Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mekkora lakóhely ideális...

Mekkora lakóhely ideális egyedülálló személy számára?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 17:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Most költözöm egy egyszobás 45-ből 35-be. A 45 több, mint elég volt. Az új 35 pedig pont jó. Minden cuccom elfér, nem érzem úgy, hogy nyomorgok. Oké vendégek fogadására meg házibulira nem alkalmas, de azt amúgysem tartanék.
2020. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%
25-30 nm a vége.
2020. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek a gyümölcsfatermesztés vagy az asztalosműhely a hobbija, netán terepasztalt akar, akkor nagy kell. De ha ezt nem nézzük, akkor valójában senki nem használ több helyet, mint ahol elfér egy laptop (benne a világ), egy ágy meg egy mosdóhelyiség. Esetleg néhány ruha, néhány tányér, néhány könyv. Aztán, hogy +20 vagy +120 négyzetméter kong még tőled jobbra és balra az értelmetlenségtől, az olyan mindegy. Hiába van, nem használod.


Én pl. élek egy 30 m2-es szobakonyhán, de annak a felében gyakorlatilag sose járok. Régen, mikor vidéken éltünk, akkor persze semekkora kert nem volt elég, hogy elférjen rajta a még száznyolcadik ágyás, különleges díszfa meg anyámkínja... De a maiak már csak az internet előtt ülnek úgyis egész nap, ahhoz aztán egy lakókocsinál nem kell több.

2020. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Eredeti válasza:
1 négyzetméter, lásd hajléktalanok.
2020. jún. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi hárman lakunk jelenleg egy 45 nm2 es lakásban (párom, én és a lakótársunk) ez magába foglal két szombát, egy fürdőt, egy wc-t, előszobát és egy nappalit ami egybe van építve a konyhával és egy kis étkező rész is ki van alakítva benne.


Korábban négyen laktunk itt akkor a nappali hálószobaként funkcionált (mi ketten használtuk) es kb 8-10 nm2 volt a hálószobává avanzsált rész ahol kvázi mi ketten laktunk. Ha ezt nézzük egy 25 nm2-es lakás bőven elég egy vagy két emberre.

2020. jún. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kicsi elég. Sőt sose ertettem mi a jo a nagy szobakban amiket nehéz es drága befűteni tovig csavarod a futest de meg mindig szetfagysz.(eco problema is) Van az living big in a tiny houses sorozat a youtubon velük èrtek egyet.
2020. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Eredeti válasza:
A városokban szerintem inkább ami kritikus, az a tárolóhely hiánya. Nyilván az ideális az lenne, ha egy lakásnak van egy nappalija, ami akár étkező is egyben és egy hálószoba, ha egy személy vagy egy pár lakik benne, több szoba nem fontos.
2020. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!