Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nem érzem úgy, hogy költöznöm...

Nem érzem úgy, hogy költöznöm kéne?

Figyelt kérdés

Anyáéknak az egyik lakásából kiköltözött az albérlő. Most feljött az ötlet, hogy odaköltözhetek, ha szeretnék. Tegnap fent aludtam, hogy milyen a zaj, meg a könyék. Csendes volt, jó volt.

Na most én 21 éves vagyok, lassan 22. Nincs barátnőm akivel összeköltöznék. Itthon dolgozom apám vállalkozásában, tehát minden nap ugyanígy haza kéne járnom. Abba a lakásba én csak aludni járnék fel. Olyan sportot űzök ami az egész délutánomat eltudja vinni, szóval tényleg ritkán lennék otthon. Én ezért nem érzem, hogy több százezret elkéne költenem, hogy bebútorozzam és utána fent lakjak egy lakásban tök egyedül. Sőt nem is lakjak, hanem reggelizzek, vacsorázzak és aludjak. Nem azért nincs kedvem, mert itthon kényelmes anya szoknyája alatt, hanem komolyan nem látom értelmét. Anyagilag is megtehetem, hogy elmenjek.

Most akkor költözzek, vagy ne?


2020. febr. 9. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem minek írtad ki... Kerek perec leírtad miért nem... Akkor? Én mégis azt gondolom hogy azért nem mert jobb otthon hogy főznek mosnak rád nem neked kell ezeket megtenni.

Szerintem itt a 90% örült volna ha ilyen lehetősége lett volna... Én pl. igen.

Igen szar, hogy felkeljek elmenjek a boltba takarítsak főzzek mossak, de sajnos ilyen a felnőtt élet. Szerintem senki nem jár haza többet mint te.

Mindenki elmegy reggel ledolgozza a munkaidejét,bolt, főzés mosás stb aztán alvás.

Senki nem azért vesz magának kecót , mert 0-24-ben otthon ül.

Nem is kell feltétlen oda költöznie senkinek se.

Maximum adj magadnak egy hónapot ha nem akkor meg haza mész ennyi majd kiadjátok megint.

2020. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Itthon is szoktam mosni, főzni. Persze nem olyan gyakran, mintha külön költöznék.
2020. febr. 9. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ezt neked kell tudnod, én örültem volna, ha van ilyen lehetőségem. A saját kuckó mégiscsak saját kuckó.

Ha nagyon nem akarsz menni, akkor adjátok ki megint határozott időre, majd 1-2 év múlva visszatérsz a témára.

2020. febr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Itthon dolgozom apám vállalkozásában, tehát minden nap ugyanígy haza kéne járnom. Abba a lakásba én csak aludni járnék fel. Olyan sportot űzök ami az egész délutánomat eltudja vinni, szóval tényleg ritkán lennék otthon. "


Miért szerinted más nem ingázik a melóhely és otthon közt? Másnak nincs hobbija?

Másnak sincs több ideje otthon lenni. Mert fizetni kell a hitelt, az albit. Mert szerinted akik előbb béreltek egésznap otthon ültek? Gondolom elmentek dolgozni este meg haza stb stb. Nem mindenkinek van vállakozasa és teheti meg hogy egésznap otthon ül. Neked kényelmesebb az otthoni lét, mert anyukád főtt kajával vár, kimossa a ruháid.

Feleslgesen írtad ki. Én örültem volna egy ilyen lehetőségnek.

Bosszant a kérdésed,mert nekem szar csaladom volt 19 évesen elkellett otthonról költöznöm és suli mellett dolgozni ugyanúgy napi 8 órát, tanulni, mosni, boltba menni... Sose voltak meg a tanszüneteim mert dolgoztam azért hogy most tudjak venni egy nyomorék lakást hogy ne attól fo..sak hogy ki mikor pakol ki az albiból meg melyik.lakótársam akar agyonverni. Inkább örülj neki hogy van egy ilyen lehetőséged. Persze a lakás nem fog elszaladni 30 évesen is rá érsz beköltözni...

2020. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annak én is látom értelmét, hogy elköltözzek mondjuk munka és/vagy tanulás miatt, jobb lehetőségek miatt, jobb életkörülmények miatt, jobb környezet miatt vagy pedig nyilván a párommal való együttélés miatt. Viszont csak úgy, mert az a szokás stb., nem. Az én családom egy kisvárosban lakik, emiatt én a gimázium után nem maradhattam otthon, mert egyetemre szerettem volna járni és most is tudom, hogy otthon nem változtak semmit sem a lehetőségek (tanulás, fejlődés, munka stb.), emiatt ugyanúgy más városokban kell majd gondolkodnom. Párkapcsolatom jelenleg nincsen, szóval egyelőre pusztán az a cél, hogy olyan helyen éljek, ami számomra előnyösebb és több alternatívát nyújt mind tanulás, mind munka terén. Viszont a te esetedben szerintem én sem költöznék el, ha elégedett is lennék a helyzettel. Ha nem vágynék másra, szeretném a munkámat, elégedett lennék a keresetemmel, jól érezném magam abban a környezetben, jó lenne a kapcsolatom a családommal, van szórakozási vagy kikapcsolódási lehetőségem stb., akkor én sem szeretnék elköltözni csak úgy. Én annyira nem is szeretek teljesen egyedül lakni. Anyagilag is nyilván kedvezőbb otthon élni. Illetve 21-22 évesen az ember még nem is az a korosztály, ahol már gáz otthon élni vagy tényleg erősen javallott lenne elköltözni. Én azt mondom, hogy majd elköltözöl, ha te is úgy érzed, hogy el szeretnél költözni és lesz rá egy számodra fontos okod.
2020. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem az életmódváltás (saját otthon) meghozza az egyéb egyéni életvitelt is. Lehet hogy most egyelőre úgy tűnik hogy semmi értelme, de ezzel elég sokat tanulnál, főleg felelősségről aminek 21 évesen lehet nem látod létjogosultságát, de 30 évesen már egész máshol leszel, ha most költözöl és nem akkor egy lány miatt. És kezdheted tanulni ezt, fiatal középkorúként.
2020. febr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen közel én sem költöztem volna a szüleimtől, az nem igazi költözés. Viszont ha amúgy sem szeretsz egyedül élni, akkor neked távolabbra sem lenne értelme, amíg így gondolod, hogy egyedül minek. Én egyedül költöztem el, és jól döntöttem, de elég távolra, hogy papucsban ne tudjanak átsétálni.
2020. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!