Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretjük a románokat?

Szeretjük a románokat?

Figyelt kérdés

2021. febr. 18. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10 elvileg az egyik fő ok, hogy a korábbi magyar úri réteg a magyar szegényebbekkel is szemét volt ott ez vezetett oda, hogy változtak a népesedési arányok. ahonnan kezdve már benne volt a probléma a levegőbe. olvastam erről egy jó cikket.


de románok gyakorlatilag a magyarok eltörlésére mentek rá, és ahogy ottani ismerőseimtől hallom, ha politikailag már valamivel jobb is a helyzet, a vegyesházasságok már elfogják végezni a többit. az ottani gyerekek már románok lesznek. és szép lassan kész lesz ennek történetnek.


amúgy szerintem nem érdemes a politikát keverni az egyes emberek megítélésével.

2021. febr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ezt a cikket nem tudod, hol találhatnám meg?
2021. febr. 19. 13:50
 13/20 anonim ***** válasza:

Erre gondoltam, de egy interjú igazából:

[link]


És én kicsit úgy látom, hogy újra ez lett magyar vezetés irány, hogy egy úri réteget hoznak létre, akik egyrészt kizsákmányolják a többieket, azáltal, hogy az adóikból a privát megerősödésüket finanszírozzák. másrészt meg egyszerűen hagyják meghalni a rossz helyzetben lévőket. a hajléktalan ellátás egy ideje ezt mutatja, hogy sacc az a program, hogy minél előbb annyi legyen nekik. most meg úgy általában, már aki nem tudja fizetni a tb-t azt el sem fogják látni az orvosok. max közvetlen életveszélyben.

2021. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ő kommenteltem, és ez egy nyilvánvaló hangulatkeltő kérdés, azért poénnal válaszoltam, de mivel nem szeretnék belemenni a témába azért pár dolgot leírnék.


1867 után az Osztrák-Magyar Monarchia volt a II. Német Birodalom mellett a korabeli és korabeli értelembe vett legliberálisabb országok egyike. (Nem a mai (neo)liberalizmus nevű elmebajt értjük itt. Az más és fájóbb téma.)


A korban nálunk volt a nemzetiségnek a kor mércéjével a legtöbb megadva.


A románokra meg ki lehet jelenteni, hogy Erdélyben, a Bánságban, a Partiumban több román iskola volt, mint Romániában (A Regátban).


Trianon egyértelműen igazságtalan volt, és a nemzetiségek önrendelkezési elve mentén szedték szét a dualista államot, de azt úgy, hogy a maagyarság érdekeit sehol nem tartották számon.

Kit érdekelt volna, ha elveszik a tisztán román lakta területeket, ha megmaradnak a magyar részek? Nyilván voltak és vannak szorványok, de az, hogy megfosztották az országot Kolozsvártól, Nagyváradtól, és főleg székelyföldtől, az nem más, mint egy aljas merénylet, hiszen ezen területek a magyar etnikum törzsterületei voltak.


A románok meg egyértelműen ma asszimilációs politikát folytatnak, amit avval kezdtek, hogy Trianon után a jelenlegi határtól haladtak a románosítással a Kárpátok irányába. Ma Székelyföld bekebelezése van hátra.


De autonómiára egyáltalán nem lehet számítani még Székelyföld esetében sem. Én úgy vélem csak akkor lennének erre hajlandóak, ha Moldovát, ami egy másik román állam egyesítenék Romániával. Akkor a román politikai elit szembe találná magát a már meglévő Gagauz Autonómiával. Ha elveszik, ha megadják is módosítani kell az alkotmányon, így precedens teremtődhetne.


Amúgy meg valóban nem kell elítélni meg vegzálni más nemzetiség bélit. A magyarok-románok Erdélyben megtanultak együttélni, és egy erdélyi román mentalitása, főleg ha vegyes vagy magyar környezetben van, teljes más, mint egy "igazi romániaié".


A nevető harmadik dolgot meg azért írtam, mert eddig amikor szembekerültünk egymással (1848-49/ világháborúk), akkor -ahogy az lenni szokott- a konfliktusban mindig egy nevető harmadik viszi a lapokat. És nyer.


De azért annyit el kell ismerni, hogy Wass Albert is megmondta, hogy Erdély elrománosításáért a magyar urak a felelősek. A török kor utáni betelepülés, ami 300 ezres lehetett, meg csak fokozott. A románok az 1700-as években szerettek volna 4. rendi nemzetté válni, de ezt nem kapták meg. Szerintem ha ez megtörténik, akkor más irányt vett volna Erdély ügye.

2021. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ja, meg a cikkbe belenézve, hogy trianont, vagyis a belső trianont a török inváziónak köszönhetjük.

A törökök és a velük szövetséges tatárok kb. irtóhadjáratinak köszönhetjük, hogy szín magyar területek lettek pusztává vagy lettek később betelepítve más nemzetiségekkel. - utóbbiak, a tatárok sokszor a törököknek is fejfájást okoztak, mert azok szó szerint leradíroztak mindent, sokszor kompakt vármegyéket. Pl, a kis Ugocsa Vármegyét.

2021. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%
Utáljuk őket itt a lakhelyemen. Élelmiszer üzletben dolgozom ahol nyüzsögnek ezek a hulladékok. Itt nálunk mindenki szamócás és ezekkel dolgoztatnak. Így tél végétől késő őszig egy valóságos cigánytelep vagyunk. Az üzletben is botrányosan viselkednek. Nagyon büdösek és még annál is szemetebbek. Mindet kitiltani az országból. Még egy ilyen szemét népet... Van tapasztalatom velük bőven. Néha a magyar sem semmi de ezek igazi mocskos pokolfajzatok
2021. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom szerintem imádjuk őket azért hívjuk őket szőröstalpúnak ők pedig a szeretet jele miatt csinálnak ilyen videókat

[link]

Ez a szeretet jelét képezi

2021. márc. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én szeretem őket. A nacionalista trianon siratást szerencsére 16 éves koromra kinőttem.

Azóta gyakran járok Romániába, románoknál hostoknál szoktam maradni arra a pár napra, eddig mindenki nagyon kedves, aranyos volt akivel találkoztam. Sok barátom van már, vannak köztük olyanok akik már sokat jártak Pesten és szeretik Magyarországot.

Én elfogadom a nacionalistákat is (mellesleg a legjobb barátaim nacionalista szerbek), tudok az ő fejükkel gondolkodni, megértem hogy szeretik a hazájukat, és azt hogy nekik a Trianon nagyon pozitív dolog.


Azokat viszont elítélem, mind a magyar mind a román oldalról, akik egymás zászlaját égetik... Vagyis inkább sajnálom őket. Nagyon szar lehet ilyen beszűkült elmével élni, életem legjobb élményeiből maradtam volna ki, ha így állnék a szomszédokhoz...

2021. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%
6# magyarul szereted a ruszikikat 👌
2021. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ruszkik hogyan jönnek ide?
2021. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!