Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasház házirendjében...

A társasház házirendjében benne van, hogy vasárnap kerülendő a porszívózás, ennek ellenére a szomszédom most mégis porszívózik? Hívjak rendőrt?

Figyelt kérdés
Felháborító, hogy egyes lakók ennyire nem képesek alkalmazkodni. Világosan le van írva a házirendben, hogy nem szabad. Ha szólok a főbérlőjének, kiteheti az albérletből? Vagy inkább rendőrt hívjak csendháborításért. Ebéd után nem tud pihenni az ember, mert ő most porszívózik. Teljesen érdektelen.

2020. júl. 5. 14:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
54%
17-es * bocsanat
2020. júl. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
88%

17-es

Az első két sort olvastad csak el????

Nyilvánvaló, hogy azért (is) van a házirend, hogy behatárolja a zajt okozó tevékenységek időintervallumát, de a zajt okozókét, a porszívózás meg szerintem nem az (és a zajszintmérő szerint sem), pl. a falvésés géppel meg az.

2020. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
29%
Honnan tudod, hogy porszívózik? Mi van, ha az 5.1-es házi-mozi rendszeren porszívó hangot játszik le, mert arra tud elaludni? Az is megvan tiltva?
2020. júl. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%

Emberek ez most komoly, aki a 17est cseszegeti, hogy az a normális, hogy nekem társasházi lakóként mindenki más baromságát el kell viselni?


Aki ezt az oldalt képviseli igenis igénytelen lakó. Nem azt mondom, hogy valakit cseszegetni kelljen, de hétvégén, ha itthon vagyok pihenni óhajtok, nem más fúrását elviselni. Ahogy korábban mondtam, a fali újság erre van: T lakók! Mindenképp hétvégén kell fúrnom, mert x szakember ekkorra tudta vállalni a munkát. Ennyit kellene egy épelméjű lakónak megtenni, hogy a lakóközössége felé, ennyi minimális tiszteletet megtesz. Azt is elmondtam, hogy engem nem zavar, ha valaki hétvégén porszívózik emberi időben, ha mos, ha szexel... de azt, hogy valaki hétvégén fúrjon igenis zavar és bunkóságnak tartom. Vidéken sem lehet se flexelni, se kerti gépet járatni, akkor lépcsőházban se lehessen fúrni. Ennek ez a módja. Ha pedig valaki annyira tiszteletlen, hogy a kérésem, jelzésem alapján nem hagyja abba a fúrást pl, akkor viselje a következményét annak, hogy rendőrt hívok. Ha peche van lebukik, ha nem nem. Igazából eddig a szintig el sem kellene jutni. A nagy baj az az, hogy a lakószövetkezetnek semmi haszna nincs, semmit nem csinálnak a pénzbeszedésen kívül. Ha szólok, hogy ezt nem kéne, már jön a duma, rendőrség, városi jegyző, ezek az irányok vannak. Pedig egy lakószövetkezettől is azt várnám el, ha már fizetek, hogy a pénzemért cserébe, mint lakót képviseljen. Nyilván alaptalan és nevetséges dolgok miatt én se telefonálok be.


Ugyanez a probléma adott a parkolóban kreténkedő kölköknél is. Megy az állatkodás, ordítozás, múltkor egyik autó ablakát is kirúgták. Na ha az enyémet rúgták volna ki, abba biztos lehetett volna a szülő, mivel ki nem fizették volna a káromat, hogy a gyereke lábát eltörtem volna. És hogy miért? Mert se a rendőr, se a lakszöv, se a jegyző nem csinál semmit. Pedig a tömbsor végén ott a játszótér, ahol a játéknak a helye van. Igazából én már végigfutottam a köröket a megfelelő helyeken, ha pedig az állatkodás megmarad előbb-utóbb következménye lesz. Lehet első figyelmeztetés gyanánt elveszem a kölök labdáját és kiszúrom, lehet nem. Értelmesen elmondtam a kretén gyerekeknek is, hogy a parkoló miért nem játék, legyenek kedvesek menjenek a játszótérre. Szépen nem használt, elmondtam állat módjára is, na akkor úgy szétszéledtek, hogy azt se tudták merre menjenek. Senki ne értsen félre, az, hogy a gyerekek közösségben egymással játszanak ez szép és jó, értékelem, de ezt a kijelölt helyen tegyék meg. Ennek ez a módja, ez a rendje. Egyébként egy lakótól sem várom el azt, hogy jóban legyünk és stb, még azt se, hogy köszönjön, de annyi tiszteletet és magatartást elvárok, hogy az esti órákban és hétvégén viselkedjen megfelelően!

2020. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
63%
komolyan elhiszitek, hogy a Yard kijön, mert valaki porszívózik? talán még a szirénát is begabdzsolják! ne legyünk már ennyire ostobák!Erzsi néni 3x kiporszívóz mig a rendőr kiér(ne)!
2020. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
#25 vagyok.ja és itt írod, hogy kerülendő,tehát nem tilos!-menj inkább port törölni nagyokos!
2020. aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!