Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A kerítés mellé ültetett...

A kerítés mellé ültetett fenyőfák okozhatnak bírtok háborítást?

Figyelt kérdés
A kertszomszédom közvetlenül az elválasztó kerítés mellé ültetett fenyőfái már jóval magasabbak mint az innenső oldalon lévő ereszcsatorna. Az átnyúló ágak nagy részét, amennyire csak tudtam, közös megegyezéssel, tavaly már levágtam. De az eresz eltömődésén mindez nem változtatott. A környéken már volt rá példa, hogy hasonló problémákat a kérdéses fa kivágásával oldották meg. Ha szomszédnak nem esik le a tantusz, érdemes a problémát birtokháborítás irányba terelni?

2020. aug. 16. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges, bár őszintén szólva én sajnálnám őket, nem lehet valahogy mégis visszavágni?
2020. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ültetési szabály is ám:


[link]

2020. aug. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A „Bírtokháborítási” eljárás elindítását meggátolhatja az a tény, hogy a birtokháborítás létrejötte, és annak bejelentés közt már több mint 1 év telt el?
2021. máj. 28. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!