Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédba baba érkezik,...

Szomszédba baba érkezik, lehet erre felkészülni valamivel?

Figyelt kérdés

Kertes háznál kivitelezhető-e valamiféle hangszigetelés, hogy egy kisbaba (ill. később egy kisgyerek) mellett lehetséges legyen élvezni a csendet a mi telkünkön? Valami zajvédő kerítés, vagy hasonló ami működik? Autópályák mellett van ilyen, de az inkább a mélyebb, morajló hangok ellen hatásos, nem tudom az éles, síró, nem egyenletes hangokat mennyire szűrné. Valakinek van tapasztalata?

Vagy mit lehet tenni ilyen helyzetben, ha a szomszédba "érkezik a gólya", mi pedig csendet és nyugalmat szeretnénk az otthonunkban?



2020. jún. 11. 11:31
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
63%

Nem értem miért kell a kérdező torkának ugrani, pusztán tanácsot kért, hogy van-e bármi tipp. Egy bőgő gyerek, majd a későbbiekben hisztiző dackorszakos baromi idegesítő tud lenni, ezen nem tudom miért kell megrökönyödni. Mást meg az zavar, ha reggel fűnyíróznak, őt meg a gyereksírás, nagy ügy. Mind azontúl sajnos sok megoldás valóban nincs, az vigasztaljon hogy egy társasházban/panelben ez sokkal nagyobb szívás.

Azt a hasonlatot meg végképp nem értem, hogy "miért talán a szülőknek nem sokkal rosszabb, ha sír a gyerek..?".. Ez egyáltalán hogy jön ide??! Ők ÖNKÉNT, saját döntésből és tudatosan vállaltak gyereket, tudták mikor belekezdtek hogy egy gyerek mivel jár és igen ebbe beletartozik a sírás is, szóval csak emiatt hadd ne kelljen már őket jobban sajnálni annál, akinek, ellenben nyilvánvalóan nem volt/nincs beleszólása, mint pl a kérdező vagy bármelyik másik szomszéd. Nekik ezt el kell fogadni, ennyi, de azért zavarni csak zavarhatja, vagy talán nem? Ez olyan mintha letámadnánk azt, akit zavar, ha a felette lévő elefántléptekkel lépked, vagy ha éjjel még üvöltetik a zenét..

2020. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
78%

Tökmindegy mi zavar

gyereksirás,trappolás,hangos zene,kopogó hangok,vagy orditozás

ugyis az a vége h költözz tanyára...

Gyerek ellen tényleg nem lehet mit tenni,a gyerek az gyerek,nem lehet lekapcsolni.Mellettem is gyerekesek laknak,társasházban,van h nagyon játszanak,sokat sirtak kiskorukban néha napján összekapnak vagy földhöz vàgos hiszti van de nincsenek annyi zajjal mint az alattam lakó fiatal pár aki nonstop ordit,hétvégén haverok jönnek,éjfélig megy a vihogás,csapkodnak dübörögnek úgy h alulról hallom.

Minden vágyunk h elmehessünk családiházba.Értékelni fogom h a szomszèdokat 10-20 méterröl fogom hallani,nem közvetlen a fal túloldaláról.

Nem lesznek testhangok és sorolhatnàm

Kérdezö,pròbàlj meg ne idegeskedni.Gondolj arra igy is mennyivel jobb lesz ott nektek mint egy panelban.

Kivédeni nem igazàn tudjàtok de feleslegesen ne is idegesitsd magad🙂

Nem biztos hogy zavarò lesz és sok mùlik milyen a csalàd,milyen nevelést kap.Lehet áldott jò gyerek lesz akire sose tudnàtok haragudni.

Làssàtok meg a pozitivumokat amiket a csalàdi hàz rejt.

Irjátok össze miket hallottatok a panelban,reggel és éjjel is

Majd irjátok össze mi az amit most hallottok.

Nagyon sok ember köztük én is irigyellek titeket amiért önàllò hàzacskátok van.

2020. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező!

Budapestről költöztünk falura, 20 éve. Nem örömünkben, hanem mert úgy hozta az élet.

Szemben velünk 2 éves kisgyerek volt, mellettünk egymás után született 2 baba.

Megnyugtat téged, ha azt mondom, hogy SOHA nem hallottuk egyiket sem sírni? És nem azért mert nem sírtak - az egyik kifejezetten hasfájós volt - de nem hallatszott át hozzánk. Aztán ezek a gyerekek felnőttek, de előtte óvodába, iskolába jártak, tehát gyakorlatilag otthon sem voltak 5-6 óráig. Hétvégén meg nem tudom mit csináltak, de nem a kertben őrjöngtek.

Én azt tanácsolnám neked, hogy előre ne rémüldözz, ne hergeld magad, majd ha eljön az ideje, fogod látni, hogy zavar vagy sem, de családi háznál esélyes, hogy észre sem fogod venni a babát!

2020. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:

Már írtam, hogy laktam gyerekek szomszédságában és borzalmas volt.


Sajnos nem 20 méterről fogjuk hallgatni hanem közelről, pár méterre a nappalink ablakától van a kerti kiülőjük ahol időznek sokszor.

2020. jún. 22. 10:00
 45/45 anonim ***** válasza:

Huzzatok be egy falat akkor,vagy ültessetek oda tujât

máshogy nem igazàn tudtok ellene védekezni.

2020. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!