Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy megvenném a szomszédos lakást, hogy kiadjam?

Figyelt kérdés
Szerintetek baj, ha ennyire közel van a kiadandó lakás (ugyanabban a társasházban)? Értem úgy, mint zaj, illetve kényelmetlen lehet az albérlőnek, hogy a közelben vagyok...

2020. jún. 5. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyik ismerősömnek a szülei vettek így lakást ugyanabban a társasházban, hogy amíg a lányuk nem tudott beköltözni, addig kiadták. Azt nem tudom, hogy okozott-e ilyen problémákat, hogy közel voltak az albérlőhöz. De amúgy én is gondolkodok hasonlón, csak én nagyobbat vennék, ha úgy alakulna az anyagi helyzetem, és azt adnám ki, amiben most lakom. Érdekelnek mások tapasztalatai, úgyhogy figyelem én is a kérdést.
2020. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Kétszintes családi házban lakom, két külön lakás az alsó és a felső szint. Egyikben lakom, a másikat kiadom. Legalább szemmel tudom tartani a bérlőt, mert ismerősnél történt olyan, hogy a bérlője a két személyre kivett lakásba beköltöztette még öt rokonát, úgy kellett kidobni őket. Jó, ha szem előtt vannak, nagyon is jó.
2020. jún. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszönöm!
2020. jún. 5. 14:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott laksz, ahol akarsz, az albérlő egyéni problémája, hogy ő ezt miként értékeli. Persze csak akkor, ha életvitel szinten szomszédként, és nem tulajdonosként viselkedsz. Azért ne jelentsd fel magad, ha hangoskodnak esténként... :D

A munkahelyemen volt egy lakáscélú ingatlan, amit a tulaj ki is adott, és az albérlőt nem zavarta, hogy a tulaj a szomszéd üzletben folyton ott van, gátlástalanul törtek-zúztak az állandó veszekedéskor.

2020. jún. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Jó tanács: NE barátkozz a bérlővel, össze se tegeződj vele, mert abban a percben visszaél, ha gyengének lát. És amit egyetlenegyszer megengedsz neki, az attól fogva mindig úgy lesz, szóval legyél szigorú. El sem tudod képzelni, mit tud művelni bérlő, ha a tulajdonost nem látja elég szigorúnak. Távolságtartás, nem bratyi, ha jót akarsz magadnak! És mivel már csak 15% az adó, közjegyzős bérleti szerződés, hogy védd magad. Plusz ha lehet, ne bútorozottan add ki, mert egyrészt minden bútorod hamar tönkre lesz téve, másrészt úgy meg tudnak szökni egy bőrönddel. Ha saját bútorban élnek, problémásabb a tartozással megszökés... Hűtőt, mosógépet, porszívót meg tévét se adj, mert nem az övék, nem fognak kesztyűs kézzel bánni velük, félévente fizetheted a javításokat, ha a te tulajdonod... Ha házibulira kérnek engedélyt, nem téged fognak zavarni vele, hanem a többi lakót, és meggyűlöl a zajongó bérlőidért a közösség, ne utáltasd ki magad az ottaniakkal... Menjenek bulizni kocsmába.
2020. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Egyetemistáknak se add ki, mert a részeg hányás felmarja a lakkot a parkettáról, és nagyon drága az újracsiszoltatás-lakkoztatás...
2020. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm a tanácsokat! Meggondolom a dolgot!
2020. jún. 5. 14:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Én külföldi hallgatónak tervezem kiadni, talán ők nem szaladnak el tartozásokkal...
2020. jún. 5. 14:25
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Azzal talán nem, de pl az angolok még a magyaroknál is csúnyábban tudnak inni, aztán hányásban fetrengeni...
2020. jún. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek, hogy a fiataloknak NE add ki a lakást feltétlenl, 0 közösségi érzetük van. Belső udvarban, az ablakomtól fél méterre!!!! dohányoznak, este 11-kor kiabálnak, az udvaron ücsörögve isznak.

Mondjuk én is fiatal vagyok, de én a csendes, rendes típus vagyok, aki keveset bulizik, sose tartottam házibulit és a főbérlő bútoraira eszközeire is mindig nagyon vigyáztam. Megpróbálhatsz ilyen fiatalt keresni, a hirdetésbe bele kell írni, hogy csendes lakót keresel, és a szerződésbe valahogy biztos bele lehet fogalmazni, hogy panasz esetén felbontható legyen a szerződés. Továbbá tesóm is élt albérletben, ott neki olyan szerződése volt, amiben fel volt sorolva, hogy milyen bútorok, eszközök vannak a lakásban, meg hogy rendeltetésszerű használat esetén a tulajé a karbantartási/javítási díj, de ha nem rendeltetésszerű használat miatt megy tönkre valami, akkor a lakóé, + ha irreálisan rossz állapotba kerül valami az adott idő alatt, akkor ugrik a kaució. Pl ha egy régi szekrény ajtaja félig lejön, akkor az lehet azért, mert már régi, de ha szinte összeesik, mert agyontömték és rángatták állandóan, akkor értelemszerűen azzal a lakó bánt rosszul.

Amúgy sajnos felnőtteknél sincs garancia arra, hogy vigyázni fog a lakásra, sőt...


Szóval lehet ezt ügyesen is csinálni, és normális albérlőt is lehet találni, csak tényleg MINDENT le kell papírozni és szigorúnak lenni!!

2020. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!