Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kistelepülésen normális, hogy...

Kistelepülésen normális, hogy egyesek olyan mereven megbámulnak az utcán, még utánam is fordulnak, mintha földönkívülit látnának?

Figyelt kérdés
Rendszeresen előfordul, és nem csak öregek csinálják. Ma is mentem biciklivel és 5en legalább ezt csinálták
2020. márc. 31. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ismeretlen vagy számukra. Kistelepülésen az emberek figyelnek, az "idegeneket" azonnal kiszúrják.
2020. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Meztelenül bicajoztál?
2020. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

KIstelepülésen még nem járvány idején is normális, hogy bárkit megbámulnak az urcán, pláne az örgek, de mások is: annyira kevés az inger, annyira kevés érdkes és izgalmas történik, hogy egy bicajos is felborzolja a kedélyeket.


Én egy ilyen helyen nőttem fel. Azon is hetekig kattogtak, ha valaki péntekenklént nem két kenyeret vitt haza a boltból, csak egyet. :) Komoly.

2020. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Minél kisebb helyről van szó annál jobban. Ezeket a kietlen kis falvakat egytől-egyig szite mind az idős, 60+ lakja (2020-ban fiatal, aktív ember miért költözne az ember olyan helyre, ahol még egy kisbolt és épphogy van?), akik ott élnek már stabil 20-30 éve, és mindenki nagyon jól ismeri a másikat - amolyan egyfajta társaság/közösség alakul ki, és hát nyilván furcsán néznek az idegenre.


Mondjuk, ha nem csak öregek csinálják az már érdekesebb, mert egy fiatalnak meg kevésbé tűnhet fel, hogy ki az idegen, illetve az idős korosztályt is se ismeri annyira, mint az idős emberek egymást.


Ha nem titok, melyik megyéről van szó? :)

2020. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Bolond egyetemista lány, most itt is kezded?
2020. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert más életük nincsen. És keresik az újdonságot. Az szeretnék ha te pitiznel nekik. Pletyka feszkek és lenyomoznak kivagy mivagy.
2020. márc. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
100%
Persze. Ha egy ismeretlen autó gurul végig vagy jön a GLS valakihez, akkor is egyből a kapun vannak hogy vajon ki az, kihez jött.
2020. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kisfalvakban is van középkorú és fiatal, igaz a 80%-uk elmegy a megélhetés és élet miatt, de nem mindenki. Nem csak 60 évesek lakják.

Amúgy igen, ilyen helyeken mindent kipletykálkodnak még a fiatalok is és nem szégyenlősek, képesek úgy is miközben te hallod. Nem érdekli őket, ha hallod. Egymást is kibeszélik, engem hányszor kibeszéltek mikor félévente autót cserélgettem, mert egyik se tetszett...

Megnyugtatlak városon is kipletykálnak és megnéznek, legfeljebb nem veszed észre, mert 600x többen vannak és nem tűnik fel.

2020. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, a regi emlekek. En egy kb 7-8 ezer fos varoskaban nottem fel, ott is ez ment. Ha bekoltozott valaki a varosba, mar ment minden fele sztori. Csori uj lakosok meg ebbol semmit nem erzekelnek az elejen, mert persze szemtol szemben beszelni a masikkal, hogy mi miert van, ki honnan jott es mi szel hozta ide, nem divat, ahhoz mar kurazsi is kellene meg a pofajukat adni hozza. Mennek a szomszedolasok, hogy az uj lakot is jol megnezhessek maguknak meg azok is, akik a varos masik vegen laknak es akkor ez meg nem is falu, hanem egy kisebb varos.

Sajnaltam is ezt, mert egyebkent gyonyoru szep varos, jo az elrendezese es termeszetkozeli is, de en nem birtam mar igy elni, hogy hetente eszbontobbnal eszbontobb torteneteket hallottam magamrol, arrol, hogy mikor mit csinaltam es hol, sokszor olyan idopontokban, amikor nem is voltam a varosban sem, nemhogy az emlitett helyszinen.

Mielott felkoltoztem Budapestre, eltem a szines hajas korszakomat, akkor annyit rohogtem ezeken. Kek hajam volt, amikor setaltam valahova az utcan, nem egy autobol bamultak ki, mintha idegen lenyt latnanak, voltak, akik le is lassitottak, hogy kinezzenek az ablakon. Ezt minden tulzas nelkul mondom. Elkepeszto :D El sem tudom kepzelni falun mi lehet, az biztos, hogy ennek a sokadik hatvanyozodasa.

2020. júl. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
9: Szintén kisvárosban nőttem fel, ha megyek látogatni anyámékat ugyanígy reagálnak a kék hajamra xDDDD
2020. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!