Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves volt a kisfiunk,...

8 éves volt a kisfiunk, amikor megszületett a kistestvére, azóta rengeteget romlott a tanulása, nem akar szót fogadni, figyelmetlen, pedig nagyon okos! Mit tegyünk, hová vigyük?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig egyke volt, aztán amikor megszületett a kis tesó azóta minden megváltozott. Pedig nagyon szerető a kicsi tesót! A szülőknek sem az iskolában sem akar szót fogadni, nem figyel. Romlott a tanulmányi eredménye. Első osztályban minden órán szinte elsőként jelentkezett, mert tudta a leckét és érdekelte is. Most pedig naponta kapja a rosszabb értékelést. Újabban már verekszik, ha valaki beszól neki v. csufolják. Iszonyatosan bánt bennünket. Félünk eltanácsolják másik iskolába. Mit tegyünk, érzékeny, elsirja magát. Gyakran mondja,hogy őt senki nem szereti. Beszéltünk az o.f.-el és elmondtuk,hogy mennyire megváltozott és annak az okát is. Azóta azt vesszük észre, hogy még annál jobban figyeli és majdnem minden nap kap valami beirást, figyelmeztetést. Voltunk nevelési tanácsónál, Pszichológusnál. Mit tehetnénk még?
2019. dec. 5. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Féltékeny mert a kicsi több figyelmet kap most mint ő. Sajnos ezzel nem lehet mit kezdeni, nem a ti hibátok hogy a kistestvér születése ezt eredményezte. Foglalkozzatok vele is, közösen babázzatok, fürdést úgy oldjátok meg ha még olyan kicsi a másik hogy ő csinálja, pelenkázza is és akkor ez kicsit helyrebillenti. Érezni fogja hogy fontos a családban.
2019. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyetértek az elsővel. Foglalkozzatok vele normálisan, ne a kicsi legyen a központban állandóan.

Az én fiam is 8 éves volt, mikor a húga született, aztán majdnem 12, amikor a másik. Soha nem volt semmi ilyen jellegű probléma vele, de nem is lett mellőzve a tesók miatt.

2019. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Én pont nem értek egyet az elsővel. Nem elég, hogy az ő egyke életébe betolakodott egy másik gyerek, azt még fürdetni és pelenkázni is kelljen? Hát örül, ha nem látja.


nem tudom, milyen a hozzáállás a testvéri kapcsolathoz nálatok. Sok helyen ott rontják el, hogy jajj, milyen aranyos, hogy szeretik egymás... mert ugye a kistesót szeretni kell, és ugye te is szereted a kistesót? a nagy lófszt! Nem kell szeretni! Az érzelmeket nem lehet belediktálni, mert csak fusztrált lesz. Ő tudja, milyen egyetlen gyereknek, középpontnak lenni és ez az izé ebbe belerondított. Amit tenni lehet, hogy elfogadni azt is, ha úgy érzi, utálja a tesót (majd megszereti, egyetlen feltétel, hogy nem bánthatja), és biztosítani neki minél több tesó nélkül szülővel töltött időt.

Érezze, hogy ő is fontos, DE ne a tesó körül, a tesó életében, hanem a szüleinek, ugyanúgy, mint a tesó előtt

2019. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ugyanúgy szeretitek mint előtte, de ezt éreztessétek vele jobban. Csináljatok neki több külön programot, pl. állatkert, vidámpark, mozi stb. Biztos megoldható, hogy felváltva valaki csak vele foglalkozzon, hogy érezze jobban a szeretetet és a törődést.

Gondolom elég lelombozó azt hallgatnia mindenkitől, hogy ő már nagy fiú, és a kicsivel kell többet foglalkozni a szülőknek.

Lehet, hogy a rosszalkodás a benne lévő feszültségből ered, vagy pedig ezzel akarja magára vonni a figyelmet. Ha lehet, ne nagyon szidjátok meg amikor rossz, csak beszélgessetek el vele. Ha pedig valamit jól csinál, dicsérjétek meg érte!

