Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jó falun lakni?

Jó falun lakni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 14. 05:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
NEM!!!!
2020. júl. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

Ha város és falu között kéne választani, akkor falu.

Ha csak aludni akarsz hazamenni, akkor város.

2020. júl. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Igen, csendes, nyugalmas
2020. júl. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Én szeretek.

De mindkettőnek meg vannak az előnyei és a hátrányai is.

2020. júl. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
63%

Nemreg voltam valakinel falun, hat, en sosem tudnek ott elni, de nyilvan egyeni preferencia kerdese, ki mit tart fontosnak.

Ha nem erdekelnek a munkalehetosegek, vagy esetleg belefer, hogy a legkozelebbi nagyvarosba kell autoznod, rosszabb esetben buszoznod, nem erdekelnek a szorakozasi lehetosegek, vasarlasi lehetosegek, ha azt akarod, hogy mindenhol ismerosok jojjenek szemben az utcan folyamatosan (es falun kb mindenki az ismerosod lesz, fuggetlenul attol, akarod-e vagy sem), szereted azt erezni, hogy az egvilagon semmi nem tortenik korulotted, mintha allna az ido, duplaannyit kell karbantartanod az otthonodat, es egyebek, akkor jo lehet.

Nekem jo a varos is, de nekem pl egyaltalan nem okoznak kellemetlensegeket azok a dolgok, amiket masok szoktak kifogasolni.

2020. júl. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Nem jó a falu, túlságosan extrém, pl bevásárolni nem tudsz mindenért be kell menni a közeli városba mert akkora hatalmas árréssel dolgoznak a falusi boltok hogy az pofátlanság. Aztán munkád sem lesz a faluban, mindig ingázni kellesz a közeli nagyvárosba, buszt amúgy felejtsd el mert jó eséllyel nem megy jól, autó fenntartása meg 50+ ezerről indul havonta, szóval van házad de fizeted a kocsi pénzt havonta ha dolgozni akarsz vagy vásárolni vagy bármi ügyet intézni.


A kisváros szerintem a legjobb mert maximum munka nincs a közelben, de legalább ügyeidet vásárlást tudod intézni és elég csendes egy kisváros is. Tehát előnyöket megkapod nagyrészt és kevesebb hátránnyal mint a faluban.


Nagyvárosban túl nagy a zaj tömegnyomor stb illetve jó eséllyel nincs elég pénzed hogy házba élj ott, csak egy lyukra telik a kaptárban, hát türni kell az embereknek nincs akkora privátszférád! Ha úgy vagy vele hogy csak aludni jársz haza akkor jó lehet, meg bírod a tömeget embereket, hogy életteredben ott mászik nem tudom mennyi. Akkor jó.

2020. júl. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%

A varos melletti falvakban igen.

Az operencias tengeren tul lévő zsakfaluban nem.

2020. júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Falun élünk, szeretjük.

A kisváros 10 km-re van tőlünk, természetesen van autó.(gyerek mellett kell is)

Munkalehetőség van bőven.

Imádom az udvarunkat, a saját paradicsomot, a virágokat, a növényeket, jól esik kint lenni este, a nagy melegben bármikor hűsölni a medencében.

Helyi kisboltba is szoktunk menni ha valami épp nincs itthon (pl most panírmorzsa)

Van egy fantasztikus pékség, minden reggel friss áruval.

Igen, mindig van mit csinálni, de jó a nyugalom.

Városban éltem huszonakárhány évig, már nem vágyom vissza.

Ha szórakozni akarunk, arra is van lehetőség, Eger nincs messze. Ha valami oknál fogva a fővárosba vágynánk, csak 90 km, hamar ott van az ember.

De mindenkinek más a jó, van aki a nyüzsgést szereti, van aki a csendet. Van aki szereti, hogy hallja az alsó, felső, oldalsó szomszédot, van aki inkább szereti, hogy nem hallja minden tüsszentését a szomszédnak. Tudom, városban is vannak kertes házak, én mégis jobban szeretem a falut.

Kislányom mondta minap, "anya hogy bírtam ki tömbházba amikor kicsi voltam? Hát úgy aranyom, hogy nem emlékszel rá, mert pár hónapos voltál."

Itt másodikos koruktól egyedül járnak a gyerekek iskolába, városban nem engedtem volna el annyi idősen.

A szomszédok figyelnek a másik házára ha például nyaralni van a másik.

2020. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Falu vagy külváros

Külvárosi csalàdiházban nöttem fel,szép emlékeim vannak róla.

Sosem zavartak a kinti szerencsére

Laktam városi társashàzban,pokol volt...

Most falun lakom társasházban.Ujépités.forgalmas ùt,mezö mellettünk 2 oldalròl,jönnek a trakik,épp hétvégén tràgyáztak.

Egyáltalán nem zavarò,egy kivétel hogy társasház.

A szomszédaim igazi prolik,akik nincsenek tekintettel màsokra

Azért mert falun vagyunk akkor is egy társashàz nem egy különállò ház,a viselkedésüket nem is ragozom tovább.

A lényeg h különállò ház legyen,ne tàrsasba se panelba ne menj.

Mi is gyüjtjük az öneröt,jövöre szeretnénk csalàdihàzat venni valahol falun.

De én inkàbb falura szavazom,igaz h ott is meg van az ebböl eredö zaj

pl:traktorok,ilyen olyan munkálatok.Kaszàlàs stb...

Városban is ugyanugy van zaj,de az megint màs fajta

Igazàndibol rajtad áll melyik "zajt" türöd jobban.

Én jobban birom a fünyiràst,traktorokat,kutyaugatàst mint az emberi orditozàst,dübörgést,kopogàst,màs nemi életének nyomon követését

2020. júl. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

9es vagyok.

A vàrostol 22 kmre lakunk,van nagy boltunk szerencsére(2is),még ruhaboltok is,bank,posta,fodràsz,állatoorvod,háziorvos,fogorvos,autòszerelö.

De a szomszéd falvakban is àtjárunk épp hova szeretnénk menni vásàrolni,hol mi akciôs.

Edeka,Lidl,Coop és sorolhatnám...

Szòval bármelyik irànyba 1-2 faluval odébb is igazàndibòl mindent megtalálunk

Vàrosba munka miatt járunk,meg néha kiràndulàsképp bemegyünk hétvégén ide oda körülnézni

2020. júl. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!