Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy dolgozzam fel, hogy egy...

Hogy dolgozzam fel, hogy egy nyomortelepen nőttem fel?

Figyelt kérdés

Nem bírnám elviselni, hogy sajnáljanak. Egy magyar kisvárosban nőttem fel Ukrajnában, ahol még a kommunizmus szépen megmaradt, mindenhol panelek, semmi kultúra, sok alkoholista és napbarnított ember. Nem is olyan nagy város, max 7000 ember él ott. Én Budapesten tanulok most, évekbe került, mire megtanultam normálisan élni, és bepótolni mindent, ami kimaradt.

Olyan értelmiségi emberek között vagyok most, akik Budapesti polgári családba születtek, és már Szeged is vidéknek számít nekik, mint általában a Budapestieknek. Sőt már Zugló is vidék :D

A lényeg, hogy én nagyon szégyellem elmondani, hol nőttem fel, mert vagy megsajnálnak, hogy jaj milyen büszke lehetek magamra, hogy egy nyomortelepről felkerültem Pestre, vagy lenéznek, hogy úgysem tudok sokat, mert nem kaphattam olyan oktatást, és nem érhettek olyan ingerek.

Én tudom, hogy nem tehetek róla, de soha nem voltam paraszt, mindig tanultam és a cél az volt, hogy nagyvárosban tanuljak tovább, mégis mintha minden vidékiről ez a kép alakult volna ki a Budapestiekben.

Való igaz, hogy az egy nyomortelep, de hogyan tudnék elvonatkoztatni? Rengeteg komplexusom van emiatt...


2020. ápr. 2. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Nyomortelep?

Te a saját szülőföldedet lenyomortelepezed?

Én is határon túli vagyok itt is maradtam, szintén szegény vidéken élek de meg is szeretem szlőföldemet nem is szeretném itthagyni.

Nincs benned semmi lokálpatriotizmus?

Pont a fent emlitettek miatt nem mennék soha Pestre lakni, én pl vidéken érzem jól magam.

Attól, hogy még valakinek sok pénze van meg nem biztos, hogy értelmiségi ahoz kell valamennyi ész is.

Én nem szégyelném szülőföldemet/származásomat panel, alkoholista meg sok napbarnitott kb minden varosban van Magyarországon is.

Ha pedig valaki emiatt elitél akkor tudja hol az ajtó, tuti nem barátkoznék olyanokkal.

2020. ápr. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem engedd el es ne foglalkozz vele. Ismerek olyat aki majdnem 50 eves, o is feljott Budapestre videkrol, szep karriert csinalt, mindene megvan ami kell es pszichologushoz jar ugyanezen okbol kb amit te irtal, mert szegyelli a multjat azok kozott az emberek kozott, ahova mar o is tartozik es ez korlatozza bizonyos dolgokban.

Nem hiszem, hogy ez megerne. Inkabb hallgass meg 1-2 sajnalos hozzaszolast, annyira nem erdekes dolog ez, hogy barki ennel tobbet foglalkozzon vele, hidd el. Ha szoba kerul, elmeseled, max neznek egy kicsit de hidd el, eltelik ket het es emlekezni se fog ra senki. Illetve manapsag mar annyira nem is olyan meglepo eleve ez, mar nem az van mint regen, amikor meg ujdonsagnak szamitott egy alacsonyabbrol jovo ember.

2020. ápr. 2. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Azokkal az emberekkel is probléma van, akik általánosítanak: nekik valószínűleg bármilyen falunevet mondanál, akkor is "vidékiként" kezelnének. Nem hiszem hogy ha adott falu nevét kimondod, mindenkiben az a kép jelenik meg, mint benned. Mások véleményére nem kell adni, ha ezek sértenek téged.
2020. ápr. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Miért kellene neked mindenről beszámolni az ismerőseidnek? Ha kényelmetlenül érint a dolog, ne beszélj róla! Hasonló cipőben járok, legbelsőbb magánügyemnek érzem, hogy egy vidéki cigánytelepen nőttem fel. Ezzel csak lehetőséget adsz másoknak, hogy véleményt alkossanak rólad, ami ahogy látom hatással is lenne az önértékelésedre. Mindenki oda születik, ahová... ez random, és nem privilégium.
2020. ápr. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne a negatívumait nézd, hanem hozd ki magadból a legtöbbet. Sok olyan könyv van, amiben hasonló hátterű emberek mutatják be, hogy igen, van élet a rossz után is. Olvass el egy ilyet.
2020. ápr. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezek elég nyomorult "értelmiségiek" lehetnek, akik mondjuk egy szegedit leszólnak, mert vidéki.
2020. ápr. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!