Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti költöztetek már össze...

Ti költöztetek már össze idegennel?

Figyelt kérdés
Költöznék, de egyedül nem tudok fenttartani egy albit. De a barátaim nem költöznek. Szóval maradt az idegen opcio, de egy kicsit parázok.
2020. ápr. 22. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer laktam egy ilyen fazonnal, soha többet!

[link]

2020. ápr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
XDD. biztos elég rossz lakótárs lehetett.
2020. ápr. 22. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, többször is volt idegen lakótársam

külön szobám volt és előtte találkoztunk egyszer, szóval félni nem féltem tőle

többnyire nem sült el túl jól, de nem volt semmi komoly, inkább csak viták a másik (nem) takarítási szokásaiból és hasonlók

szintén a pénz volt az oka nálam is, ideiglenesen szerintem teljesen jó és sokan csinálják így

2020. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Barattal sem koltoztem volna ossze, nemhogy idegennel.

3 ev koli boven eleg tapasztalatnak.

2020. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Két lakótársam volt eddig. Egyikükkel két találkozás és pár hónapon át tartó levelezés előzte meg az összeköltözést. A másikkal egy havi közös munka és pár találkozás.
2020. ápr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg fiatal voltam laktam többször idegenekkel.

Olyan hirdetést kerestem amiben lakótársat keresnek és megfeleltem a feltételnek. Aztán elmentem ,-beszéltem a tulajjal vagy bérlővel, attól függ, hogy ki hirdetett.

Ha szimpatikus volt a személy és a lakás is megfelelt az igényeimnek, akkor költöztem.

Fontos, hogy előre minden legyen megbeszélve, rezsi, kaució, felmondási idő, stb..

Még valami!!

A legfontosabb

Ha jót akarsz, akkor nincs közösködés mosószer és kaja tisztítószer, bármi tekintetében sem. Ha az első naptól így csinálod lehet fura lesz kicsit, de sosem lesz guriga wc papíros problémád..higyj nekem

És még egy ..mehet e bárki rajtad kívül délutánra, éjszakára bármeddig. Ha igen ,milyen feltételekkel?

Ezek a feltételek az összes bérlőre ugyanúgy vonatkoznak.Ugyanez a közös helyiségek takarítására is vonatkozik. Volt hogy az ilyen előrelátó kikötések fölöslegesek voltak, de hamar megtanulja az ember a saját kárán, hogy mi az amit jobb tisztázni.

Szerencsés ha hivatalos papír is van mindenről (lakbér, rezsi stb..) de bérlő társ esetén ez ritka.

Legelőször egy nagyon aranyos néninél laktam.

Vele volt a legkevesebb gondom.


Minél idősebb vagy, annál nehezebb alkalmazkodni másokhoz. Nekem többnyire jó emlékeim vannak erről az időszakról.

2020. ápr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mikor anno Pestre költöztem az egyetem miatt, először koliban húztam le fél évet, utána másfél évig idegenekkel albérletben. Tisztességes figurák voltak, tehát nem féltettem soha a cuccaimat, viszont elég fura stílusuk volt, nehezen tudtam kommunikálni velük. Saját szobám volt legalább, ez határozottan könnyített a helyzeten. De mikor eljöttem, nem sirattam őket.
2020. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Költöznék, de egyedül nem tudok fenttartani egy albit."


Na, pontosan ezért nem költözök. Kivárok. Gyűjtöm a pénzmagot.

2020. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, több idegennel bérlünk egy helyet, vagyis ez nem teljesen ugyanaz, mert mindenki egy szobát bérel, konyha, fürdő meg közös. De várom már, hogy el tudjak költözni.
2020. ápr. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!