Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédba baba érkezik,...

Szomszédba baba érkezik, lehet erre felkészülni valamivel?

Figyelt kérdés

Kertes háznál kivitelezhető-e valamiféle hangszigetelés, hogy egy kisbaba (ill. később egy kisgyerek) mellett lehetséges legyen élvezni a csendet a mi telkünkön? Valami zajvédő kerítés, vagy hasonló ami működik? Autópályák mellett van ilyen, de az inkább a mélyebb, morajló hangok ellen hatásos, nem tudom az éles, síró, nem egyenletes hangokat mennyire szűrné. Valakinek van tapasztalata?

Vagy mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha a szomszédba "érkezik a gólya", mi pedig csendet és nyugalmat szeretnénk az otthonunkban?



2020. jún. 11. 11:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
74%
Én értem,hogy ti azért költöztetek oda,mert csend és nyugalom,de ők meg valószínűleg azért,hogy a gyerekkel kertes házban legyenek,sokat lehessen kint. Sajnos bárhova költözöl,kivitelezhetetlen,hogy más ne költözzön oda
2020. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

#20

Mint írtam, ez tök csendes környék jelenleg.


#21

Tudom, éppen ezért írtam ki a kérdést, hogy ebben a helyzetben mit tehetnénk, hogy élvezhessük a nyugalmat továbbra is.

2020. jún. 11. 13:19
 23/45 Metionin ***** válasza:
56%

Kertes háznál nem olyan gáz, amíg nonstop bömböl, addig úgyis szinte mindig bent lesz, később lehet gond a hisztit hallgatni meg ha hangosan játszik (pl. a kerítésnek rugdalja a labdát folyamatosan).


Amúgy megértelek, én egy hét múlva költözök hasonló okok miatt, itt a játszótér ahol folyamatosan hallgatom az említett labda a kerítésnek rugdalását, plusz egy ovi ahol az udvaron visítanak és a biztonság kedvéért fölöttünk is van egy állandóan ordító kicsi és egy nullahuszonnégyben hisztiző nagyobb. Fenomenális így a home office meg a tanulás, szóval lépek. És ha lesz egyszer házam, az első amit meg fogok nézni hogy a közelben se ovi se játszó ne legyen.

2020. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
19%
De furcsa, hogy téged ez is zavar. Örülj, hogy nem verekedést kell hallgatnod.
2020. jún. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
75%
Javaslom költözzetek egy tanyára, ahol egyik oldalról sincs szomszéd. Kicsi az esélye, hogy szomszédokkal körülvéve nem lesz senkinek gyereke.
2020. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
26%
Mire egy rendes sövény megnő már nem fog sírni a gyerek.
2020. jún. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
27%

#22:

Egy kisgyereken nincs On/Off gomb, szal megszoksz vagy megszöksz. Az biztos, hogy ők nem fogják az életüket a tiétekhez igazítani, csak mert ennyire sznoboskodtok.

2020. jún. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

#25

Leírtam, hogy nem tudunk mostanában költözni. :/

2020. jún. 12. 08:03
 29/45 anonim ***** válasza:
18%

Nem is értem az egészet...

Godnolod, hogy a gyerek szüleit (akik sokkal közelebbről hallják a sírást) nem fogja zavarni, és nem veszik fel a gyereket...???

Nehogy már pár perc sírás (tízméter távolságból) ellehetetlenítse az életedet...! Ennyire nem lehetsz intoleráns...

2020. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:

#29

Nem pár percig tartják meg a babát gondolom.

Én téged nem értelek, szerinted egy gyerek élete során pár percet sír? Laktál már kisbaba, kisgyerek szomszédságában?

2020. jún. 12. 09:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!