Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elítélendő dolog lenne ha...

Elítélendő dolog lenne ha kiköltöznék Romániába és ott is dolgoznék?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi van velem, egyszerűen tetszik a román nyelv, megfogalmazhatatlan számomra miért, pedig magyarként ismerve a történelmet soha nem gondoltam volna , hogy ez fog kavarogni a fejembe.


Most láttam egy román rendszámos autót azt odamentem beszélni azzal a 5 szóval amit tudok, aztán mondta, hogy nem tud románul vagyis tud, de nem akar utálja őket a biztosítás miatt van román rendszáma meg itt nem kell fizetni a parkolásért mert nem büntetik meg.


Tegnap tescoba mögöttem román munkások voltak, mondtam nekik, hogy menjenek elém nyugodtan. Angolul, hogy " we go in front of me" mondták, hogy multcimei ( románul köszi asszem) nos aztán mondtam, hogy salut azaz szia. Erre meg láttam jól esett nekik.


Nem tudom mi ez a román fétis nálam. Haverom azt mondta, hogy addig csinálom ezt amíg meg nem vernek.


2020. okt. 3. 14:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%
Semmi gond,a 16-os választ ízlelgesd.
2020. okt. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
40%
Lehet te szoktad, de köszönöm én nem nyalogatom a monitort.
2020. okt. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
61%
Bar,kerdezo,azt jo ha tudd,hogy sajnos minden tarsadalomban,mint itt is, nem teljesen tudjak elfogadni a "rossz szomszedokat" (tortenelmi alapon,ami termeszetes,de mondjuk a mai embereknek semmi koze hozzajuk) szoval en a helyedben nem hangoztatnam ezeket a gondolatokat annyira...
2020. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi? :) Ülje fiam egyes
2020. okt. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%
Na jó, fölösleges írni, csak a betonba nem kötsz bele úgy látszik. Részemről innentől nem reagálok bármit írsz.
2020. okt. 6. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező kérdezett,én válaszoltam.Neked nem tetszett a válasz,és elkezdtél egybitesezni.Így volt?Na ugye.Akkor ki,kibe kötött bele?Ezen gondolkozz el.Nem kell válaszolni.
2020. okt. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
30%

Az igazán dicséretes, hogy érdekel a román kultúra és a nyelv, de a kiköltözést szerintem vesd el, semmi értelme. Minden ellenkező híreszteléssel ellentétben még Magyarország szintjén sem áll az ország. Magyarországiként szerintem legfeljebb Bukarestben vagy Kolozsvárban van értelme gondolkodni, akkor is csak akkor, ha találsz valami igazán menő állást (informatikus, diplomata, ilyesmi). Az teljesen értelmetlen, hogy pusztán az érdeklődés miatt elmenj a Kauflandba takarítani.


Egyébként ha ilyen szinten érdeklődsz, érdemes lehet megtanulni a nyelvet, hasznodra válhat, különösen, ha a határ közelében élsz.

2020. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
14%

Én egy erdélyi, magyartöbbségű kisvárosban nőttem fel, nagyon alap szinten tudok románul, nem is volt szükségem arra, hogy jól megtanuljak.

Éltem Magyarországon is, így azt is elmondhatom, hogy Románia Magyarországhoz képest egy haldokló féreglyuk.

Persze ott is vannak jól fejlődő nagyvárosok, és Magyarországon nyomor-régiók, de Romániában több a visszamaradott életformát követők száma, és a leszrom magatartás.

Egyébként a 'köszönjük" az 'mulțumim' (mulcumim-nak éjtik). :D

2020. okt. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
51%

Éltem romániába is.

Ég és föld a kulombség a mentalitás, befogadás,baratkozás ,szomszédok, kollegák közötti kapcsolat.

Segítőkészek, megértőek, legtöbb helyen.

Barátságosak.

Nem beszélnek ki , ha bajuk van megmondják először neked a szemedbe.

Én szeretem Erdélyt, nyilván ott is vannak "rosszak" roszindulatuak mint mindenhol de nagytöbbségében segítőkészek.

Sógorom még régebb igaz 20éve de most is van hasonló ugy építette fel a nagy házat h ismerősei, barátai jöttek segíteni.

Mindenki csinált amihez értett és tudott.

Most német.o ba vannak és ott is az erdélyi ismerősei átmentek néhány hétvégén -többen-és segítettek a házfelujításban, költözésben és így hamar készlett.

Ja és pénzt nem kértek persze.

Ritka eset de ök például nagyon vendégszeretők alapból és barátságosak nagyon.

Tehát attól is függ h te milyen vagy.

Szia

2020. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Ott vagy már?
2021. dec. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!