Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha közjegyzős szerződés van...

Ha közjegyzős szerződés van akkor adózik a lakástulaj?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk 1.5 éve a tesómmal. Mindketten lányok vagyunk és egyetemen tanulunk.

A tulaj a másfél év alatt rengeteg dolgot csinált amit nem lenne szabad (havi 3x benéz mondvacsinált okokkal, hogy rend van-e, elromlott a mosógép mert 10+ éves volt, nem hozott újat, 10+ éves kazán elromlott, 6 hónapig nem volt meleg víz)

Mi tesómmal nagyon toleránsak voltunk, nem költöztünk el most viszont szeretnénk mert bezárt a suli, hazamegyünk vidékre.

A tulaj kitalálta, hogy nem adja vissza a kauciót... csak úgy. (30 nap múlva költöznénk, szóltunk időben, semmi tartozásunk nincs, nem rongáltunk semmit)

Arra gondoltunk megfenyegetjük, hogy feljelentjük a navnál de írtunk közjegyzős szerződést az elején.

Szóval a kérdésem: ha van közjegyzős szerződés akkor adózik is a tulaj? Azt hallottam, hogy a közjegyző nem áll kapcsolatban a navval.


2020. nov. 18. 13:22
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
igen, az adózásnak semmi köze a közjegyzőihez. nem a navnál kell feljelenteni, mert a kaució az nem adó. követeléskezelő céget kell megbízni hogy behajtsa, ők elmondják az egyéb lehetőségeket, feljelentést is.
2020. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Autóvásárlás miatt nagyon jó lenne nekünk ha pereskedés nélkül azonnal visszakapnánk a kauciót.

Ha lehet elkerülnénk a követeléskezelő céget.

Annyira ismerem a tulajt, hogy magától tuti nem adózna, nagyon kapzsi, ha egy nappal később akartunk fizetni, már azon is teljesen kiakadt (temetés miatt egyszer akartunk 1 nappal később)

Szóval tudom, hogy nem etikus de ezzel az adózás dologgal lehet meg tudnánk fogni

2020. nov. 18. 13:29
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a NAV-ot hiába mondod. Simán mondhatja rá, hogy ő adózik, úgyhogy nyugodtan feljelentheted. És nem tudod ellenőrizni.

Mondd meg neki, hogy feljelented, mert a szerződés alapján egyértelműen jár nektek vissza a pénz. (Már ha tényleg így van.)

2020. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
ÉN megkérdezném, hogy visszaadja most, vagy utána a plusz költségekkel együtt, mert jár nektek és nem hagyjátok annyiban. Akkor meg majd leszenk plusz költségei, ha fizetési meghagyással húzzátok ki belőle vagy a bíróságon stb.
2020. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
69%
Ha tudja, hogy kell nektek a pénz akkor azt fogja mondani, hogy adózik és még fel is bőszíted, mert tudja, hogy nem fogsz a pénzed után futni.
2020. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
De ha feljelentem, hogy nem adózik, és kiderül, hogy mégis akkor feljelenthet rágalmazásért
2020. nov. 18. 13:36
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
De miért az adózással akarsz érvelni??? Miért nem a szerződéssel??? Vagy a szerződés szerint nem járna vissza?
2020. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
26%
adócsalásért lehetne feljelenteni, de ha nincs bizonyítékotok hogy a lakbér után nem fizet adót, akkor a végén még ő jelenthet fel titeket rágalmazásért és a perek költségét is nektek kell állnotok. van erre vm per, polgári per, de semmi köze a navhoz. szerintem a bírók elfogultak az albérlőkkel szemben, mert annak idején apám is adott ki lakást, egy évi villanyzsámlát nem fizettek a lakók, apám befizette helyettük, hogy ne kapcsolják le a közműt. Aztán mikor apám kérte tőlük a pénzt, azt hazudták, hogy odaadták apámnak, csak papírt nem írtak róla. Mondanom sem kell, az albérlőknek hitt a bíróság, nem is értem, hsize eddig úgy tudtam ha nincs átadás-átvétel papír, ilyen nem eshet meg hogy bemondásra történik a dolog.
2020. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
írj neki egy ajánlott-tértivevényes levelet, hogy x napon belül kéred vissza az y összeget, különben fizetési meghagyást fogsz ellene indítani, és az ahhoz kapcsolódó költségek is őt fogják terhelni (ez a követelt összeg 3 vagy 6 százaléka, most nem tudom fejből, plusz eljárási díj)
2020. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem perelhet be rágalmazásért ha mondjuk azért pereled be ami az igaz problémád, vagyis, hogy a szerződésed alapján jogosan visszajár a kaució és azt nem kaptad meg a szerződésben meghatározott időpontig.
2020. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!