Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy falvakban...

Miért van az, hogy falvakban sokkal tahóbbak az emberek, mint a városokban?

Figyelt kérdés
Akármikor faluhelyen az utcán sétálok mindig kifogok egy tahó parasztot, akit soha az életben nem láttam az előtt, s elkezd kötözködni valami full random dolgon. Városokban ilyet soha nem tapasztaltam...

2020. okt. 22. 10:19
1 2 3 4 5 6
 31/54 A kérdező kommentje:
#30: Én a kötözködést a magyar etnikumtól tapasztalom.
2020. okt. 22. 15:43
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
30-as, ez sem igaz minden falusira. Én is falun lakok de nem köszönök random embereknek a buszmegállóban csak az ismerősnek. Az is az agyamra megy mikor egy idegen rám köszön pusztán azért mert elmegy mellettem.
2020. okt. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
68%
Pont a falvakban élők a normálisabbak...
2020. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 Metionin ***** válasza:
84%
32. Csak példának írtam. Ahol én nőttem fel, köszönni kellett, még a szülőknek is szóltak ha a gyerek nem köszönt. Amikor apám meglátogatott miután városba költöztem, kiakadt mert rámutatott egy random emberre az utcán és nem tudtam, hogy ki az :D
2020. okt. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindkét oldal másféleképpen tahó. Nagyvárosban sok a csöves, kéregető, rossz szándékú, leszólítgató, viszont mivel annyi ember van a városban, nem sűrűn foglalkoznak a járókelők magánéletével, csak egy vagy a tömegből.

Falvakban nyilván kevesebb az ilyen csöves/tarháló, mivel nincsenek aluljárók meg minden egyéb. Viszont abban biztos lehetsz, hogy ha meglátnak a buszmegállóban vagy bárhol, te leszel a téma.

Bár én pesti vagyok jelenleg, szerintem ebből a szempontból a kisvárosok az arany középutak, mert kevesebb ember, kevesebb csöves, de mégis van akkora a lakosság, hogy ne ismerjék egymást és ne foglalkozzanak a másik dolgával.

2020. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező a pokémonos beszólások a helyi folklór részei. :D

Én tőzsgyökeres városiként nem nagyon bírom a falusi mentalitást. Ez a mindenki tudni akar mindenkiről mindent, a belepofázás dolgokba, nekem rémisztő.

Az utcánkba a faluról beköltöző "jöttmentek" rettenetesek. Fiatalok, de nagyon maradiak. Leskelődnek. Próbáltak utasítgatni, rendezkedni, pöszit méregetni, mondjuk ezeket pillanatok alatt leállítottuk, hogy városon ez nem szokás.

A lényeg, hogy nekem nagyon ellenszenves ez a falusi gondolkodás, értékrend, amire annyira nagyra vannak. A többi városi származású utcabeli teljesen más, még az öregebbek is jobb fejek.

Amúgy a faluról beszabadult anyósom is hozza ezt a formát, pletykál, leskelődik, ítélkezik ok nélkül, okosabbnak hiszi magát mindenkinél, beleugat mindenbe.

2020. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
17%
36-os, ebből az értelmes megnyilvánulásodból süt az utálat és a lenézés. Téged is lepottyanthatott volna a gólya a fővároson kívül is. "tőZSgyökeres" fővárosiként itt szidod őket gyk-n, de ők az idegesítőek, hogy mással törődnek, nem a saját dolgukkal. Arra panaszkodsz, hogy ők rendezkednek, de szerencsére te leállítottad őket időben, micsoda hős, bár te így nagyobb kukacosnak tűnsz, már ne haragudj. Az ő friss Pesti lakása, nem egyenrangú a te "tőzsgyökeres" pesti lakásoddal. 🤡 De nyugi, ők is be fognak olvadni huzamosabb idő után 😉
2020. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
34%

37-es.

Ez meg a te szűk látókörűséged, hogy a városi=pesti.

Megyeszékhelyen élek. Kertes házas övezet.

Igen, lenézem (és nem csak én a környezetemben) ezeket a pökhendi (azóta már sunyító), buta parasztokat. Szerintem már ők is érzik. :D

Meg ne mondják már nekem, hogy pontosan hova álljak a saját házam előtt az autóval, vagy másik zseni,hogy nem kellene annyi fa az udvarunkra, mert emiatt tőlünk megy át a szúnyog hozzájuk. Csak egy-egy példa.

Én a köszönésen kívül hozzájuk nem szólnék soha az életben, a nevüket sem tudom sok év ill. évtized után. Ők kezdtek el kóstolgatni, nem csak a minket, hanem a többi családot is.

Ezek a bugrisok soha nem fognak beilleszkedni, mert nem tudják levetkőzni azt a szocializálódást, ami a falun beléjük ivódott.

2020. okt. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
66%
Nem a véleményeddel van baj hanem az általánosítással. Hogy úgy beszélsz mintha minden falusi tanulatlan, kotnyeles, bunkó paraszt lenne, de te és a többi városi ti aztán dísz példányok vagytok és köztetek egy ember se lehet ilyen jellemmel.
2020. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
#39: A normális, tanult falusin nem látszódik meg honnan jött.
2020. okt. 24. 15:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!