Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Máshol is ilyen bunkók a...

Máshol is ilyen bunkók a falusi emberek?

Figyelt kérdés
1 éve költöztünk ide mert örököltem egy házat, előtte albérletben laktunk egy kisvárosban. Az a legnagyobb bajom, hogy bárhova megyek már idegbajt kapok mire sorra kerülök mert az eladók meg a vevők állandóan pletykálnak. Nem zavarja őket, hogy ott várok ordító gyerekkel meg utánam is már 5en állnak sorban. Ez gyógyszertártól a pékségig mindenhol így van mindennap. Mindenki ismer mindenkit és gondolom kíváncsiak a legújabb pletykákra. A szomszédunk meg egy olyan bácsi, hogy ha nyitva hagyom a kaput akkor már jön be az ajtón, ha bevan zárva a kapu akkor rángatja meg kiabál, minden hülyeséggel minket talál meg. Nem érzem magam nyugodtan a saját házamban. De most adjuk el és menjünk albérletbe vagy mit csináljak?

#Falu, lakóhely,
2020. nov. 5. 14:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
98%
Ezt én sem értem, ha valaki bejön vagy rángatja a kaput, rászólok, hogy eszénél legyen már. Hogy lehet ezt szó nélkül tűrni? A felháborodástól abba sem tudnám hagyni a kioktatást, hogy mit rángasson.
2020. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
É falun lakom egy ideje, de nagyon megbántam. Mennyivel jobb volt a városban! Itt van egy Coop-bolt, ami borzalmas drága! Van maszek pékség, maszek zöldséges, az Isten pénzét is elkérik. Nagyon drágák. Nincs itt semmi munka, állandóan kocsival vagy busszal kell menni be a városba, dolgozni, vagy egy normális bevásárlás itt oldható meg. Az emberek mindig a másikat lesik, hogy milyen ruha van rajta, hova megy stb. Állandó pletyka! Utálok itt élni, vissza fogok menni a városba. Nagyon fárasztó minden nap buszozni, munkába járni.
2020. nov. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%

Valaki emlegette a kapubezarast...

Nálam megvolt az is, akkor kiabalt az ablak alatt..

Tokre kivagyok ilyentol.

Betornek kb máshoz, valami total hulyeseg miatt, minrha baj lenne, de akkor meg hívjon mentot, tuzoltot

2020. nov. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
29%

Tudom ez most nem lesz könnyű de vedd be a leszarom tablettát.

Ha gyermeked sír akkor nyugtasd meg és foglalkozz vele,tudom rossz ott a sorban állni de türelem rózsát teremt,ha tudod hogy ez van akkor ne nagyon menj gyerekekkel vásárolni.

Szomszéd rángassa a kaput 3 esésly adok neki,első szépen rá szólok Béla bá legyen szíves hagyjon békén,második BéLaBá egy kicsit feszültebb és erősebb hangnemben ugyan azt mond neki, harmadik nagyon erős hangnemben mond ezt neki, remélhetőleg abba marad ha esetleg nem akkor leszarom tabletta.

Kitartást.

2020. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%
Most már értem miért megfizethetetlen egy ingatlan városban. Mert akkor senki nem maradna falun. De úgyis gazdag leszek valahogy. Aztán pá parasztok.
2020. nov. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
86%

Simán megcsináltam, hogy amikor a szomszéd becsengetett le se szartam. Nem nyitottam neki kaput. Nagy valószínűséggel úgyis a szüleimet kereste, majd visszajön, ha fontos. Ha nincs annyi esze, hogy megbeszélje velük előre, amikor otthon is vannak, akkor így járt.

De osztom a véleményét itt pár embernek, tényleg borzasztóak a vidékiek. Legutóbb mentem orvoshoz, miután végeztem már haza felé sétáltam, erre megállít az utcában lakó öreg nő, hogy hol voltam. A dolgomon, magának is ajánlom sok szeretettel. Pofátlanok, csak azért mert ismerik a rokonaimat, pl. nagyszüleimet, attól még velem nincsenek baráti viszonyban. Nem is értettem, hogy mer faggatózni arról, hol voltam. Semmi köze hozzá.

Ha kutyát sétáltatok akkor állandóan kint ül a kapuban, felveszi a térfigyelő kamera állapotot és csak lesi az embert. Értem, hogy idősebbek, nincs annyi programjuk, de akkor keressen magának. Süssön, főzzön, olvasson vagy bármi, de ez a leselkedés nekem nagyon zavaró. Az is nagy kedvencem mikor az orvosi rendelőben mindenki tudja már a sztorit az unokáiról, meg egyéb családi dolgairól mert az asszisztenssel olyan a hangerőn beszélget, hogy ha nem akarod akkor is megtudod, hogy a Hannácska most fog ballagni, jaj olyan ügyes és szép kislány.

2020. nov. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
37%
Igen, máshol is gyökerek. Én is falun éltem, de hálát adok az égnek, hogy elköltöztem onnan. Egy pillanatra se hiányzott azóta. :D
2020. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
58%

Pesten nagyon sok kiado lakas van! Van nagyon aok szep es olcso a belvarosban jo kozlekexessel!! Fogadnak gyeremkel is ,sokhelyen meg kutyaval is,csak fizesd a berleti dijat!!

Itt nincs pletykalas a oenztarossal,mert kirugjak. Alsi,lidl ,spar kulonosen.


Borzalmas lehet a falusi elet. Koltozz vissza Budapestre.

2020. nov. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100 e huf plusz rezsi vagy komplettan 120 ezerert mar van kislakas a belvarosban Pesten! Vagy berelj szobat kb 40-65 ezerert (rezsi az arban) .
2020. nov. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
Szép kis falu kontra város vita alakult ki, jó sok sztereotíp baromságot sikerül összehordani :)
2020. nov. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!