Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vannak olyan 30 év alatti...

Vannak olyan 30 év alatti fiatalok, akik eredetileg nem ilyen háttérből jöttek, de szívesen élnének tanyán, ritkán lakott vidéki kis településen?

Figyelt kérdés

Már régóta követek ilyen embereket, ilyen közösségben benne vagyok, de akkor vált számomra teljesen egyértelművé, hogy vonzz ez a világ, mikor most karantén miatt egy frissen felvárásolt kerten keztünk el dolgozni, kialakítani a veteményest, valamint tavaly ilyen embereknél "nyaraltam" 3 hónapig és tetszett a sok állat közelsége(nem csak kutya meg macska, hanem birka, tehén, tyúkok).

Én magam programtervező informatikusnak tanulok és ha egyszer sikerülne x év tapasztalat után kifognom egy távmunkát vagy saját vállalkozást indítani, akkor szívesen elköltöznék egy ilyen helyre, ahol hobbiként tudnék egy kisebb gazdadágot kialakítani és természetközelben maradni. Saját magam által megtermelt ételeket enni és egy-két állatot tartani, amit még bírok idővel és energiával.

Nem csak a mezőgazdaság és az állattartás a lényeg, hanem az egész atmoszférája, romantikus képek vannak a fejemben az éjszakai fürdőzésről a folyóban a holdfényben, vadállatok megfigyelése és fotózásáról, az erdőben alvásról, művészi hajlamaim felerősítése/ihlet a természetből stb.

Bár szeretem a nagyvárost, de ez a fajta vonzalmam egyre erősödik az idővel.

Van, aki fiatal kora ellenére, mikor más városokba tömörül, ő mégis is ide vágyik?



2020. jún. 26. 09:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#9 én az aktív szabadidő híve vagyok, és innentől kezdve nekem egyenértékű, hogy elmegyek egyet túrázni a Budai-hegységbe, vagy kapálok egyet/kajakozok egyet a közeli tavon, ugyanúgy élvezem. Ezt is valahogy hobbinak fogom fel, mégha bújtatott kötelesség is.
2020. jún. 26. 09:45
 12/21 anonim ***** válasza:
11: pedig nem olyan. Teljesen más kirándulni, túrázni, mint kapálni :) A városi embernek néha jól esik a fizikai munka, mert nincs sok része benne. Ha ha naponta ezt csinálod, akkor az már nem élvezet.
2020. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12 a városi ember nem végezhet fizikai munkát? te hol élsz? A városiak kb harmada munkás.
2020. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13: A kérdező nem azt végez :) Gondolom, neki azért hiányzik.
2020. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Soha nem költöznék tanyára, ezt úgy mondom, hogy szüleim és nagyszüleim is tanyán éltek. Hálát adok az égnek, hogy városban élek, ahol minden közel van, van tömegközlekedés, jó infrastruktúra. A tanyasi élet elsőre vonzó lehet annak, aki nem élt benne sokáig és nem látja az árnyoldalait, de hidd el, közel sem olyan romantikus, mint te képzeled. Szüleim és nagyszüleim is egy kínlódásként tekintenek arra az időszakra.

Nem akarom megmondani neked, mit csinálj, de mielőtt egy ekkora döntést hozol, mindenképp tájékozódj az esetleges negatívumokról, nehézségekről is, és mérlegeld, hogy ezeket napi szinten, éveken át képes lennél-e csinálni. Aki állatokat tart, annak nincs szabadnapja, nem utazhat el napokra!

2020. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jelen!😁

Ha minden jòl megy jövöre teljesülhet az álmunk a férjemmel.

Szeretnénk nagy házat,nagy udvart,kis veteményest,kutyust,medencét

Egyik lakàsrol járunk a másikba,nehezen birjuk a hangoskodo szomszèdokat.

Meg a gyengén hangszigetelt lakásokat.

Az emberek állandò orditozàsa és 2 szomszèdtol jövö àllandò kopogàs dübörgés ,ajto ablakcsapkodastol jo lenne megszabadulni.

Szerencsére sose zavart a kinti zajt,fünyiro,flex,kakas,traktorok.

Nagyszüleim is falun éltek,sok idöt töltöttem ott.

Mi ugy gondolkozunk egyenlöre h a kis udvart széppé tesszük,virágok,sziklakert hasonlòk.

És szeretnénk egy pici kertecskét,csak pár palánta paradicsom,paprika,uborka.1-2 bokor màlna,1-1 cseresznye meggyfa,barack,alma fa.Csak annyit ami nekünk pár evèsre elég.

Egyenlöre kutya lenne ,macskánk van jelenleg🙂Aztàn késöbb ha idösödünk,gyerekek kirepülnek jöhet pár csirke,kacsa hasonlòk.Nem megenni öket,tyukok tojásnak,kacsák meg csak ugy.Csak legyenek😀

Szeretnék zöldre nézö teraszon ülni.A környéket bejárni.Kutyával sètálni járni a környékre,hasonlòk.

Mi nehezen birjuk a bezártságot,mi nem érezzük jol magunkat panelban,társasházban,szò szerint halálra unjuk magunkat ha rossz idö van.

Es a szomszedok miatt még ilyenkor sem lehet pihenni.


Szòval nem te vagy igy egyedül.

Annyit elárulok h mi külföldön èlünk jelenleg,itt szeretnénk házat venni,de nem szeretnénk elszakadni az otthoni dolgoktol sem.

Szeretnék sokat bogràcsban fözni,németek azt se tudják mi az😀csak grilleznek állandòan😃

És amit leirtam,szeretném ha a gyerekeim is igy nönének fel.Mint 4 fal között.

2020. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szívesen költöznék tanyára, úgy, hogy távol minden "szomszéd". Szeretném, hogy meglegyen a privát szféránk, legyen egy kis kertünk, a gyerekeknek hatalmas területe, játszani, rohangálni, fára mászni, stb. Állatokra nem vágyom, ha rajtam múlik megöregednek mellettem. Sosem tudnék érzelemmentesen úgy felnevelni egy barit, csirkét, kecskét, bocit, akármit sem, hogy tudom, hogy "háhháá, téged jövőre megeszünk!" Nem az én életformám, kötődöm hozzájuk, sajnálom őket. Inkább nem ennék többé húst, csak ne kelljen bántani őket.

Ha megoldható ez normál távolságban, akkor ilyen házat is fogunk keresni, amikor költöznénk.

2020. jún. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem muszáj a húsáért tartani, lehet a tejéért, tojásáért is. :)
2020. jún. 26. 19:11
 19/21 anonim ***** válasza:

16 os vagyok igen igy van

én azért tartanék késöbb hàziàllatot h lehessen mocorogni,nyaralni,kiràndulni

kutya macskàt meg belehet adni panzioba is

Mi cicànk is ott nyaral ha hazautazunk,jo helye van nagyon szereti,mindig talàl egy baràtot akivel az ablakbòl bàmészkodik,legutòbb Lea cica lett az uj baràtja🙂

Szoval öket könnyebb megoldani,esetleg csalàd is segithet ellátni öket

2020. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17 vagyok. Macskánk van, imádom az állatokat, de egy kecskét csak nem adnék panzióba. XD 1-2 bari ellegelészhetne nálunk, de őket sem ennénk meg soha. :)
2020. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!