Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire veszélyes Budapesten?

Mennyire veszélyes Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehetséges, hogy Budapestre fogok kerülni mert ott lesz munkahelyem. Na most elég sok dolgot hallottam már Pestről, hogy amúgy szép és kultúrált hely, de meg lehet találni az eléggé kétes hírnevű helyeket is.

Esetleg valami túlélési tanácsokat valaki tud-e mondani, hogy ne raboljanak ki/késeljenek meg néhány héten belül?



2020. júl. 3. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az I és a III. Kerületben laktam/lakok. Mindkettő tipikusan olyan hely, ahol az ember teljes nyugalomban kiülhet éjszaka is bárhova, elmehet sétálni, futni, bármit.


Engem is meglep, ha valaki veszélyesnek tartja Budapestet. Vannak necces részei, de Buda többnyire nívós és Pest partmenti kerületei is. Kaposváron és Pécsen hogy is mondjam, jobban féltem. Vannak ott rokonok, néha meglátogatom őket.

2020. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
#9 Milyen nemzetközi viszonylat? Nézd már át kérlek a környező országok fővárosainak népességét, utána mondj ilyen hülyeségeket!
2020. júl. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt 3 évben Budapesten éltem a 9. kerületben a Mester és Haller utca sarkánál és kb sosem éreztem magam veszélyben, pedig nem annyira jó környék az se. Rendszeresen jártam futni is éjfél körül a Ferenc térre és se ott, se az odafele vezető úton nem voltak problémáim. Az éjszakái járatokon se volt soha bajom amikor mentem a bulikból haza.

Heti szinten hallottam mondjuk ahogy az utcán ordibálnak egymással a környék valamelyik gettóutcáinak lakói, de csak a szájuk volt a nagy, 3 év alatt egyik se tartotta be a szavát és nem ölték meg egymást. :D A csövesek is csak csendben aludtak a környéken.

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utcára nem igazán léptek ki füles vélkül, szóval lehet volt, hogy belémkötöttek csak továbbsétáltam, mert nem vettem észre. Mindennek ellenére a méretéhez képest Budapest mindenképp egy biztonságos városnak számít.

2020. júl. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem random jarokeloket keselnek meg altalaban. Ha meg beled kotnek, elmesz, es nem kezdesz visszadumalni, foleg ha tobben vannak.
2020. júl. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15%
Deák teret kerüld el, az veszélyes!!
2020. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Hat azert nem art odafigyelni, engem tobbszor is ert mar attrocitas, szinte minden alkalommal, amikor egyedul mentem valahova, egyszer tamadtak is meg minden ok nelkul, de ez csak en vagyok. Szerintem akaratlanul is bevonzom az ilyen embereket. Nap, mint nap latom az utcan, hogy senkinek semmi baja. Eltem mar a III. (itt tamadtak meg), a XIX. keruletben is es most a VII. keruletben vagyunk, pont a VI. hataranal. Ejjelente is latok parokat andalogni, barati tarsasagokat, egyedul setalo embereket, idoseket, teljesen biztonsagosnak gondolom attol fuggetlenul, hogy belem mindig belem kotnek es megfelemlitenek ha egyedul vagyok. Par utcaval odebb azert mar gazabb a helyzet, a korutnal es a Dohany utcaban, de egyebkent nem veszes.

Tegnap hajnalban egy ora korul viszont bekattant egy neger faszi, felmeztelenul ordibalt es minden arra jaroba beleallt, nagyon agressziv volt, rongalta az utcat es meg egy szemben jovo autonak is nekiment, rugdosta, mikor tolatott is utana ment, meg vegul a sofor inkabb el nem utotte a francba. Ezutan felpattant, mint CJ a GTA-bol es folytatta az orjongest, fel ketto korul a rendorok vittek el bilincsben az urget, na ez mondjuk kirivo eset, kemeny volt. Azota azert ovatosabban megyek ejjelente az utcankban is. 😂

2020. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

4# Sokkal több késeléses eset van, mint amiről a hírekben hallasz. Plusz rengeteg durvább eset, amikről soha sem.


Pl.: Éles lőfegyver használata, amiről furcsa mód még soha sem hallottam semmilyen médiumon keresztűl, maximum hogy valakire véletlenűl kihívták a TEKet gázpisztóly miatt, mégis elvileg vannak éleslőfegyver használatok is, ami megerősített egy honvéd ismerősöm és egy nyomozó ismerősöm.


Viszont rengeteg ember van és a ezek a tevékenységek nagy része olyan helyeken és időpontokban van, ahova normális emberként valószínűleg nem keveredsz.


Így szerintem nem kell félned.

2020. júl. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Valamennyire veszélyes, de minden fővárosról el lehet mondani ezt.

Egy eset ami megtörtént az egyik ismerőssel, aki taxi sofőr:


Fuvarozásra ment az Oktogonhoz ahol egy cigány gyerek kérte, hogy fuvarozza el Békásmegyerre. Valamiért a díj tarifa nem tetszett a srácnak és viperabottal próbálta volna meggyőzni az ismerőst, mire ő nem hagyta magát elijesztette a kis cigót. Meghiúsított egy rablást, de a legmegdöbbentőbb, hogy a srác 15-16 lehetett és gy viperabottal "keménykedett".


Jó egyedi eset nem fordul ilyen elő gyakran, de a hírekben kész kriminális esetek vannak, amik sajnos komolyabb esetek.

2021. márc. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
cigánynak mondjuk meg sem állnék taxival.. Nem azért mert rasszista vagyok, csak hát jobb félni mint megijedni.
2021. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

19-es, az előző válaszoló 18-as vagyok és tényleg egy online beszélgetés során mesélte el a taxisofőr ismerősöm azt az esetet, amit leírtam az most 2021 januárjában történt vele.

Persze azonnal továbbította az infót a rendőrség felé is, amint hívta őket elmenekült a kis genyó a helyszínről. De azért mákja volt az ismerősömnek, hogy megijedt a kis köcsög és nem tudta a viperabotot használni.

Az meg elkeserítő, hogy 2021-ben a mai fiatalok ennyire agresszívak, az én időmben az ilyen eset elképzelhetetlen volt Budapesten, persze 40 évem alatt (most nyáron leszek 40 :) voltak másfajta bűnesteket is ('90-es évek Bp. is veszélyes volt, alvilági játszmák miatt)

Amúgy a taxisofőr ismerősömnek az volt az egyetlen problémás utasa taxis karriere során,azóta nem történt hasonló eset vele.

2021. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!