Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Budapestiek hogy képzelik...

A Budapestiek hogy képzelik el a vidéki életet?

Figyelt kérdés

2020. márc. 13. 06:02
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Hát ahogy vidékiként elnézem a környékre betelepült panelban felnőtt népet..., ezeket képzelik, teszik:

-MIvel pesten többnyire szenvedtek a szomszédok zajaitól, azt képzelik, hogy vidéken síri csend van, senkihez sem kell alkalmazkodniuk. Szóval akkor jön csak a döbbenet részükről, amikor hajnalban megszólal a szomszéd kakasa, vagy kórusban ugatnak a kutyák, ha végigsétál valaki az utcán... Ezután elkezdik a feljelentgetéseket, mert ez nekik nem tetszik...

-Pesten központilag megy a hóeltakarítás, utcák és terek rendbetétele, és megdöbbenti az a pestieket, hogy vidéken nekik kell a házuk előtti közterületet rendben tartani...

-A pestiek a kertet és udvart nem egy fákkal teli vagy veteményesként használt területnek képzelik, azzal sok a munka, ehhez lusták. Kiirtanak odaköltözésük után mindent, és bevetik a szép ződ gyeppel, utána az a legnagyobb gondjuk, hogy folt ne essék a gyepükön! Aztán amikor felforr a ház a 40 fokos kánikulákon, szereltetik be légkondikat, meg telirakják a gyepet műanyag ernyőkkel/sátracskákkal, hogy legyen némi árnyék a kiirtott régi fák hűlt helyén...

-Azt hiszik továbbá, hogy mert kicsi a forgalom az utcákban, ők akkor 130-al száguldozhatnak bárhol... Így mint az ámokfutó közlekednek a konzervdobozukkal. Ja, és ami még jellemző rájuk, hogy a pár száz méterre lévő boltba sem képesek gyalog vagy biciklivel elmenni, ahhoz is autó kell nekik...

-Ha már autó: Megszokták, hogy pesten a lakásba nem vihetik be az autót, s az utcán parkoltak, ezért vidéken is állandóan az utcán parkolnak, nehogy ugye a szép új gyepükben folt essék... Ezzel vagy elfoglalják a teljes járdát, vagy az úttestre lógnak le, hogy a kukásautó vagy a hókotró télen had szenvedjen...

-stb.

2020. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen egyetértek az 1-essel.

Agglomerációban lakok, az utóbbi pár évben rengetegen költöztek ki ide Pestről, abszolút így viselkednek.

A kedvencem a lóadó-sztori. Egy településen a finnyás városiak miatt majdnem megadóztatták a lótartást, mert hogy "lószag" van a környéken miattuk. :DDDDDDD

2020. márc. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
33%

Azért ez nem teljesen így van, eléggé elfogult a vélemény...

Pl. én Pesten lakom családi házban és ugyanúgy a ház előtt mi takarítjuk a havat...sőt van veteményesem is..

Nem kell azért mert valaki Pesten lakni azt hinni ,hogy totál bunkó meg pökhendi mert esetleg kiköltözött az agglomerációba. Mint mindenütt itt is egyik ilyen másik olyan..

Mivel nagyobb a távolság két ingatlan között azt gondolhatják, hogy nagyobb a csend, de nem hiszem,hogy nem számoltak a kutyaugatással meg a kakassal...

Szóval attól,hogy valaki Pestről költözött ki nem totál hülye...

2020. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Valóban nem teljesen hülye úgy 70%-ban, ahogy az első véleményt nyilvánító személy kezdte “ panelban felnőtt “ <— > erre már tolja is a választ, hogy de pedig vannak kertes házban élők ...

Egy vidékinek egyből leesik, hogy Maga is Pesti említeni sem kell! 🙈😂😂

2020. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
0%

Igen, én pesti vagyok, itt is születtem, de még sose voltam azért kiakadva , hogy mennyi "vidéki" bunkó költözik ide...

Mire jó ez a vidéki-pesti ellentét?

Ugyanúgy mindenfélék az emberek itt is meg ott is.

Én úgy látom a vidékieknek van bajuk a pestiekkel, talán valamiért "kevésnek " érzik magukat ezért bunkózzák a pestieket folyton.

És igen nem olvastam figyelmesen,hogy az első hozzászóló a panelban élőket említette...na de azt megnézte már hány vidékról Pestre költözött él panelban és ők hogy viselkednek?

Hagyjuk már ezt a pestiek hülyék fejezetet...a vidékiek biztosan sokkal jobbak és nagyon befogadóak ahogy itt lejött....

2020. márc. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!