Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha közjegyzős szerződés van...

Ha közjegyzős szerződés van akkor adózik a lakástulaj?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk 1.5 éve a tesómmal. Mindketten lányok vagyunk és egyetemen tanulunk.

A tulaj a másfél év alatt rengeteg dolgot csinált amit nem lenne szabad (havi 3x benéz mondvacsinált okokkal, hogy rend van-e, elromlott a mosógép mert 10+ éves volt, nem hozott újat, 10+ éves kazán elromlott, 6 hónapig nem volt meleg víz)

Mi tesómmal nagyon toleránsak voltunk, nem költöztünk el most viszont szeretnénk mert bezárt a suli, hazamegyünk vidékre.

A tulaj kitalálta, hogy nem adja vissza a kauciót... csak úgy. (30 nap múlva költöznénk, szóltunk időben, semmi tartozásunk nincs, nem rongáltunk semmit)

Arra gondoltunk megfenyegetjük, hogy feljelentjük a navnál de írtunk közjegyzős szerződést az elején.

Szóval a kérdésem: ha van közjegyzős szerződés akkor adózik is a tulaj? Azt hallottam, hogy a közjegyző nem áll kapcsolatban a navval.


2020. nov. 18. 13:22
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tényleg egy ritka undorító, gerinctelen “ember” vagy. Hányni tudnék az ilyenektől.

De szerintem is tegyük tisztába a dolgokat, mert azt hiszed érinthetetlen vagy, pedig biza nem vagy az.


Amint a kauciót nem adod vissza, azonnal ügyvédhez/közjegyzőhöz fordulok és fizetési meghagyást indítok ellened és úgy fogsz perkálni, mint a kisangyal. :)

Egy esetleges per minden költsége téged fog terhelni, ugyanis te vagy az, aki szerződést szegtél, te vagy a “bűnös” a történetben. Úgyhogy kamatos kamatjával fogsz fizetni.

És máris nincs szükség további lépésekre. Nem véletlen írtam, hogy ez az első megoldás, minden más csak sokadlagos opció.


“ Ellenben te leszel a felelős a lakás megrongálásáért, ugyanis te laktál benne hivatalosan utoljára.”


Álmodban ez lehet így működik, a valóságban korántsem. Az, hogy ki lakott ott utoljára semmit nem bizonyít. Attól még nem bizonyítható automatikusan, hogy ő is csinálta a kárt vagy vitte el a berendezést.

Én pedig szépen felfeszítem a zárt és közlöm, hogy betörtek, míg nem voltam ott, erre jöttem haza. Vagy elhagytam a kulcsom. De még sorolhatnám. Nehogy azt hidd, hogy ez ilyen könnyen megy, hogy ő lakott ott, biztosan ő volt.

Egy nagyon jó ismerősömnél pont hasonló eset volt, az ő nevén volt a szerződés, vele lakott a pasija, majd miután szakított vele az ismerősöm, a srác bosszúból megrongálta a lakást. Barátnőm megtette a szükséges lépéseket, elmondta mi történt és szóba sem jött, hogy ő rongálta volna meg a lakást, attól független, hogy ő lakott benne.

Gondoltam előre szólok, mielőtt vered irt nagy büszkén a mellkasod a féregségedre.


“ A bérlő továbbá nemes egyszerűséggel nem fogja tudni bizonyítani azt, hogy én megtagadtam tőle a kauciót, ugyanis ki lesz állítva és vissza lesz dátumozva egy bérleti ár növeléséről szóló szerződés, melyet a bérlő nem fogadott el és az lesz a bosszú oka hivatalosan.”


Köpj fel és állj alá, de tényleg. 🤮

Buta vagy, mint a föld. Először is ezzel újabb törvényt szegsz, továbbá ez baromira nem úgy működik, hogy te utólag gusztustalan féreg módjára vissszadatumoztatsz egy bérleti szerződést az emelésről, amit állításod szerint nem fogadott el a bérlő, ugyanis ennek NYOMA KELL LEGYEN. Annak is, ha elfogadta és annak is ha nem. Tisztességes ügyvéd eleve nem fogja neked visszadátumozni a szerződést, mert nagyon csúnyán megütheti a bokáját. Eleve abszurd az egész, olyan nincs, hogy a bérlő nélkül szerződést módosítasz, amit ő ha nem fogad el, nincs rá semmi bizonyítékod. Tájékoztatnod kell a bérlőt, ha emelni akarsz és írásba kell legyen foglalva a nemleges válasza, a saját aláírásával! Szóval majdnem bejött, csak mégsem. :)

Továbbá, amint a bérlő felmondja a szerződést, arról tértivevényesen megküldi a papírt, amiben benne lesz, hogy mikortól mondja fel a szerződést és nyugodtan beleírhatja röviden, hogy azért mondja fel, mert ez és ez, nem pedig a nem létező emelés miatt. Az ő szava, a tiéddel szemben. Ennek legalább nyoma lesz, nem úgy mint annak, hogy te hasraütésszerűen emelésről kamuzol.


Úgyhogy megnyugodhatsz, te leszel az, aki a rövidebbet fogja húzni, kezdve azzal, hogy szerződést szegsz azzal, hogy nem adod vissza a kauciót és pert kapsz a nyakadba, amivel sokkal többet fogsz visszafizetni, mint az eredeti összeg. De nem baj, az ilyen piti tolvajok nem is érdemelnek mást.

