Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédba baba érkezik,...

Szomszédba baba érkezik, lehet erre felkészülni valamivel?

Figyelt kérdés

Kertes háznál kivitelezhető-e valamiféle hangszigetelés, hogy egy kisbaba (ill. később egy kisgyerek) mellett lehetséges legyen élvezni a csendet a mi telkünkön? Valami zajvédő kerítés, vagy hasonló ami működik? Autópályák mellett van ilyen, de az inkább a mélyebb, morajló hangok ellen hatásos, nem tudom az éles, síró, nem egyenletes hangokat mennyire szűrné. Valakinek van tapasztalata?

Vagy mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha a szomszédba "érkezik a gólya", mi pedig csendet és nyugalmat szeretnénk az otthonunkban?



2020. jún. 11. 11:31
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk társasházba is érkezett szomszédokhoz gólya, és az sem volt zavaró egyáltalán.
2020. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
66%
Minőségi füldugókból kell bevásárolni. Mást nem tehetsz.
2020. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
67%
Nem fog az folyamatosan bömbölni.
2020. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Használtam régen más okból füldugót (minőségit), nem igazán bírta a fülem. És akkor csak 8 órában hordtam, nem 24-ben. Valami "testen kívüli" megoldáson gondolkoznék inkább. :)
2020. jún. 11. 11:45
 5/45 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz zavaró, bent lesz az a házban sokáig, ha kimozdulnak, az utcára, vagy autóval teszik. Inkább akkor lesz hangzavar ha nagyobb lesz, de minket abszolút nem zavar a szomszéd kb 6-7 éves lánya. Még szórakoztatjuk is például hangosan hallgatott, vagy általunk énekelt Jégvarázzsal, nincs ellenére.
2020. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
61%
Füldugó, zárt ablakok és xanax. Nálunk is bőg egész nap, most csuktam be az ablakot, mert már fáj a fejem
2020. jún. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
42%
Költözés.
2020. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
76%
Zárt ablak, és ha szól a tv, rádió, akármi már nem is hallod. Kertes háznál nem is értem a problémádat. A szomszédban 3 gyerek van, sose hallatszott át a sírásuk, ha nem tudtam volna, hogy vannak talán észre sem veszem.
2020. jún. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
81%

Kertes házban eleinte nem lesz zavaró, ellentétben pl. egy panellakással, ahol áthallatszik a közös falon át (hacsak nem sorházban vagy ikerházban laktok).

Majd 3-4 év múlva lehet rosszabb, de akkor is csak nyáron, mikor kint lesz a kertben. De ez is neveltetés kérdése, tehát ha normálisak a szülei akkor rászólnak, hogy ne hangoskodjon, vagy olyankor engedik ki, mikor ti dolgoztok. De ez még több év, addig ti is és ők is elköltözhetnek, tehát szerintem most még nem érdemes aggódnod. Sokkal rosszabb lenne a helyzet, ha pl egy németjuhász-bébi érkezne hozzájuk...

2020. jún. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Pont nemrég költöztünk ide, és pont azért ide mert ez egy csendes környék, kevés szomszéddal (ő is utánunk költöztek ide, addig nem lakott senki a szomszédban), az előző lakhelyünket más okok miatt azért is hagytuk ott, mert rengeteg volt a kisgyerek, kisbaba a közelünkben és nem bírtuk cérnával.

Szóval nem hinném, hogy olyan csendben lesz, és nem tehetjük meg jelenleg hogy elköltözzünk, elég sok pénzt és energiát fektettünk ebbe a házba.

2020. jún. 11. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!