Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy falvakban...

Miért van az, hogy falvakban sokkal tahóbbak az emberek, mint a városokban?

Figyelt kérdés
Akármikor faluhelyen az utcán sétálok mindig kifogok egy tahó parasztot, akit soha az életben nem láttam az előtt, s elkezd kötözködni valami full random dolgon. Városokban ilyet soha nem tapasztaltam...

2020. okt. 22. 10:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%

Tősgyökeres budapesti vagyok hetedíziglen visszamenőleg.

Velem még falun soha nem kötözködött senki, városban már igen.

2020. okt. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
78%
En meg pont forditva tapasztalom. A varos tele van csovesekkel, parasztokkal, rohano bunko emberekkel, falun meg mindenki kedves, nyugodt, segitokesz.
2020. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes én pont fordítva tapasztaltam. Pedig én is Budapesten nőttem fel.

Vidéken köszönnek az emberek, udvariasak, lehet beszélgetni a boltossal stb.

A városban csak néznek maguk elé fapofával, ha neked mennek egy mukot nem szólnak nemhogy bocsánatot kérnek és még sorolhatnám.

2020. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
76%

Én is fordítva látom. Falun barátságosak. Még azok is, akik nincsenek egymással különösebben jóban, összefognak, ha valamit segíteni kell.

Városban mivel több ember van, több a bunkók aránya is. És itt még nemtörődömség is társul hozzá.

2020. okt. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
53%
Én is tapasztaltam azt amit a kérdező ír. Voltak iskolában ilyen osztálytársaim, volt egy ilyen "falusi klikk". ők voltak mindig a hangoskodók, akkora tajparasztok voltak mint a ház, és még büszkék is voltak magukra.
2020. okt. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
72%

Na én meg mindig Pesten járok így! Kifogok mindig valami erőszakos hajléktalant, pofátlan tarhást, vagy egy olyan "tősgyökeres" pestit, aki sokkal pestibbnek érzi magát akárkinél, és direkt a vidékiekre vadászik, hátha beléjük fut, és tud kötekedni.

De egyszerűen vannak azok is, akiktől ott vérezhetnél el, ahol beléd vágták a bökőt, akkor is átlép, mert big city life, sietség, ilyenek, "tod" . 🤦🏼‍♀️

2020. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
68%
Na de aranyosak a válaszolók. Csak a saját tapasztalataimat írtam le, erre leszavaznak, mert nem tetszett nekik. :D
2020. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
76%
Én napi szinten ingázok be Pestre egy környékbeli kis faluból. Pont az ellenkezőjét tapasztalom, a faluban senki nem köt bele senkibe (nálunk legalábbis), Pesten szinte minden nap belefutok valami kétes alakba aki üvöltözik, fenyegetőzik, szidalmaz.
2020. okt. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
86%
Miért van az, hogy ezt tény ként kezeled? A faluban parasztok. Nem, semmivel nem nagyobb parasztok mint a városiak.
2020. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
73%
Épp az ellenkezőjét tapasztalom.
2020. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!