2020. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%

#32 Rendben, számításba veszem az általad írt dolgokat és kidolgozunk ezekre is valami forgatókönyvet, ha még nincs rá megfelelő ellenlépés az enciklopédiánkban.


Béke ✌

2020. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%

“ A bérlő továbbá nemes egyszerűséggel nem fogja tudni bizonyítani azt, hogy én megtagadtam tőle a kauciót, ugyanis ki lesz állítva és vissza lesz dátumozva egy bérleti ár növeléséről szóló szerződés, melyet a bérlő nem fogadott el és az lesz a bosszú oka hivatalosan.”


Ezt mégis melyik pizsidben álmodtad? Azontúl, hogy gyomorforgató ember vagy (bár azzal, hogy embernek neveztek elek, megsértettem a normális embereket), még ostoba és tudatlan is vagy. Eleve mi köze a kauciónak a kamu emelés elutasításához?? Ha nem fogadja el a bérlő, pontosan ugyanúgy visszajár a kaució a szerződés alapján. Pont, nincs apelláta. Ha a szerződésben benne van és a feltételek teljesültek, akkor vége a dalnak.

Másodjára: ez maximum a mesékben működik úgy, hogy fogom és visszadátumozva benyögök egy emelésről szóló szerződést, amit elvileg a bérlő nem fogadott el, ugyanis: valamire való ügyvéd nem fog neked hamisítani. Második: írásos nyoma kell legyen annak, hogy a bérlő látta az emelésről szóló szerződést és arról is, hogy elfogadta vagy épp nem fogadta el! Szóval röviden, tömören: esélyed sincs!!

Azt pedig, hogy ki tett kárt a lakásban vagy ki vitte el a bútort, bizonyítani kell, ami véletlenül sem korlátozódik és egyszerűsödik le az aktuális lakóra. Te azt mondod ő volt, ő meg azt mondja veletlen elhagyta a lakás kulcsát és valaki bejött a cuccért vagy a gonosz exe így áll rajta bosszút, vagy betörtek míg dolgozni volt és még sorolhatnám. Nehogy azt hidd, hogy ez ilyen egyszerűen működik.


És végül hadd jegyezzem meg: az összes lakás tulajdonos nevében szégyellem, hogy ilyen végtelenül inkorrekt, szélhámos, emberi 0-k is vannak köztünk, akik ok nélkül benyelnék a kauciót, amit a bérlő jogosan követel vissza szerződés felmondáskor. Süllyedtek a föld alá!

Te szeged meg a szerződést es még te fenyegetőzől perrel?? Ész megáll. Remelem tudod, hogy amint megtagadod a kauciót, a bérlő lazán a nyakadba varrhat egy pert, amit te fogsz elveszteni és fizethetsz kamatostul.

2020. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

#33 van rá forgatókönyv, az hogy szépen visszaadod azt a pénzt, ami nem a tied! Ha nem teszed, onnantól semmiféle forgatókönyv nincs, ami megmentené a tolvaj fajtádat, onnantól kapsz egy pert és fizetni fogsz kamatostul. Ezellen, ha meggebbedsz sem fogsz tudni semmit tenni, kar erőlködni.

És az általam felsorolt dolgokat sem fogod tudni saját szakállra kijátszani, efelől megnyugtatlak.

Bár ha már lesüllyedünk egy bizonyos szintre, akkor még az is lehet, hogy természetesen teljesen véletlenül, de egyik este összetalálkozol pár nagy darab fickóval, akik kicsit segítenek jobb útra terelni. Ha másra nem, hát majd az arcod rendberakására fogod költeni a kauciót és gyógyszerre, ahogy azt érdemled. 🙂

2020. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
31, ezt max azzal tudod eljátszani, aki hagyja magát. Amint valaki beleáll a játékba, te nagyon-nagyon csúnyán megütöd a bokádat, és a pénzbírság lesz a legkevesebb, amit kapsz érte.
2020. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ugyan, hagyjuk rá az ilyen kis tolvaj szarjankókra a defektes képzelgéseiket, majd mikor élesben fog koppanni és jön rá, hogy ebből biza ő lesz az egyetlen, aki szarul jön ki... na az lesz majd csak az igazi öröm-boldogság. 😄
2020. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
82%

Én csak azt nem értem, hogy aki itt veri magát, hogy nem adja vissza, így le van védve, úgy le van védve, azt attól mi védi meg, hogy a következő sarkon hirtelen eltörjenek a lábai?


"Én? Hogy lettem volna én? Hát tőlünk ment el, mi otthon voltunk. De nem csodálom hogy így járt, nekünk se akarta visszaadni a kauciót, ki tudja milyen ügyletei vannak még kérem. "

2020. nov. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kéen egy jó ügyvéd. :S
2020. nov. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy mi van a szerződésben. Ha a kaució nem jár vissza, ha idő előtt bontjátok a szerződést, akkor nem jár vissza. Ha nincs benne ilyen, akkor perrel kell fenyegeti, és be is kell perelni. Ha ti nyertek, akkor visszakapjátok a kauciót, és a perköltségeket is ő fizeti. A navnál van névtelen bejelentési lehetőség is, megfenyegethetitek vele, nem tud rágalmazás rátok bizonyítani. Egyébként sem úgy kell feljelenteni, hogy adót csal, hanem csak szólni, hogy érdemes utánanézni, mert nektek gyanús, hogy nem vall be mindent. Ez nem rágalmazás, hanem szubjektív vélemény, a nav dolga, hogy kivizsgálja e.
2020. nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!