Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Képtelen vagyok elengedni...

Képtelen vagyok elengedni gyermekkori házunkat! Hogyan dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Megszülettem. Hazavittek egy házba (dunakeszi), ahonnan 4 éves koroman anyám elvitt budára, mert úgy volt, hogy elvál apától.


Aztán budáról 10 éves koromban visszaköltöztünk dunakeszire, de egy másik házba, amit anya építtetett.


Most apa úgy van vele, hogy eladná azt a házat, ami az övé, de 4 éves koromig ott éltam és venne egy másikat szintén dunakeszin. ÉN EZT NEM TUDNÁM FELDOLGOZNI!


Az a tudat, hogy az"én" házamban egy idegen család fog lakni, és ha elmegyek a ház előtt, tudni fogom, hogy pontosan mi merre van, mintha a sajátom lenne! Elképzeltem, hogy egy idegen gyerek fog aludni játszani az én szobámba és hát ciki, de elsírtam magam. És nem csak ahhoz a házhoz kötődöm! A budaihoz is, meg mostmár ehez az új házhoz is ami most épült.


KÉptelen lennék feldolgozni. 1. hogyan vegyem rá apát, hogy ne adja el, 2 ha mégis eladja hogyan dolgozzam fel? Ott leszek 1 km-re, ha valamiért arra megyek el, akkor látom és nem fogok tudni bemenni!!!!


Ez olyan rossz így!! Nincs egyben a család, anyám a vagyonát elosztja ingatlanokba, mások még mindig a szülőházukban laknak....


2020. febr. 14. 22:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Rosszu lírtam. 10 éves koromban visszaköltöztünk dk-re egy másik házba, mert mégis "összejöttek", de külön házban laknak..
2020. febr. 14. 22:12
 2/21 A kérdező kommentje:
16 vagyok :) fiú
2020. febr. 14. 22:13
 3/21 A kérdező kommentje:

utsó mondat korrigálása: Nem jó ez így. Anyám elköltöztet máshova, aztán megtartja azokat a házakat, miközben mások akiket ismerek születésük óta ugyanabban a házban laknak.


Ennyi pénzből, amikbe az összes házunk kerül, miért nem tudtak a szüleim egy rendes nagy családi házat építtetni?

2020. febr. 14. 22:15
 4/21 anonim ***** válasza:
En 18 eves koromig éltem a családi házunkban aztán eladtuk. Fel tudtam dolgozni. Sőt, most üresen áll mert hitelt vettek fel ra a vevők, nem tudták fizetni, igy kilakoltattak őket onnan.
2020. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
de ez más. Én képtelen lennék rá. FEl sem tudom fogni, hogy hogyan lépnék rajta túl
2020. febr. 14. 22:24
 6/21 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Tárgyak jönnek-mennek. Nincs igazi értékük.


Az emlékeidet nem veheti el tőled senki. Most szembesülök azzal, hogy tíz évvel a kirepülésem után mennyire átalakul a környék, ahol felnőttem.


Ez ilyen. Üdvözöld a változást, ne zárkózz el tőle, mert jót is hozhat. Lehet, hogy szebb és jobb házban fogsz élni, mint az volt.


Tudom, kedvesebb nem lesz, mint az ember "szülőháza". De el kell tudni engedni a múltat ahhoz, hogy teljes szívvel megélhesd a jövőt.

2020. febr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
38%
szentséges atyaúristen ezt a hisztit
2020. febr. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hozz el emleket.


En pl amikor anya karjàban voltam polyàs babaként a fenykepen mögöttünk volt egy àllatször falvédö, nos mi is költöztünk kb 6 szor mashova, de még amikor èrettségiztem is ott volt a szobàmban ez a falvédö.


Szoval ne teglàkhoz helyhez ragaszkodj, kapaszkodj olyan emlékekbe ami vihetö. Egy zenélö ora amivel pl csecsemöként is altattak, az elsö kisautod/macid amit szeretettel adtak, az elsö tenyérlenyomatod, föleg a közös csalàdi fotok. Nekünk még olyanok is megvannak mikor még meg sem születtem es ahol pl apa gitározott anyànak falon poszterek a hàttérben :)

Sokkal többet jelent.


Nàlam ez az érzés most mama hàzàval van amugy mert eladjàk ahol cseperedtem minden nyàri szünetben, mindig àllotükörnél csodalkoztam hogy jé tavaly még nem értem el pl a fésütartot, minden èvben neztem ahogy mekkorat nöttem, stb, szoval nekem sem maradt onnan semmi tàrgy igazàbol, de nagyban vigasztal a megannyi emlék mikor mamàval énekeltünk, gyümölcsöztünk, kertben fürödtünk a kàdban nyàri estén csupa rozsaillatu rozsakertben, ezeket nem is lehet csak belül magunkban tovabb vinni.

2020. febr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
7-es. Kössz szépen sokat segítettél
2020. febr. 14. 23:10
 10/21 A kérdező kommentje:
Talán úgy el tudném engedni, hogy soha többé nem hallok a környékről sem. És jóó messze elmegyek. De nem elsz jobb. Nekem mindig is dunakeszi volt az otthonom..
2020. febr. 14. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!