Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelbe mennyire jó lakni?

Panelbe mennyire jó lakni?

Figyelt kérdés
Aki szeret az miért?
2020. aug. 19. 18:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%
A paneldzsungel nem való mindenkinek, a lakók kb fele egy retardált paraszt, aki fel sem fogja, hogy minden áthallatszik, ez a normális emberek számára sok stresszt és nyugtalanságot okoz. A házirenddel kitörölheti az ember a seggét, a rendőrség pedig az "amíg nem folyik vér, nem tudunk mit csinálni"-elvet követi. Vannak, akik elköltöznek, és vannak, akik alkalmazkodva azt az elvet kezdik követni, hogy ha az ő lakásukban nem lehet nyugodtan pihenni a szomszéd zenéje miatt, akkor nekik már nem számít, hogy remegnek-e a környező ablakok a saját hangfalaiktól.
2020. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell vesződni pl.: a fűtéssel, vagy épp a melegvízzel (régebbi helyeken boyler).
2020. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
Majmok bolygója! Fúrnak-faragnak, csörömpölnek, csapkodnak, ordítanak, visítoznak, trappolnak. Ha a legfelső lakó beázik, akkor az végig fut az alagsorig, - például, amikor az ügyeletes hülye elalszik a kádban a folyatott meleg vízben ellazulva. A sok barom az erkélyen, ill. ablakból derékig kilógva rázza rá a szőnyeget mindenre, ami alatta van. A radiátorcsövek, a szellőző- és kábel aknák liftként, illetve híradó eszközként funkcionálnak. A poloskák köszönik, nagyon célszerűen használják is ezt a liftet a hangyákkal és a svábbogarakkal karöltve, de amikor elönti a harctéri idegesség valamelyik gyökér agyát, akkor meg megy a morse is a csöveken. A radiátorok cseréje egy külön haláltánc. Ez akkor izgi, ha csöpög is valakinél. Téli estéken fellangyosítja a távfűtő, hogy elhiggyék az emberek, kapnak is valamit a fűtési díjért, de ha kettő óra körül kitántorogsz WC-re, akkor szembesülhetsz a valósággal. Különszám szokott lenni a lift (nem) működtetése is úgy, ahogyan a szemétledobó módszeres eldugítása, ill. nem elégséges takarítása. A takarítás is egy külön műsorszám szokott lenni, sok helyen pedig forgalmi dugót képez a folyosókra tartósan kitelepedett helyi NCIS... Amennyiben az NCIS túlterhelt, mindig vannak, akik a különleges erők felkészítéséhez mért normákat biztosítanak - a folyosókra kipakolt és tárolt akadálypályák naprakészségének biztosításával, random időközönkénti átszerkesztésével. A Nap a legfelső emeleteken lakókkal tesz csodát: miután eléri a sugárzás szöge azt a fokot, amely által már melegíti a tetőt a Nap, megteszi ezt egészen addig a lapos szögig, amely még eléri a tetőt napnyugta előtt. Nyáron ez különleges élmény, mert a tető a nyári éjszakákon hősugárzóként funkcionál, - ezt két-három repülőgép hajtóművel lehet is ellensúlyozni, de akkor meg a nem túl csendes motorok zaja miatt nem tudnak aludni az emberek. Ha véletlenül "együtt állnának a csillagok" ahhoz, hogy pihenni tudjon valaki, akkor megint előkerül az ügyeletes hülye, aki fesztiválokat szervez és a csukott ablakokon keresztül mulattatja családok tízezreit a bömbölő "zenével". A lakótelep lényegében egy "fedett pályás tébolyda" - Budapesten.
2020. aug. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%
13! Ilyen is van, de ne általánosítsunk.
2020. aug. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

13-assal egyetértek szerintem mi ugyanott lakunk :D Bár kihagyta, hogy a WC Ben, fürdőszobában cigiszag van, ha valaki lejjebbi emeleten rágyújt bent (mi nem dohányzunk), meg ha ablakot nyitsz és alattad dohányosok laknak jön be a putriszag.

