját érdekedben húzd minél távolabb tőlük az ágyat, azért hogy ne hald őket, tudj aludni nyugodtan. Napközben pedig dugd be a füled és csináld úgy a dolgokat ahogy eddig. Így nem hallod, ha teszik a fejük.

2019. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%

Én hasonló helyzetben megőrültem, mert nem hagytak aludni. Ez egy klasszikus kínzási módszer.


Hatóság, jog nem véd ez ellen. Az emberek gonoszak. És azok is maradnak.

2019. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó szomszéd voltál.


Nekik nem tetszett.


Mutasd meg, milyen a rossz szomszéd.


Felejtsd el a fülhallgatót, szökdécselve közlekedj, satöbbi :)

2019. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha dobolnak a falon, dobolj vissza. Játssz olyat, hogy ti most egy zenekar vagytok :D
2019. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nem, ordibálni nem fogok :D Kicsit furcsa, de kórosan szorongok így viszonylag ártalmatlannak tűnük és csak akkor vagyok agresszív ha valami nagyon elpattan viszont akkor rögtön fizikai tetlegességre lépek, soha sem ordítok.


Meg itt nem a zajjal van a bajom, mert viszonylag csendesek. Csak a reakció szerű hangokra, aminél is inkább az idegesít hogy velem foglalkoznak, mintha engem érdekelne miről beszélnek, mi folyik náluk...


Most is csak egy szendvicset csináltam a konyhában, de máris jöttek a szokásos hangok és még ki is mentek a közös részre valamit csinálni.


Ezeket a dolgokat csak úgy tudom átnélni dühroham nélkül, hogy hangosan hallgatok valamit a füllhallgatómon.

2019. febr. 24. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!