Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz vagyok, ha nem fizetek...

Rossz vagyok, ha nem fizetek a lépcsőház takarításért?

Figyelt kérdés

4éve élek egy 16lakásos házban, és ezidő alatt mindig a földszinten élő idősebb nőnek fizettünk a lépcsőház takarításért és karbantartásért. Az utóbbi egy évben nagyon elhanyagolta a munkát, hetente kétszer 20perc alatt kisepregetett, és annyi. Felmosva fene tudja mióta nem volt, a korlát ragad a piszoktól. Két hete esett kb 2centis hó, de azt sem seperte el. A második emeleten egy hétig nem volt világítás, végül én szereztem létrát, és kicseréltem az izzót.

Legutöbbi alkalomkor mikor bekopogtatott, hogy kérje a takarítási pénzt, megtagadtam tőle, és azt mondtam, hogy nem fizetek olyan szolgáltatásért amit nem teljesít. Azóta rólam pletykálnak a szomszédok, hogy sóher vagyok, és nem adok pénzt egy idős asszonynak.



2020. dec. 25. 20:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
én meg azt értem, hogy nálatok nincs közös képviselő és lakógyűlés? ahol ezt meg kell beszélni (és kiadni egy külsősnek, nem egy vagyonért, hanem a mostani árakon)
2020. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

Tipikus.

Egy oreg, aki elvallal valami munkat plusz penzert, aztan nem csinalja meg, mert arra apellal, hogy nem fogjak lapatra tenni, mert jaj szegeny, oreg meg biztos faj mindene.

Anyum ovodavezeto, o is megjarta mar egy ilyennel. Felvette a 70 eves nyugdijas oregasszonyt, aki takaritasra jelentkezett, mert hat o nagyon szivesen csinalja, van tapasztalata, nem is ker sokat, stb.

Eloszor minden rendben volt, majd szepen megunta a melot es mindig kevesebbet csinalt, mint kellett volna. A vege fele mar csak az ovonokkel csevereszett, kb semmit sem csinalt. Amikor anyum szova tette, hogy miert nem vegzi a munkajat, egybol jott a "jaj a derekam" "oreg vagyok" "megcsinalom kesobb" "ilyen korban nem lehet mindent egyszerre csinalni". Anyum meg valaszut ele allitotta es mondta, hogy 3 lehetosege van: vagy megcsinalja azt amit igert es kapja a fizetest, vagy teljesitmeny alapjan lesz fizetve (ergo amit nem csinal meg azert nem is kap semmit) vagy felmond es felvesz helyette mast.

Az oregasszony megsertodott, 1 hetig csinalta normalisan a dolgat, utana meg felmondott.


Nalatok ugyanez van. A banya szepen beszedi a penzt a balekoktol, kozben meg szinte semmit sem csinal, ha meg valaki szova teszi, martirkodhat. Ha a tobbi lako ennyire ostoba, akkor fizessenek csak. En a helyedben egy petakot nem adnek neki tobbet.

Emellett 7 ezer FT sok helyen a komplett kozos koltseg, 16 lakasra az mar 112.000 FT havonta! Ennyi penzt elkerni tomeny pofatlansag.


Csak ugy miheztartas vegett: En Ausztriaban elek, itt a lepcsohaz takaritasaert ugyan lakasonkent fizetni kell (kulsos jon takaritani) es a havi dija ennek 10 euro azaz 3500 FT ! En tuti megkerdeztem volna tole, hogy hogy a x@rba jon ki lakasonkent 7 ezer forint a takaritasert, amikor egy emeleten nem csak 1 lakas van, es csak torolgetni meg felmosni kell?

Felhaborito. Jol teszed, ha megtagadod, mert ez kb rablas, amit csinal.

2021. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Hogyhogy a többi lakót nem zavarja, rajrad kívül mindenki hülye csak te vagy helikopter?
2021. febr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!