Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a megoldás a tahó kutyás...

Mi a megoldás a tahó kutyás szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

Felettünk egy albérleti lakás van, ami sajnos kutyabarát albérlet. A kedves bérlő, 40 nm-es panelba Dobermant, meg macskát meg még ki tudja mit tart. A legnagyobb gond hogy a kutyája rengeteget ugat. Szóltam neki már az ugatás miatt, ill. próbáltam vele beszélni, de annyira primitív, bunkó hogy nem lehet szót érteni vele. Azt hiszi mindent megtehet, mert ő kutyabarát albérletként vette ki a lakást. A kutyabarát albérletről, pedig egyik szomszédot sem kérdezték meg, sem a hozzájárulásukat nem kérték. (de nem is adtam volna) Beszéltem a lakás tulajával is a dologról, de kb olyan barom, mint a bérlői. Szerinte ő úgy adja ki a lakását, ahogy akarja és senkinek semmi köze hozzá.

A másik probléma pedig az állatbűz, amit főleg nyitott ablaknál lehet érezni, de fűtési szezonban, a mosogató lefolyóján keresztül is árad a környező lakásokba.


A közösképviselő, annyit javasolt, hogy indítsunk birtokvédelmi eljárást, aminek utána is érdeklődtünk. Ott annyit mondtak, hogy nappal ugathat 6 percet éjjel pedig 3 percet. Csak az a baj, hogy nem egybe ugat ennyit hanem ugat fél percet utána 2 óra csönd, ugat megint fél percet, utána 1 óra csönd, és ez így megy egész nap. Főleg mikor éjszakás vagyok, nagyon jó 3-szor, 4-szer erre ébredni.


Továbbá a polgármesteri hivatal szerint, mivel az új állatvédelmi törvény szinte mindent felülír, gyakorlatilag semmit nem fognak csinálni.

Akkor ezek szerint kötelesek vagyunk tűrni, mert a kedves őnagysága kutyát tart?



2020. febr. 15. 16:13
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
41%

A lefolyoba ontsetek mr musclet. Az leoldja a koszt a lefolyobol. Illetve buzelzarot csinaltassatok. Az nem a kutya hibaja,h a vizszerelo nem ertett a munkajahoz...


Kutya minden tarsashazban tobb van es ugat ennyit minimum. En is hozzaszoktam a kutyaugatashoz es nem ebredek fel. Nalunk egesz nap ugatnak a szomszedok kutyai,nem szol senki erte. Ez a tarsashazi elethez tartozik. Nalunk 3 csivava lakik felettunk,egesz nap ugat allandoan mindenre.


Orulj a dobinak,o normalis,csak kelzesertekkel ugat!

Amikor nem volt meg kutyank ,volt betores nalunk es utana honapokig nem tudtam vegigaludni az ejszakat fel evig es remalmaim voltak. Ha lett volna kutyam,nem tortek volna be.

2020. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

21.28


Igazad van, és nyáron ablakot se nyissunk mert ott is iszonyatosan árad befele hozzánk az állatbűz.


Jelzésértékkel ugat? Na de óránként fél perceket? Azt nem tudom, miért nem a tulaj viseli el az ő kutyabarát albérletét. Ha őneki kéne elviselnie ezt, akkor biztos nem talált volna ki ilyesmit, hogy kutyabarát albérlet. Nem másokkal kéne elviseltetni.

2020. febr. 22. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!