Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz vagyok, ha nem fizetek...

Rossz vagyok, ha nem fizetek a lépcsőház takarításért?

Figyelt kérdés

4éve élek egy 16lakásos házban, és ezidő alatt mindig a földszinten élő idősebb nőnek fizettünk a lépcsőház takarításért és karbantartásért. Az utóbbi egy évben nagyon elhanyagolta a munkát, hetente kétszer 20perc alatt kisepregetett, és annyi. Felmosva fene tudja mióta nem volt, a korlát ragad a piszoktól. Két hete esett kb 2centis hó, de azt sem seperte el. A második emeleten egy hétig nem volt világítás, végül én szereztem létrát, és kicseréltem az izzót.

Legutöbbi alkalomkor mikor bekopogtatott, hogy kérje a takarítási pénzt, megtagadtam tőle, és azt mondtam, hogy nem fizetek olyan szolgáltatásért amit nem teljesít. Azóta rólam pletykálnak a szomszédok, hogy sóher vagyok, és nem adok pénzt egy idős asszonynak.



2020. dec. 25. 20:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A járvány óta önkormányzati rendeletet, hogy minden társasházban hetente kétszer kell fertőtleníteni. Szerintem is túlzás, de ha már ennyit fizetek is érte, akkor elvárom, hogy tegyék is meg.
2020. dec. 25. 20:37
 12/23 anonim ***** válasza:
24%
Télen lehet, hogy a heti 2 sem elég, hanem naponta kell esetleg. Attól függ, hogy hányan, mennyit járkálnak, és milyen az idő. Földszinten többet, az is biztos. Ha vannak, akik kutyát is sétáltatnak, az is rátesz.
2020. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%

ááá, igen, ezt ismerem, szegény öreg néni, aki szrt se csinál de arra épít hogy nem dobod ki, és pénzeled a semmittevését... anyám szerződtetett egy ilyet a nyelviskolájuk takarítására, aztán megunta, hogy minden mindig csurom egy adta kosz, és az igazgatás mellett hobbiként vécétpucolhat, és mellé minden héten végighallgathatja a nyanya siralmait a szegénységéről meg a fájós derekáról...

felvette inkább azt a fiatal srácot, aki a társasházunkat is takarítja, mindenki jobban járt így... dobd fel esetleg a közösképviselőnek, nem akar-e mást szerződtetni.

2020. dec. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen most az időjárás, nincs nagyobb kosz, mint nyáron, hó még nem sok helyen volt.

Nálunk egyébként a takarítás benne van a közös költségben, nem fizetünk pluszban senkinek, de ez 10 emeletes 5 lépcsőházas panel. Esetleg vonjátok be ti is a közös költségbe, és akkor legyen is számon kérhető, ha nincs rendesen takarítva.

2020. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jobban jártok külsőssel, olyant válasszatok, akinek van felelősségbiztosítása és szerződést köttök. Nem vicc, a mi házunk most szív egy perrel egy elcsúszás miatt. Ha a banya nálatok nem hivatalos takarító, sz.rul csinálja, valaki elcsúszik, akkor ti fogtok kártérítést fizetni nem ő. Mindentől függetlenül felháborító, amit csinál az a nő.
2020. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Havi 7 ezer lakásonként, mint takarítási díj????? Mi a fæsz??? Mi a 16 lakásosban fizetünk 1000 forintot lakásonként a heti 1 takarításért.
2020. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%

Lakógyűlésen megoldáskeresés. Megemlíteném, hogy nem a takarítási pénzzel van bajod, hanem azzal, hogy konkrétan kosz van. Ha a hölgy nem bírja ezt a munkát, akkor keressenek mást erre a feladatra.


De fizetni azért, amit nem végez el senki, senkinek sem kötelessége.

2020. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
7 ezer a teljes közös költségem 😳
2020. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Az nem semmi. Jol lehuz a nyanya mindenkit. A lepcsohazban mindenki ennyire felkegyelmu, hogy ezt igy elnezik? 7ezer forint lakasonkent iszonyat pofatlansag, ennek a TIZEDE lenne meg rendben.
2020. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

„Azóta rólam pletykálnak a szomszédok, hogy sóher vagyok, és nem adok pénzt egy idős asszonynak.“


He??? Szal ha xarik a munkájára, akkor is pénzelni kéne, mert öreg, a többi lakó szerint? Én tojnék a fejükre, pénzeljék csak a banyát aki gondolom röhög a markában, hogy jól megkopaszt mindenkit.

7.000 forint te jó ég...nálunk alapban benne van a közös költségben, máshol meg mindenki felváltva takarítja a saját szintjét. Ahol fizetni kell, ott lakásonkénk az összeg 500 és 1000 FT között van. Az öregasszony mondott egy neki jó összeget aztán tejeljen


De nem értem...a lépcsôházban senkit nem zavar a retek meg s kosz mindenhol? Mellesleg abszolút neked van igazad, a semmittevésért én 10 forintot sem adnék, nemhogy még 7 ezret....

2020. dec. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!