Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan hívta fel az egyik...

Jogosan hívta fel az egyik lakó erre a figyelmet?

Figyelt kérdés

3 éve lakunk egy társasházban Pesten és többször voltak már liftben meg ezen a fali plakáton (ahova minden közérdekű dolgot kiraknak) különféle cetlik, miszerint "Kedves lakók, lehetőleg ne este 11kor mossanak, tartsák be a házirendet" stb stb. Azonban a most pár napja kiragasztott cetlin óriási vita alakult ki.... Valaki kiírta, hogy kedves szülők, örülnénk ha elmagyaráznánk drága gyermekeiknek hogyan illik viselkedni a közös használatú folyosón, ugyanis egy ideje már rendszeressé vált, hogy kismotoroznak vagy üvöltve szaladgálnak fel-alá illetve gördeszkáznak és görkoriznak a folyosón míg a lakástól a lifthez érnek, majd vissza. Tudni kell, hogy minden emeleten van egy irtó hosszú folyosó, és két oldalt kb méterenként lakások vannak, néha én is hallom a visítozó kölyköket meg hogy kismotoroznak, egyszer már majdnem kiszóltam én is, de nem volt kedvem vitatkozni. Nem tudom melyik lakó írhatta ki, hogy melyik emeleten lakik, de valaki (gondolom az egyik szülő, aki magára ismert) aláírt, hogy micsoda suttyó vagy, gyerekgyűlölő és társai. Eléggé elfajult. Oda-visszairkálnak, már le is lett tépve a papír, de valaki kézzel írt még egy cetlit és kiragasztotta, hogy egyébként ne akard már megszabni mit csinálhat a másik gyereke stb. Nem akarják abbahagyni.

Nálatok is vannak ilyen szomszédháborúk...? Szerintetek jogos, hogy valaki megkérte magyarázzák el a gyereküknek hogyan kéne a folyosón viselkedni? Ti engeditek, hogy végig gördeszkázzon vagy rohanjon vagy kismotorozzon a gyereketek a folyosón?

Én személy szerint egyetértek azzal a lakóval, akit ez zavar, de lehet célravezetőbb lett volna inkább direktbe szólni ott és akkor a szülőnek, hogy ezt nem lehetne-e mellőzni, mert rettentő zavaró. Szerintem azért alapvető lenne, hogy egy folyosón, amin végig lakások vannak, nem hagyom ordibálni meg visítozni meg görkorizni a gyereket, de hát ezek szerint nem vagyunk egyformák.


2020. máj. 19. 16:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%
Én amellett vagyok, hogy személyesen lehet, hamarabb célt érsz. Nálunk a srégen felettünk lévő lakásban időnként összejönnek fiatalok, isznak, dumálnak aztán az emelkedett hangulat emelkedett hangossággá fajul. Én odamentem, becsengettem, kijött a házigazda: szépen megkértem, vegyenek vissza a hangerőből. Rendben, mondta és elnézést kért. ez többször megismétlődött, utoljára megkérdeztem: csak én járok ide a pofámat tépni? Elnevette magát és annyit mondott: aki a radiátort csapkodja, azok b...k. Száz szónak is egy vége: meg tudtunk egyezni és azóta nyugi van. Kicsit hosszú lett, de csak amellett tudok érvelni: szép szóval hamarabb menni fog.
2020. máj. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
18%
*azokra
2020. máj. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
" aki a radiátort csapkodja, azok b...k"- Aki a radiátoron kopog, az nem tudja biztosan, hogy honnan jön a hang, csak sejti. Panelban élek, volt olyan, hogy kimentem zaj miatt a lépcsőházba, hogy megpróbáljam kideríteni, melyik lakásban hangoskodtak, a közös folyosóra semmi nem hallatszott, az ajtók jól zárnak (sajnos). Jobb híján a liftre írtam ki legutóbb, mikor nem volt egyértelmű, hol buliznak, utalva a zene szövegére, amit tisztán hallottam a lakásban, de a lépcsőházba semmi nem szűrődött ki. Nem volt levelezgetés, az érintett magára ismert és nem volt több éjszakai buli.
2020. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen jogos, nem értem miért lenne gyerekgyűlölő, aki nem akar vörös fejjel ordító kölyköket az otthona előtt a folyosón.

Az ilyen "szülőket" se értem, jönnek a gyerekek aztán csak nőnek mint a dudva, nevelve nincsenek. De azért kell, mint egy falat kenyér.

Igazából én ezeket a gyerekeket sajnálom a sztoriban leginkább, a kr€tén szülő miatt így nő föl, később pedig hatalmas pofonokat fog kapni a való életben. :/

2020. máj. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Ja és ez nem kicsit veszélyes a gyerekekre nézve. Gondolom, ha az egyik lakó kinyitja az ajtót és átesik a motorozgató gyereken, akkor anyuka még fel is jelentené.... :D
2020. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egy idösebb ember kilép az ajtón, átesik a gyereken és eltörik az idös ember csontja, vagy adott eetben meghal az esés miatt!
2020. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom, ha az egyik lakó kinyitja az ajtót és átesik a motorozgató gyereken, akkor anyuka még fel is jelentené."


Az anyuka hatalmas öngólt löne ezzel, ugyanis neki lenne kötelessége a gyerekre felügyeni, a közös helyiségekben a gyereknek tilos motorozni vagy másként randalírozni, a lakó meg nem lát át az ajtón - szóval anyukát büntetnék meg, de alaposan!

2020. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17

Igen, azt gondoltam, de ez az apróság szerintem nem állítja meg az ilyen ősanyukat, akkor is felnyomná a szomszéd nénit. :D

2020. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Erről a folyosón motorozásról, meg görkorcsolyázásról hirtelen ez jutott eszembe:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..


Szóval igen, jogosan szólnak érte.

2020. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
18-as: hiába akaná felnyomni a szomszéd nénit, ezzel nem foglalkoznak, viszont az anyát igencsak felelöségre vonnák. SZERENCSÉRE!
2020. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!