Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit mondanátok ilyenkor a...

Mit mondanátok ilyenkor a lakástulajnak?

Figyelt kérdés

A párommal összeköltöztünk albérletbe. Megtaláltuk a környék egyetlen lakását, ami minden szempontból megfelel nekünk (számlaképes, tágas, nem konvektoros, olcsó, szigetelt) és minden hónapban időre fizetünk mint a kisangyal. Koronavírus elején volt, hogy több havi lakbért odaadtunk előre, hogy ne kelljen az idős tulajnak idejönni.

Fél évig nem volt melegvíz, aztán elromlott a kazán, leszakadt a redőny, mindent türelmesen tűrtünk, de szóltunk azonnal.

Az utóbbi időben a tulaj elkezdett olyan dolgokba beleszólni amihez szerintem nincs köze:

-miért tartok seprűt az erkélyen, tegyem el azonnal (azért, mert nagy az erkély, azzal sepregetem, de nem hoznám be a kinti seprűt)

-miért teszek kaspós növényt a polcra (kaspóba van, nem folyik ki belőle semmi, mert tetszik)

-ne terítsem ki a szőnyegeimet az erkélyre, mert neki nem tetszik (de ha takarítok, akkor szellőzik és nincs útban a szőnyeg, kb 1 órára terítem ki)


Lényeg, hogy sok olyan dologba beleköt ami nem rongálja a lakást de ő azért beleköt.

Már havi 3x látjuk, úgy jön hogy nem szól, beleköt mindenbe stb. Ezzel minket az őrületbe kerget. Rendesek vagyunk, fizetünk, nem sumákolunk, nem cigizünk stb. Jó bérlők vagyunk.


Eldöntöttük, hogy leülünk beszélni vele.

Mit mondanátok neki a helyünkben?


2020. nov. 30. 10:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

10es! Ezeket hallottam én is, de attól még, hogy egyesek ítélőbírót játszanak, mi nem szeretnénk.

Úgy szeretnék majd egy napon elköltözni innen, hogy tiszta a lelkiismeretem. Nem gondolom, hogy jogosult lennék bárkit megbüntetni.

2020. dec. 2. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!