Minden nap ölelgessétek és szeretgessétek meg egy kicsit.

Biztos, hogy nagyon rossz neki ez a helyzet, de remélhetőleg átmeneti. Próbáljátok megkönnyíteni neki ezt az időszakot.

2019. dec. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Legyen fixen olyan idő, amikor csak vele foglalkoztok, külön apás és külön anyás pár óra a héten, amire tud számítani. Lehetőleg olyan is, amikor ő marad otthon valakivel, amíg a kicsi megy el... szóval semmiképp se lepattintós szaga legyen. mindent, amit kap, akár élmény, akár étel, akármi, tüntessetek fel privilégiumként, hogy neki milyen jó, hogy már ilyen nagyfiú, és persze, hogy okos, ügyes, büszkék vagytok rá. Aztán szerintem sem kötelező szeretnie a tesót, beszéljetek vele az érzéseiről. Érezze, hogy ő a nagy, ő az első. Ugyanakkor, ha erre vágyik, néha játszhattok vele viccesen babásat, amikor ugyanúgy megöleled, belegurítod egy takaróba vagy csak felemlegetitek, milyen volt kisbabaként. És ne tiltsátok el a kicsitől folyton, hogy most ezt sem meg azt sem lehet, mert eszik vagy alszik, inkább a kicsi napirendjét próbáljátok az övéhez igazítani. Nálunk az is bevált, szerette, amikor a saját gyerekkori tesós élményeimet meséltem esti meseként :)
2019. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Talán azért is verekszik és viselkedik így, mert nem tud mit kezdeni a helyzettel. Több idő kell neki, míg feldolgozza, persze kitudja meddig tart. Addig is foglalkozni kell vele ugyanúgy, mint eddig.
2019. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek moziba, játszóházba, jegkorizni, kettesben, ahova csak az ilyen nagyfiúk mehetnek, kistesok nelkul! Kicsit had érezze néha hogy csak ő van kenyeztetve:))
2019. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal több figyelmet a nagynak. Igen, a picivel többet kell foglalkozni, de el kell mondani a nagynak, hogy miért, hogy értse, hogy miért foglalkoztok a picivel többet, de ne örökké a piciről szóljon minden! Nyilván úgy érzi, hogy minden figyelmet a kicsi kap, ő meg semmit. Ezen sürgősen változtatni kell.
2019. dec. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Pszichológushoz nem egyszer kell elmenni...
2019. dec. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy csak a kistestvére miatt változott meg? Elsőben a gyerekek még nagyon lelkesek az iskolában, aztán ez sok esetben alábbhagy. Az osztálytársak jobban megismerik egymást, kialakulnak barátságok, klikkek, és ellentétek is. A tanítók se mindig ugyanolyan kedvesek, megértők, mint az elején. Az én fiam harmadikos, elsőben még imádta a tanítónéniket, aztán párszor rosszalkodott és rendreutasították, utána már nem szerette őket annyira... Volt, hogy piszkálta pár társa, szólt a tanárnak, de az nem csinált semmit, ő ezt igazságtalannak tartotta. Van pár hangadó fiú, próbál velük barátkozni, néha együtt játszanak, néha meg összevesznek és mindenkit utál. Minden évben kicsit több a lecke, számonkérés, többet kell otthon tanulni. Szóval érdemes ezekről is sokat beszélgetni vele, segíteni neki a tanulásban, jobban odafigyelni rá. Ami persze a kistestvér miatt nehezebb feladat, nyilván kevesebb figyelem, minőségi idő jut rá. Szerintem az lenne jó megoldás, hogy ha iskola után a szülők megosztanák a teendőket, egyik a babával foglalkozna, ezalatt a másik a naggyal, úgy is, hogy az apa a picivel, az anya a naggyal, ha megoldható. Ilyenkor ő is teljes figyelmet kaphatna, még ha éppen csak az egyik szülőtől is.
2019. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!