Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehetne tenni egy ilyen...

Mit lehetne tenni egy ilyen helyzetben? (a szomszéd egy idős bácsi hangos tévével...)

Figyelt kérdés

Több, mint 6 éve élünk ebben a társasházban, a szembe szomszédban volt egy házaspár vagy testvérpár (a néni tüneményes volt, a bácsi meg, nincs szebb szó: bunkó), de nem derült ki sosem milyen kapcsolatban voltak. A nénire sokszor lehetett számítani és nagyon kedves volt, de sajnos szegény pár éve meghalt és a bácsi egyedül maradt. Még régen is volt probléma a hangos tv/rádióból (a bácsi becsukta az ajtót és a néni nem tudott bemenni, volt hogy mentőt hívtak, mert azt hitték baj van, volt hogy majdnem rendőrt is. szóval voltak dolgok bőven..), de amióta nincs itt a néni sokkal rosszabb lett. Csukott ablak mellett hallom, szerencsére nem mindig értem, az agymosó csatornát, amit hallgat. Hihetetlenül hangos, és sajnos korán kel, így jóval 6 előtt hallom és szinte egész nap, majd elég gyakran (gondolom bealszik rajta) hajnali 4-ig képes menni.

Mivel nyáron dolgoztam, korán kellett kelnem, meg gimi alatt is és nagyon nem tudtam tőle aludni. Többször szóltam neki, párszor kimondottan agresszív volt és tényleg nincs jobb szó, bunkó. Egyszer leállt apával vitatkozni is emiatt.. Pedig szépen és tiszteletteljesen kértem, semmi tiszteletlent nem mondtam, csak megkértem, hogy legyen szíves halkítani, mert nem tudok tőle aludni. Volt, hogy már annyira nem bírtam, hogy éjjel átmentem és szóltam. Nagy nehezen megértette és mintha meglepődött volna, hogy ilyen szinten áthallatszik.. pedig nem először szóltam már.

Viszont pár hónapig semmi gond nem volt, de most újrakezdte és nem tudom mit csináljak, mert sosem (még a korlátozás előtt) sem ment el sose sehova és mindig szól nála valami...

Ti mit tennétek a helyemben?

Leszögezem, tisztelem az időseket és ez nem egy hiszti, tényleg idegesít és úgy néz ki vele ezt nem lehet normálisan megbeszélni.

A normális válaszokat előre is köszönöm szépen!



2020. máj. 15. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Ez gondolom társasház. Megnézed, nálatok mi az előírás, meddig lehet zajongani, utána pedig hívod a közös képviselőt, intézkedjen.

Nálunk amíg egy néni volt pozícióban nem cicózott, egyszer szólt, másodjára lekapcsolta az áramot. :) De akár rendőrt is hívhatsz.

2020. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Jajj egyes, azért rendőrt ne hívjon már a szomszéd bácsira azért mert hangos a TV...☹
2020. máj. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem egyszerűen hangos, nem lehet tőle aludni.
2020. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Nálunk lépcsőházanként kéne, hogy legyen közös képviselő, de a miénkben sajnos nincsen :c
2020. máj. 15. 19:14
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

#2:

Olvasd már el a kérdést, 'ázzeg!

2020. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Normalis valasz: te is leszel oreg!


Megoldas, ha csinaltatsz a fuledre egy profi fuldugot. Egy ilyen szemelyre szolo fuldugo tok kenyelmes es biztosan tudsz mellette aludni.


Anyam is ilyet hasznal. Egyszer nem hoztam kulcsot es hiaba csongettem mint egy bolond, az anyam edesdeden szundikalt tovabb, pedig nekunk meg bekebeki bim-bam csengonk van, olyan hangos mint ha egy templomban kolompolnanak, meg sem ebredt fel.

2020. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, nehogymár ő csináltasson füldugót magának, nagyon fordítva ülsz a lovon....

Inkább a papának kellene fülészetre elmenni, mert valószínű süket.

Illetve nézze fülhallgatóval a tv-jét, nem pedig szrjon a környezetében élőkre.

#6 elmélete szerint akkor a házban mindenki éljen füldugóval, mert egy öreg trotyli süket. Aham.

Illetve ez birtokháborítás is, akinek az életterét bármilyen mértékben korlátozzák, a jegyző segítségét kérheti, illetve rendőrt hívhat.

2020. máj. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Áramszünet valahogy?
2020. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első körben a közös képviselőnek kellene szólni.Ha a tatter nem hajlandó kompromisszumra,akkor meg sajnos keményebbre kell váltani. Egyszer-kétszer le kell valahogy kapcsolni nála az áramot,mire kikászálódik,lehet hogy felfogja,miért történt.


És mielőtt jönne a flame: tisztelem-szeretem az időseket,persze amelyik ,,megérdemli”. A kor sosem lehet indok a bunkóságra,aki pedig ezzel takarózik,az a legnagyobb paraszt.

2020. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinyomod a biztosítékot az áram dobozán. Ha visszakapcsolja, megint. Addig csinálod, amíg meg nem jön az esze.
2020. máj. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!