Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a megoldás a tahó kutyás...

Mi a megoldás a tahó kutyás szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Felettünk egy albérleti lakás van, ami sajnos kutyabarát albérlet. A kedves bérlő, 40 nm-es panelba Dobermant, meg macskát meg még ki tudja mit tart. A legnagyobb gond hogy a kutyája rengeteget ugat. Szóltam neki már az ugatás miatt, ill. próbáltam vele beszélni, de annyira primitív, bunkó hogy nem lehet szót érteni vele. Azt hiszi mindent megtehet, mert ő kutyabarát albérletként vette ki a lakást. A kutyabarát albérletről, pedig egyik szomszédot sem kérdezték meg, sem a hozzájárulásukat nem kérték. (de nem is adtam volna) Beszéltem a lakás tulajával is a dologról, de kb olyan barom, mint a bérlői. Szerinte ő úgy adja ki a lakását, ahogy akarja és senkinek semmi köze hozzá.

A másik probléma pedig az állatbűz, amit főleg nyitott ablaknál lehet érezni, de fűtési szezonban, a mosogató lefolyóján keresztül is árad a környező lakásokba.


A közösképviselő, annyit javasolt, hogy indítsunk birtokvédelmi eljárást, aminek utána is érdeklődtünk. Ott annyit mondtak, hogy nappal ugathat 6 percet éjjel pedig 3 percet. Csak az a baj, hogy nem egybe ugat ennyit hanem ugat fél percet utána 2 óra csönd, ugat megint fél percet, utána 1 óra csönd, és ez így megy egész nap. Főleg mikor éjszakás vagyok, nagyon jó 3-szor, 4-szer erre ébredni.


Továbbá a polgármesteri hivatal szerint, mivel az új állatvédelmi törvény szinte mindent felülír, gyakorlatilag semmit nem fognak csinálni.

Akkor ezek szerint kötelesek vagyunk tűrni, mert a kedves őnagysága kutyát tart?



2020. febr. 15. 16:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Pròbáltunk,mi kis emberek vagyunk.

Polgarmester fia lakik alattunk.Rendörsegi ügyet nem akarunk

sem költözni mert kb 1 èv mulva költözünk csaladi hazba

Bar kezd elpattani a hur,szivem szerint en is ezt csinalnam vele

tegnap 10 ig aludtak de jo lett volna ha en keltem öket dübörgessel orditozassal de van mas szomszedom is,nem cseszhetek ki velük is

kelepce ez de mar tart sokaig

2020. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
*mar nem tart
2020. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Esetleg nézzetek ki a közös folyosóra, nem valami olyat érez-e, amit ti is jobb, ha tudtok, ő csak ugatással tud jelezni, esetleg illetéktelen is mászkálhat a lépcsőházban. Szilveszter környékén hozzám becsöngetett valami kamu ablakos, biztos, hogy csaló volt, tavaly nyáron lettek az ablakaim kicserélve, és jobban zárnak, mint az előző, sajnos nem tudom, ki volt az a hülye, aki beengedte. A kutyámat az egyik szobába zártam, de onnan is ugatta az idegent, az ürge azóta sem jött vissza. Ha pénzzel akart lehúzni ott helyben, nem jött össze, ha azt akarta felmérni, hogy mennyire tudna észrevétlenül ügyködni más időpontban, arra is kapott választ, hogy a kutya biztosan zajt csinálna, és nem törhetne be azon a folyosón észrevétlenül.
2020. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az állat gazdájának kellene gondoskodnia róla, hogy a kutyája ne zavarjon másokat. (főleg panelban) Ha meg nem képes erre, akkor nem kell kutyát tartani. De nem a szomszédoknak kellene feladni a nyugalmukat, azért mert őnagysága kutyát tart. Főleg ilyen nagy kutyát, ilyen kis lakásban. Vagy ez nem számít állatkínzásnak?
2020. febr. 17. 21:14
 15/22 anonim ***** válasza:
Jogszabály van rá, mekkora kutyát mekkora helyen lehet tartani. Szerintem nektek még egész jó. Nekem van olyan szomszédom, aki éjjel szeret hangoskodni, nem ám óránként pár perceket, hanem folyamatosan órákig, akár éjfél után is, én meg olyankor nem tudok aludni. Csak mivel a panel viszi mindenfelé a hangot, nem tudom beazonosítani, hogy pontosan melyik lakó ilyen gyökér. Szívesebben látnám helyette a te kutyás szomszédodat, azzal kevesebb a probléma. Óránként egy kis vakkantás semmi.
2020. febr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Tartósan nem lehet kistestü kutyát 10 négyzetméternél kisebb,közepes testü 15négyzetméter,nagytestü kutyát 20 négyzetméteresnél kissebb lakásban tartani.

Szóval ha a lakás nagyobb mint 20 négyzetméter nem számit àllatkinzàsnak

2020. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen átérzem a kérdező helyzetét, mi is egy ilyen szomszédtól szenvedtünk, de hál' isten elköltöztek.

Azt kéne megértenie a sok parasztnak, hogy a kutya NEM LAKÁSBA VALÓ! Miért nem visz még oda a lakásba a kutya mellé akkor még egy lovat, vagy 2 elefántot. Ha annyira állatot akar tartani az albérletében, akkor tartson hörcsögöt, aranyhalat, vagy ékszerteknőst, de nem kutyát.

Én egyetértenék az ebadó bevezetésével, és igenis tanfolyamhoz kellene kötni a kutyatartást, úgy mint az osztrákoknál. Mert rengeteg a felelőtlen kutyatartó, aki csak divatból tart kutyát, há mer trendinek érzi magát vele. Reméljük, ez a hülye divat, hamar le fog csengeni.

2020. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Sok paraszt van aki üvölteti a tévéjét,üvölt a zene

ordit szex kozben-sztem az sem a szomszédokra tartozik!

Meg az állandó szöveg hogy nagyothalló vagyok és azt hiszik akkor mindent szabad

Egyszerübb lenne ha senki se élne panelba szerintem

Én is azért lakom itt mert nincs pénzem saját kertes hàzra egyenlőre de cicám van 2 is.

Ők is nyàvognak meg szaladgálnak mint az őrültek.

Bár a mi esetünkben a nagyothallo hulye also szomszéd meg is érdemli

Szoval az h kinek milyen az ingerküszöbe?

Bárcsak kutyás koltozne alánk és nem egy 30 éves bulizós,csajokat hazahozos,trappolos lenne alattam.

Engem az ilyen zajok hergelnek fel.

A kutya nem tehet rola,de sok degenerált ember magatartás problémáját kezeltetni kellene

2020. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

13.10


Hát de kutyát se kötelező társasházba tartani.

2020. febr. 19. 13:59
 20/22 A kérdező kommentje:

07.29


40 nm-es a lakás, akkora mint a miénk. De az a nagytestű kutya ezen a 40 nm-en 2 felnőtt emberrel, és egy macskával osztozik. Így sem állatkínzás?

2020. febr. 19. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!