Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért van az, hogy falvakban...

Miért van az, hogy falvakban sokkal tahóbbak az emberek, mint a városokban?

Figyelt kérdés
Akármikor faluhelyen az utcán sétálok mindig kifogok egy tahó parasztot, akit soha az életben nem láttam az előtt, s elkezd kötözködni valami full random dolgon. Városokban ilyet soha nem tapasztaltam...

2020. okt. 22. 10:19
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
36%

"Igen, lenézem (és nem csak én a környezetemben) ezeket a pökhendi (azóta már sunyító), buta parasztokat. Szerintem már ők is érzik. :D"

Neked meg enyhén van csak isten komplexusod. De azért méltatsz nekik egy köszönést, milyen rendes valaki.

"Ők kezdtek el kóstolgatni, nem csak a minket, hanem a többi családot is." Na aztán aki veletek mer szórakozni, na annak holnapra már biztos sírhelye van a köztemetőben.

"Ezek a bugrisok soha nem fognak beilleszkedni, mert nem tudják levetkőzni azt a szocializálódást, ami a falun beléjük ivódott."

Szóval aki már nem olyan mint ti, az már bugris, értjük. :) Nem csak körülötted forog a világ megsúgom, és nem csak az a jó, ami te meg a szomszédságod megszokott. Újat mondok? Undorító vagy, érződik a stílusodból is, hogy aki normális kikerül.

2020. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
31%
Tipikus példája vagy annak, hogy a városiak sem különbbek, semmivel, ezt még lehagytam.
2020. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
89%

39. Lehet sértőnek érzed, de nekem ez a tapasztalatom. Mint az etnikum esetén. Nem előítélet, hanem tapasztalat. Mind negatív, évtizedek alatt megélt dolgok.

Átjárja a viselkedésüket egy olyan szemléletmód, ami nagyon távol áll az én értékrendemtől.

Én nem találom sértőnek, ha egy pesti azt mondja egy megyeszékhelyre, hogy vidék. Én a lakója pedig vidéki.

Ez nem éri el az ingerküszöbömet, más pedig ugrik rá.

2020. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
34%

41. Látom nem tudsz lejönni rólam. :D

Szerinted mennyire érdekel, hogy ki mit gondol rólam? Nem kell mindenkinek mindenkivel jóban lenni.

Igen, különbnek érzem magam tőlük. Letojom, hogy egy idegen hozzászólónak ez tetszik-e vagy sem. Én örülnék, ha nem is látnám a leskelődő buta pofájukat és még jobban, ha nem is köszönnének, de ugye a beidegződésüket nem tudják levetkőzni, köszönni kell, mert megszólnák őket. (falusiaktól hallottam)

A közvetlen szomszédunk (a szúnyogos agytröszt) élettársa panaszkodott itt valakinek, hogy úgy érzi őt nem fogadta be az utca. Már erre nem is kerül sor mert meghalt, de ez is milyen gondolkodás már?

Ki az az utca? Meg a népe?

Amúgy anyósom falubelije volt anno. Úgyhogy teljesen érthető a mentalitása. :D

Nekem ilyen eszembe sem jutna, hogy ki fogad be, meg ki szeret, meg ki milyen véleménnyel van rólam.

Vadidegen emberek! Ki a pöszi akar ezeknek megfelelni?

Betartom az együttélés szabályait. Nem nyírunk kora reggel vagy hétvégi szieszta időben füvet. Nem zajongunk az udvaron, nincs zenebömböltetés, örjöngő kutyánk. Nem parkolok a másik háza elé.

Amúgy az megvan, amikor valaki lemedzárolja a családját/anyját/gyerekét/önmagát, akkor a riporter kérdésére a falu egyszerű népe azt a választ adja, hogy "hát pedig olyan rendes ember vót, hiszen köszönt". Na ilyenék ezek, ilyen értékrenddel.

2020. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
25%
lemészárolja a családját
2020. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
36%

Nem magyarázkodok, tényeket közlök bugrisokról.

Te értetlenkedsz. Gondolom közülük való vagy, hogy ennyire zavar a lenézése a fajtádnak.

2020. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
16%
Nem magyarázkodsz, de már a fél gyakori tisztában van az életeddel, meg a szomszédságoddal. De csak észrevetted magad, már nem írsz kisregényt. "Közülük való vagy", "fajtád", minden egyes szóval saját magadat ásod mélyebbre és mélyebbre, te tősgyökeres városi értelmiség. :)
2020. okt. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
65%
Ha a városiak ilyen bunkó egysejtű parasztok mint a 44es akkor örülök hogy én falura születtem. De szerencsére én értelmesebb vagyok ennél a kedves embernél és tudom hogy nem minden városi ilyen ostoba segg. Mert én nem általánosítom őket mint ő a falusiakat.
2020. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
29%
Imádom, mikor a faluhely meg a betondzsungellakók egymásnak esnek. Rajtatok mindig jókat lehet derülni, hogy ilyenkor úgy viselkedtek, mint két 8 éves, akik a kisautón huzakodnak a homokozóban. 😎
2020. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:
100%
Én is ellenkezőleg tapasztalom.
2020. nov. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!