Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gyöngyös mely részei jók...

Gyöngyös mely részei jók lakhatás szempontjából?

Figyelt kérdés
Úgy alakult, hogy párommal munka szempontjából Gyöngyös környékén lenne legideálisabb letelepedni. Először csak albérletre gondoltunk a városban, később családi házra a környező településeken. Gyöngyösön melyik városrészek a "jó környékek"? Mely településeket ajánljátok a környéken ahol érdemes lenne házat venni később? Főleg az északi rész érdekelne, Gyöngyös Eger között a Mátrában.

2021. jan. 26. 09:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok odavalósi, sose laktam ott, de miután nem válaszolt senki és valamennyire képben vagyok, gondoltam leírom.

Úgy tudom a legjobb része a "domb" (kálvária), illetve legalábbis az egy új rész tényleg szép házakkal, társassal is. Talán mintha a város elején (Bp felől) is épült volna egy két új ház, de szerintem azok max elszórt új családi házas utcácskák.

A belváros nem csúnya, egész kis hangulatos, korrekt újszerű állapotú lakások is biztosan vannak, szerintem ha lakás én itt keresgetnék. A jó környék ellentéte a "D" betűs negyed - de nem hinném azt bárki véletlenül benézné.

Úgy tudom, láttam, a város környéki falvak (Halász, Solymos) nem rosszak. Távolibbakat kihagynám.

Mátrában Füredről tudok nyilatkozni, szép, rendezett amenyire én láttam, vannak igen komoly ingatlanok. Amúgy nyilván nem sok minden van ott, közigazgatásilag Gyöngyöshöz tartozik, közel is van hozzá. Inkább olyan üdülőfalu-szerű, szép hotelek, egy két jó étterem, turizmus.

Tudom nem sok, de remélem valamit azért segítettem.

2021. jan. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy fiatal pár vagytok aki gyerekeket és családalapítást tervez, vagy 65+-osok akik nyugdíjaskodni akarnak oda költözni. Más preferenciák, ugye...

Ha hosszabb távon pl. a helyi oktatás is fontos akkor lehetőleg olyan helyet kell keresni, amely nem a gyöngyösi tankerülethez tartozik, mert teljes a cigányok és magyar közötti szegregáció, ami olyan szempontból sokak szerint "kedvező", hogy megválaszthatod, hogy magyar vagy vegyes osztályba jár a gyereked, de ugye ez lett pl. a híres gyöngyöspatai problémáknak a forrása is. Én mindig megcsodáltam gyerekkoromba, hogy pl. a recski ismerőseimnek voltak cigány barátai, akikkel egy iskolába jártak és nem volt közöttük semmiféle konfliktus: na ez, a gyöngyösi tankerületben nincs így. Ja, s közszolgáltatások közül a helyi kórház igénybevétele sem ajánlott, Hatvanba javasolt utazni szinte bármilyen ellátásra.

Modern településtervezés amúgy nem igazán van, az északi városrészben a főiskola mögött akad egy elfogadhatóbbnak mondható társasházi rész még a '80-as, 90-es évekből meg afölött amolyan újszerű kertváros, de amúgy még a külterületek is totális építésügyi káosznak néznek ki, össze-vissza építkezések mezőgazdasági telkeken is - de egyébként ez Egerben is látható - tök fless, hogy mégy egy szőlős részen a kertek alatt és akkor egyszer csak a semmi közepén elkezdenek házak, gokart pályák, üzletek meg szállodák kinőni a földből, mert valami nagyokos kitalálta, hogy a külterületi telek olcsóbb. Talán Gyöngyössolymoson láttam egyedül olyat, hogy új utcákat próbált parcellázni a helyi önkormányzat szabályozott módon, de amúgy fejlesztésileg Gyöngyös közvetlen környéke egy vicc, mert sem a régi épületegyüttesek felújítására nincs közös program, sem újak építésére. Ahány lakos, annyi elképzelés és megvalósítás.

Távolabb Markaz-Visonta ami még módosabb és rendezettebb volt az erőmű miatt, de annak a jövője ugye pont hogy most vált bizonytalanná meg hát közlekedésileg is szerencsétlenebb helyzetben van. A még annál is keletebbre, a Mátra alatt Eger felé fekvő települések meg aztán még inkább: Verpelét, Tarnaszentmária gyakorlatilag szellemtelepülés mióta megszűnt a vasúti szárnyvonaluk, pedig talán ez a terület fedné leginkább a leírást.

Gyöngyösoroszi van még ami ugyan szintén cigánytelepülés, de utóbbi években határozottan csökkent a bűncselekmények száma, szóval már nem olyan gázos putri, mint mondjuk Gyöngyös-Duranda városrész.

2021. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!