Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan hívta fel az egyik...

Jogosan hívta fel az egyik lakó erre a figyelmet?

Figyelt kérdés

3 éve lakunk egy társasházban Pesten és többször voltak már liftben meg ezen a fali plakáton (ahova minden közérdekű dolgot kiraknak) különféle cetlik, miszerint "Kedves lakók, lehetőleg ne este 11kor mossanak, tartsák be a házirendet" stb stb. Azonban a most pár napja kiragasztott cetlin óriási vita alakult ki.... Valaki kiírta, hogy kedves szülők, örülnénk ha elmagyaráznánk drága gyermekeiknek hogyan illik viselkedni a közös használatú folyosón, ugyanis egy ideje már rendszeressé vált, hogy kismotoroznak vagy üvöltve szaladgálnak fel-alá illetve gördeszkáznak és görkoriznak a folyosón míg a lakástól a lifthez érnek, majd vissza. Tudni kell, hogy minden emeleten van egy irtó hosszú folyosó, és két oldalt kb méterenként lakások vannak, néha én is hallom a visítozó kölyköket meg hogy kismotoroznak, egyszer már majdnem kiszóltam én is, de nem volt kedvem vitatkozni. Nem tudom melyik lakó írhatta ki, hogy melyik emeleten lakik, de valaki (gondolom az egyik szülő, aki magára ismert) aláírt, hogy micsoda suttyó vagy, gyerekgyűlölő és társai. Eléggé elfajult. Oda-visszairkálnak, már le is lett tépve a papír, de valaki kézzel írt még egy cetlit és kiragasztotta, hogy egyébként ne akard már megszabni mit csinálhat a másik gyereke stb. Nem akarják abbahagyni.

Nálatok is vannak ilyen szomszédháborúk...? Szerintetek jogos, hogy valaki megkérte magyarázzák el a gyereküknek hogyan kéne a folyosón viselkedni? Ti engeditek, hogy végig gördeszkázzon vagy rohanjon vagy kismotorozzon a gyereketek a folyosón?

Én személy szerint egyetértek azzal a lakóval, akit ez zavar, de lehet célravezetőbb lett volna inkább direktbe szólni ott és akkor a szülőnek, hogy ezt nem lehetne-e mellőzni, mert rettentő zavaró. Szerintem azért alapvető lenne, hogy egy folyosón, amin végig lakások vannak, nem hagyom ordibálni meg visítozni meg görkorizni a gyereket, de hát ezek szerint nem vagyunk egyformák.


2020. máj. 19. 16:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez van ha a bugrisok felkoltoznek a varosba es nem tudnak viselkedni lakokozossegben. Mindenhol van ilyen sajnos. Szepszoval az ilyet nem lehet elintezni!


Mindenkinek ugy kellene elni, hogy azzal ne zavarja a kornyezetet. De mit varsz egy olyan vilagban, ahol kiviszik a szemetet az erdobe, a gyerekek pedig a gangon randaliroznak.


Ilyen vilagban elunk :(

2020. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Szerintetek jogos, hogy valaki megkérte magyarázzák el a gyereküknek hogyan kéne a folyosón viselkedni?

- Igen, jogos.


Ti engeditek, hogy végig gördeszkázzon vagy rohanjon vagy kismotorozzon a gyereketek a folyosón?

- Nincs gyerekem, de nem engedném, a kutyámra is rászólok, ha hangoskodni kezd otthon a játék hevében, mert azzal zavarná mások nyugalmát.


"de lehet célravezetőbb lett volna inkább direktbe szólni ott és akkor a szülőnek"

- Van, akivel nem lehet beszélni, és van, amikor nem derül ki, hogy pontosan honnan jön a hang, igaz, közös folyosón ez könnyen kideríthető, de mondjuk ha lakáson belül van valakinél zaj, az nem mindig egyértelmű egy panelban.

2020. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
A közös folyosón nem szabad a gyerekeknek rohangálni, görkorizni vagy motorozni, mert balesetveszélyes - nem csak a gyerekekre nézve, hanem a többi lakóra is. Ha valaki feljelentést tesz azok a szülök ellen, akik megengedik a gyereknek, igen komoly büntetésre számíthatnak, ha meg netán valakinek baja lesz emiatt, akkor még komolyabb eljárás indulhat ellenük: gondatlanságból elkövetett veszélyeztetés - és ez már nem lesz vicces!
2020. máj. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

"Tudni kell, hogy minden emeleten van egy irtó hosszú folyosó, és két oldalt kb méterenként lakások vannak"


Nem ilyenben élek, de ismerem ezt a panel típust. Képzeld el azt a szituációt, hogy valamelyik ott lakó pont akkor nyitja az ajtaját és lép ki a lakásából (akár csak azért, hogy a szemetet kivigye), amikor odagurul a lába alá az egyik kismotorozó gyerek, aki ugye nem tudja még felmérni a kockázatot, mert kicsi.

