Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék én?

Mit tehetnék én?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy kis fenyegetést a kedves szomszédtól a nyilt utcán, hogy ha a kutyámnak nem csinálok olyan helyet ahonnan nem hallja minden reggel az ugatását feljelent. Szóltak már többen, hogy kössem meg de nem lehet mert félek, hogy akkor csak támadóvá válik mint a fiamék kutyája. Engem nem zavar a kutyám, akkor mást miért zavar ha ugat reggel? Mit tehetek én? Tényleg feljelenthet?

2020. febr. 28. 22:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is van egy kutyaugattatós szomszédom, sokszor a kutyára vagyok pipa, pedig nagyon szeretem a kutyákat.

Mindig próbálom űberelni az érzelmeimet a kutyáit illetően, csórik nem tehetnek róla, hogy egy agyalágyult, felelőtlen gazdájuk van.

Nekem is volt pár kutyám, ha ugattak feleslegesen, rögtön rájuk szóltam, behívtam őket.

Empátia, ezt úgy hívják, meg lakóközösség.

Nem pedig beveszem a leszrom tablettát, és mindenki úgy ugráljon, ahogy én irányítok.

2020. febr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

tehát már többen is szóltak de téged nem érdekel... gratulálok. felelős kutyatartás...

ha esetleg valaki bömböltetné a zenét ami meg téged zavar gondolom téged idegesítene a legjobban.

ideje kicsit gondolkodni, és foglalkoznod a kutyáddal, ha egyedül nem megy kérj segítséget kutyaiskolától.

2020. febr. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12%
9-esnél a pont! Akit zavar a vidéki/kertvárosi élettel együttjáró kutyaugatás, kakaskukorékolás, stb., annak a panel való! Gyűlölöm a kiköltöző városiakat, akik nekünk "őslakosoknak" dirigálnak, hogy min változtassunk. Ő költözött ide, alkalmazkodjon, vagy mehet Isten hírével!
2020. febr. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

14#

Világ életemben kertes házban laktam, mégsem viselem el a napi 24 órás kutyaugatást. Szerencsére egy szomszedom sem volt még akkora suttyó, hogy ne tanítsa meg a kutyáinak, hogy ne ugassanak egyfolytában. Volt, hogy nálunk 5 kutya volt a családnan, de mégsem zengett az utca tőlük, mert nevelve voltak.

Ki kéne már nőni abból a mentalitásból, hogy a kutya arra való, hogy egész nap ugasson.

Ha valaki arra lusta, hogy megtanítsa a kutyáját ilyen alapokra (nem ugat egyfolytában, ül, marad, és parancsra visszajön), az ne tartson kutyát, mert alkalmatlan rá.

Szomorú, hogy az ilyesmit néhányaknak 2020-ban még magyarázni kell...

2020. febr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
4%
Nyugodtan le lehet pontozni, de tartom magam a véleményemhez. 15-ösnek abban igaza van, hogy illene egyeseknek megnevelni a kutyájukat, ezzel ellentéteset nem állítottam én sem. De az újonnan beköltözők akkor se várják el a teljes, kutyaugatás-mentes csendet egy vidéki, kertvárosi helyen, mert ez szerves része az effajta életmódnak. Ugyanez a helyzet a sütögetéssel/bográcsozással: nehogy már ők szabják meg, mikor tartok kertipartit, mert zavarja a tűzzel járó kis füstöcske. (Az égetés esete természetesen más téma.)
2020. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

16#

Többen is szóltak már a kérdezőnek, hogy probléma van a kutyájával. Ha csak a szomszédról lenne szó, akkor en is azt mondanam, hogy ő a bolond, de mivel sokan szóltak a kutya miatt, ezért szinte biztos, hogy a kutya egész nap őrjöng és ez nem tetszik az embereknek.

2020. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
79%

Na azért álljon meg a menet! Látom idefújt a szél néhány önérzetes, "kihaénnem" okostónit, aki minimum úgy érzi ő sz*arta a spanyol viaszt és szerinte mindenkinek ő hozzá kell igazodni, de ez nagyon nem úgy működik! Csak mert neked van egy kutyád, el ne hidd hogy mindenkinek meg kell hajolnia előtted és szó nélkül tűrni a kutyaugatást! Mindenkinek joga van a nyugalomhoz, márpedig egy állandóan ugató dög ezt baromira el tudja lehetetleníteni, a gond csak annyi, hogy a PTK kimondja, hogy: "a tulajdonos az ingatlan használata során köteles tartózkodni minden olyan magatartástól, mellyel szomszédjait szükségtelenül zavarja"

Nos tehát, ha a te cuki kis kutyád, akit képtelen vagy megnevelni, állandi7an ugat, azzal bizony baromira szükségtelenül zavarod a szomszédokat. Ha téged annyira nem zavar az ugatás, vidd be magad mellé a házba, aztán ott hadd ugasson a füledbe. Komolyan ész megáll néhányak hozzáállásától.

Nálunk is volt ilyen jellegű probléma. Leköltöztünk vidékre, csendes nyugodt utcába, gondoltuk mi. Amíg ki nem derült, hogy a szomszéd idegbeteg kutyája még a legyet is megugatja. Többször szólva lett neki, hogy kezdjen vele valamit, de semmi. Ráadásul mindezt a szobánk ablaka alatt. Elegünk lett, bementünk a jegyzőhöz, feljelentést/panaszt tenni, voltak hangfelvételeink is, amin hallani hogy kisebb-nagyobb szünetekkel az egész napot végigugatja a kutya. A jegyző ki is jött a szomszédhoz 2x is és megállapította, hogy a kutya valóban indokolatlanul vonyít egész nap és figyelmeztette a szomszédot, hogy ezen azonnal változtasson, nevelje meg a kutyát vagy ha kell, vigye be a házba, de ezt nem csinálhatja. Persze még ő volt megsértődve, de hamar napirendre terítette a jegyző. Attól a naptól bevitte szépen a házba a kutyát, meg rászólt ha ugatott stb, de pár hét után azt vettük észre hogy a kutya eltűnt. Mint kiderült elajándékozta, mert vélhetően már ő sem tudott vele mit kezdeni.

Szóval le lehet szállni a magas lóról, csak azért mert te előbb ott laktál, még nem jelenti hogy neked mindenhez jogod van, más meg kussoljon. 😉

2020. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!