Ettől függetlenül szeretek panelben lakni, nem penészes, száraz, van mindig meleg víz, van fürdőládunk, nagyon jó a közlekedés (nálunk pl metró pár perc séta), iskolák, ovik rögtön a házak között vannak, boltok is mindig vannak a kozelben.

2020. aug. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
81%
Én sose éltem kertes házban, így kényelmes, hogy amit kertes házban muszáj lenne nekem intézni, azt itt a házmester, közös képviselet intézi, ha hirtelen az ölembe pottyanna egy kertes ház, sok dolognak utána kellene járni, amihez hozzá sem szagoltam eddig. Illetve a normálisabb kertes házas környékek távolabb vannak tömegközlekedéstől, számomra meg ez fontos, nincs jogsim. Voltak problémás szomszédaim, most normális szomszédaim vannak. Egyébként pont mostanában volt alkalmam megtapasztalni, hogy nem a panelben a legrosszabb az áthallás. Egy rosszul tervezett, sok vendéget fogadó panzió, még akkor is, ha minden apartman saját konyhával és fürdőszobával rendelkezik, rosszabb. Igazából most a kis lakásban is elvagyok, de tervezek majd nagyobb méretűbe költözni. Ennek a következő hónapban fizetem az utolsó hitel törlesztőjét. Aztán figyelem, merre mennek az árak.
2020. aug. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

Laktam olyanban ahol csend nyugalom,imadtam de kinőttük.

Majd most a 2. olyanba ahol mindent hallani,maga a pokol.

Gyűlölöm ezt a helyet,gyűlölők "hazajönni" mert pihenèst felejtsd el

Alulrol,oldalrol àllandó dübörgès,kopogás,orditozás,ablakcsapkodás,nemi élet,buli... és sorolhatnám.

Jövőre venni szeretnénk családi házat mert ez nem állapot,az ember idegrendszere tönkremegy.

Minket a kényszer vitt rá eddig,tervbe volt a családiház végre jövőre nyélbeüthetjük.És soha többet panel se tàrsasház,elég volt eddig bőven...

2020. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
82%

Ez abszolút helyfüggő.

Én sosem hallom a szomszédaimat, nem tudom mikor jönnek mennek, mikor mosnak, nem érzem a kajaszagot stb.

Ilyen is van.

Karnyújtásnyira a belváros, közértek, mozi, park stb. fiatal párnak nem tudom ennél mi lenne kényelmesebb. Esetleg a későbbiekben, ha lesz gyerek, megfontoljuk a költözést. Ezt a lakást bármikor, jó áron el tudjuk adni.

2020. aug. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Igen van abszolut nagyon jól megépitett panel,társasház de javarészt áthallàlosak.

Sokszor hallottam én is h panaszkodnak a zajokról.El sem tudtam képzelni milyen lehet,de sajnos költözés után megtapasztaltam.

Van aki jol,jobban birja van aki belebetegszik.

Én sem szeretem tudni mikor ér haza a szomszéd,mikor megy el,mikor készül lefeküdni

sőt az alattunk levő srácnak a barátnöje heti 1-2 szer itt alszik.

Megtudom mondani mikor van itt szimplán a járásából,mert a sràc nagyokat és nyugodtan lép mig a csaj állandóan rohan,gyors apró lépésekkel.

ezen felul minden mozdulat,csapmegnyitàs tusolás,kádba viz engedés konkrétan minden.

Egyébként ezen felül nem lenne rossz.

2 auto,van 2 saját parkolónk.Hatalmas tàroló az alagsorban(10négyzetméter)

Gyönyörű kilàtàs,erkély,minden új mert újépitèsű.Szóval nem lenne rossz hosszutávon.Csak ne lenne ennyire hitványul megépitve.Mindent kispóroltak amit lehetett(szerencsére bérlők vagyunk)

2020. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!