2020. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Jogos,de tudod ,vannak akiknek mindent lehet,mert nehogymár meg kelljen nevelnie a gyerekét.
2020. máj. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Jogos a kérés pedig. A gyerekek viselkedésére a szülők dolga odafigyelni. Engem nem zavar, ha csacsog, énekel amíg ki-be mennek (sőt, kifejezetten aranyos inkább), de a kismotorozás fel-alá az azért már sok!
2020. máj. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha engem elfogadnak azzal, hogy mosok éjfélkor, ugat néha a kutyám, pár házibulit tartok, ahol néha emberek kimennek az ajtó elé dohányozni és közben beszélgetnek (közös kertre nyílik a bejárati ajtónk), akkor magasról teszek arra, hogy ki rohangál, ki sikítozik, ki fúr, ki csapkodja a bejárati ajtót és ki focizik a kertben.


De ha valaki beszól nekem arra, hogy ne menjek ki napozni, ellenben a kölkét kiengedi, meg az én kutyám a rohadt korcs, aki cseflet, ha valaki az ablakunk előtt mászkál, ellenben ha ordít a gyerek a szomszédban, az a világ legtermészetesebb dolga, akkor én sem fogok válogatni, ugyanúgy genyázok velük, ha már nem hagynak élni. Úgy gondolom, korrekt vagyok és igyekszem disztingválni. Az élet viszont zajjal jár és elfogadom, ha valakit zavarok, ha ő is betartja, amit tőlem kér és mindenki mással is betartatja, de ha nem, akkor ott rohadjon meg, dacból csakazértis kiaggatok egy szélcsengőt, ami egész éjjel csörömpöl, meg mikor elmegyek itthonról, magas frekvenciájú hangot fogok játszani, ami hosszú távon fejfájást okoz és senki sem fogja tudni, hogy tőlem jön. Lehet így is játszani.


Szerencsére nálunk nem volt ilyen probléma, de vannak ötleteim:)))

2020. máj. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
Gyerekeseket mind egy helyre költöztetném,ott visitozhatnának egésznap a nyomi kölykeik.
2020. máj. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
"hogy mosok éjfélkor" - Amíg használsz rezgéscsillapító alátétet - ami a mosógéped élettartamát is növeli -, addig akkor mosol, amikor akarsz. :-)
2020. máj. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

#9 használok, plusz földszinti lakó vagyok téglalakásban, szóval valószínűleg nem sokat hallanak belőlem.:) De ha gondjuk lenne vele, simán abbahagynám, normális a lakóközösség, kedvesen kérnek és ők is betartják, amit kérnek. Mikor ideköltöztem és bemutatkoztam az első lakógyűlésemen, jeleztem is feléjük, hogy nyugodtan jelezzék, ha valami nem kerek, nem ismerem a ház szerkezeti adottságait és hogy milyen szintű zaj meg milyen tevékenység zavaró az alapokon túl (korábban is régi építésű téglalakásban éltem, ahol fél méter vastag falak voltak a legtöbb helyen, nyilván ott senki sem hallott senkiből semmit, nehéz ezután felmérni, hogy itt mi a helyzet). Mondták, hogy oké és azóta sem volt panasz rám, nekem sem rájuk (persze nyilván hallok ezt-azt, de nem zavar, főleg nem annyira, hogy problémázzak).

A pofátlankodást és a "megmutatjuk neked, hogy itt ki a kiskirály", azt nem viselem el. Szóval ha egy komplett hangzavarban engem csitítanak, akkor biztos, hogy nem hajtok fejet új lakóként, hanem még el is kezdek dacolni. Egyik ismerősöméknél pont ez állt fenn nemrég, tele volt a ház véresszájú öreglányokkal, akiket a kölök nem zavart, de a fiatal, gyerektelen pár ha hagymás kaját mert főzni, már ment a hisztimiszti, hogy minden büdös. Onnantól fogva minden nap azt ettek. :D

2020. máj. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!