Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy falvakban...

Miért van az, hogy falvakban sokkal tahóbbak az emberek, mint a városokban?

Figyelt kérdés
Akármikor faluhelyen az utcán sétálok mindig kifogok egy tahó parasztot, akit soha az életben nem láttam az előtt, s elkezd kötözködni valami full random dolgon. Városokban ilyet soha nem tapasztaltam...

2020. okt. 22. 10:19
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
92%
Én vegyesen tapasztalom. Mind két helyről kapom az ívet. Az sem mindegy, hogy hány éves vagy, hogy nézel ki, melyik megye, melyik falu, melyik város. A parasztember akkor kötekszik általában ha kicsit eltérsz vagy nagyon, a szerinte átlag embertől. Ignorálni kell a francba az ilyet.
2020. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
87%

Én városi vagyok, kis falvakban nem bunkóságot érzek, hanem inkább az zavaró hogy úgy bámulnak mintha terrorista lennék. Nő is vagyok, gyenge is, senkinek nem tudnék ártani akkor sem, ha akarnék. Meg nem is akarok :)

De faluban ha látnak valakit akit nem ismernek, mindenki nézi hogy mit akar ez itt. Legutóbb egy szabolcsi kis faluba tévedtem, és ott azt figyeltem meg hogy mindig ugyanazok az emberek bicikliztek el mellettem, hol jobbról balra, hol balról jobbra, és folyamatosan bámultak, mintha szarvaim lennének. Mintha azért mentek volna oda-vissza hogy figyelemmel tarthassanak, nem-e akarok nekik ártani.

Bunkók soha nem voltak velem ilyen helyeken, csak túlságosan éreztetik hogy nem tetszik nekik hogy egy "gyüttment" van a falujukban. Városban meg pont az ellenkezője, mindenki érzéketlen, mindenki átlép a másikon, az emberek nem figyelnek egymásra, akkor sem ha esetleg baj van. A városban sajnos mindennapos hogy az emberek leüvöltik egymás fejét apróságok miatt.

2020. okt. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
84%
Én 23 éve élek falun de ezt még nem tapasztaltam. Mondj már példát hogy mivel tudnak csak úgy minden ok nélkül beléd kötni
2020. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
58%
Pl ha nem köszön, itt mindenkinek köszöni kell. Hogy mi értelme van azt nem tudom. Még tényleg bámulnak. Szóval ha jön valami paraszt akkor könnyen rád szól hogy szevasz bzdmeg ha nem köszönsz vagy ilyesmi. Én boldog lennék ha városban laknék. Meg itt azon is megsertodnek ha nem nagyon csevegsz velük. Boltba se lehet kimenni nyugodtan. Városban még le se szarnak, na nekem az tetszene nagyon. De sose lesz annyim hogy ott ingatlant vegyek.
2020. okt. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
28%
Szóval a valóságban nem olyan egy falu mint a tv ben a mi kis falunk meg egyéb fszsagok tudom sokan azt hiszik pedig nem.
2020. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
27%
"Pl ha nem köszön, itt mindenkinek köszöni kell." Marhaság. Nem tudom hol voltál, vagy hol laksz, de az utolsó bugyi településen is ha hiszitek, ha nem, nem ismer mindenki mindenkit. Innentől rád van bízva hogy te kinek akarsz köszönni. Van hogy csak udvariasságból illik, vagy szemkontaktust létesítetek, bár ezt nehéz lehet megérteni, mikor úgy nő fel valaki hogy én, én, én, megyek a tömegben lehajtott fejjel, és körülöttem senki sem létezik, ignorálom a sok hülyét(amelyik ordít a boltban, parádézik a villamoson stb,stb). Ilyenkor könnyen hiheti majd azt az ember ha kis településre költözik később, hogy körülötte forog a világ, pedig nem, csak vidéken valamelyest még emberszámba vesszük a másikat. Rá merünk nézni a másikra, a szemébe merünk nézni, akár köszönni is merünk, még úgy is, hogy nem biztos hogy láttuk őt előtte. Ezek akkora bűnök? Ha meg ismersz valakit és úgy nem köszönsz, sőt még el is fordítod a fejed, de azért a facebookon ismerősök vagytok, az mindenkinek a saját szegénységi bizonyítványa. Az olyan nálam automatikus delete, csak egyszer kerüljön ki úgy, hogy látom rajta hogy direkt görcsösen próbálkozik, hogy ne vegyük észre egymást. 2020. Baj ha köszönsz, baj ha rá mersz nézni valakire, baj ha foglalkozol a másikkal, aztán meg tüntetsz a szájmaszk ellen, hogy izolál a társadalomtól.
2020. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
69%

14: Ja, csak majd ha a városban valaki beléd köt, megtámad, stb, akkor se fognak leszarni.


Én egyébként városi vagyok, mindig is itt éltem. Rokonok élnek falun, így voltam többször hosszabb ideig falun is. Ott sose féltem még éjjel sem végigmenni az utcán. Itthon lassan már a saját környékünkön is veszélyes sötétben mászkálni. És vannak olyan részei a városnak, ahol nappal sem ajánlatos.

2020. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
7%
17. Akkor ennyi erővel bujkalj egész életedben. Én meg tudom védeni magam. Nem félek egy csöves bevándorlótól. Akinek 500 forintja nincs de azt hiszi valaki. Vegyél tanyát és bujkalj ott akkor ha ilyen nyomi vagy.
2020. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem városban is és falun is bunkók az emberek.
2020. okt. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
78%
Falun engem is be szoktak találni hogy "mit keresek ott"
2020. okt. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!