Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért lett lenézve, ha valaki...

Miért lett lenézve, ha valaki ott akar maradni, ahol megszületett?

Figyelt kérdés
2021. jan. 6. 11:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is vidékről jöttem fel Bp-re középsuliban, aztán az egyetem és a munkahely alatt is fent voltam, de hétvégén mindig hazajártam, és igazából mindig is otthon szerettem volna lenni (kert, állatok, jó levegő, csönd, stb.), csak sajnos a szakmámban vidéken nem tudok elhelyezkedni.


Nem mondom, hogy lenéztek, de azért tény, hogy kicsit mindig különcnek tartottak/éreztem magam minden társaságban: én voltam az egyetlen, aki hétvégén rendszeresen hazajárt, a többi barátomnak (akik közül nagyon sok szintén vidéki származású) természetes volt, hogy már Pesten élik le az életüket.


Én igazság szerint szomorúnak is tartom, hogy a régi falusi közösségek teljesen felbomlanak. Csodálva nézem, ahogy szüleim mesélik a rokonsági kapcsolatokat, és a családfát felrajzolva gyakorlatilag kiviláglik, hogy mindenki a faluban szegről végről rokon volt. Házasodni ui. jellemzően a faluból házasodtak, és bizony voltak ennek előnyei is: közel voltak a rokonok, nem kellett messzire utazni ünnepek alkalmával, vagy ha segítségre volt szükség, stb. Megvoltak az ismerősi, rokoni, baráti kapcsolatok, generációkon keresztül. Ma meg már gyakorlatilag mindenki, aki fiatalabb, ismeretlen a faluban. Az egykori általános iskolatársaim közül talán van vagy négy-öt, aki a faluban maradt, a többi (sajnos én is), ment szerteszét. De ezzel az is jár, hogy azok a régi, ballagásra már sokszor jól kiforrott baráti kapcsolatok felbomlottak. A másik dolog: a szülői házakra, földekre, javakra régen építkezhettek a gyerekek, így gyarapodhattak generációról generációra. Most meg gyakorlatilag újra kezdenek mindent egy másik városban, az örökséget, ha eljön az idő, nem átveszik, és tovább építik, hanem egyszerűen eladják, megszabadulnak tőle. Sokan talán részben emiatt indulnak nulláról apáról fiúra. Mert ugyan lehet, hogy egy másik városban többet lehet keresni, de ha ott vesz egy házat, elmegy vele az összes pénze. Tudom, nehéz dolog ez, és nem mindenkinek ugyanaz a prioritás, szóval elfogadom, ha valaki máshová költözik. De nekem van ebben valami szomorúság.


Ha nem akarsz felköltözni Pestre, mert vidéken jobban érzed magad, és neked ez működik, ne foglalkozz vele, nyugodtan maradj vidéken! Én is amint tudok, szeretnék nem csak heti kettő, hanem heti hét napra hazaköltözni :), csak még nincs meg sajnos az a bizonyos "B terv".

2021. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!