Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vettem egy nyaralót, de az új...

Vettem egy nyaralót, de az új szomszédom már rögtön kötekedik hogy a fáim beárnyékolják a kertjét, vágjam ki az összeset?

Figyelt kérdés
4 méter magas fák a kerítéstől 2 méterre. Azt mondja hogy oda akar szőlőt telepíteni, de a fák beárnyékolják azt a részt. 80 éves öreg papa, nem tudom minek neki már friss szőlős, jó pár év mire termőre. Egész életemben panelban éltem, nem tudom mi ilyenkor a szokás. Vágassam ki a fáimat vagy mondjam meg neki hogy takarodjon a fenébe?
2021. febr. 25. 09:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is próbálkozott anno a 80 éves bácsika, hogy vágassam ki a tuját mert pont a veteményesét árnyékolja. Mondtam neki, hogy akkor jövőre ültessen máshova, kiröhögtem és otthagytam.


Ha átlóg a kerítésen a kertjébe akkor azt a részt levághatja vagy levágathatja, de nem kötelezhet arra, hogy vágasd ki a fádat ha nem balesetveszélyes rá vagy az értékeire nézve.


Egyébként ez meg pont az a típusú unatkozó ember, aki utána úgyis talál mást amibe beleköthet.

2021. febr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
97%

Szépen közlöd vele, hogy a fa marad, ha neki bem tetszik kezdeményezzen polgári peres eljárást.


Egyébként az előző tulajnál is nyílván probléma volt, nálad meg bepróbálkozik.

2021. febr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

A legkisebb ültetési (telepítési) távolság az ingatlan- (épület) illetve a telekhatártól:


a)


1 m-nél magasabbra nem növő cserje, bokor, sövény


1,5 m


1,0 m


b)


2 m-nél magasabbra nem növő cserje, bokor, sövény, díszfa, szőlő


2,0 m


1,5


c)


3 m-nél magasabbra nem növő minden egyéb bokor és díszfa


2,5 m


2,0 m


d)


4 m-nél magasabbra nem növő, nem terebélyes díszfa


3,5 m


3,0 m


e)


4 m-nél magasabbra növő, terebélyes díszfa, alacsony növésű gyümölcsfa


4,5 m


4,0 m


f)


Cseresznyefa, nyár, fűz, akác, fenyő, egyéb magasabb növésű gyümölcsfa


5,5 m


5,0 m


g)


Dió és gesztenyefa


6,5 m


6,0 m

2021. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%
De akkor miért nem az előző tulajnál szívózott?
2021. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem lógnak át az ágak, konkrétan egy darab levél nem lóg át a kerítésen. A fákat nem vágnám mi mert jól takarnak, nem akarom látni a kötekedős szomszédot, más apróbb dolgokba is belekötött már, meg jött az "ilyen fiatalon mibű van pénzem ekkora nyaralóra" szöveggel.
2021. febr. 25. 11:44
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű a megoldás.

Cserébe a kérdező is átnéz a szomszédhoz és szinte biztos, hogy találni fog olyasmit, amivel ő szeg szabályt.

Így tehát érdemes a "te se bszogatsz, én se bszogatlak" elve alapján megbeszélni, hogy jószomszédok ugyan már sosem lesztek, de békén hagyjátok egymást és mindenki él a saját területén. Ha nem, akkor te is mész feljelenteni, aztán senki nem jár jól.

Amikor kertes házba költöztem az volt az első dolgom, hogy körbeültettem a telekhatároktól másfél méterre leyland ciprussal. Kellett neki jó 5 év, mire egybefüggő lett és jó magas, de megérte. A másfél méter kötelező, különben nem fogsz rendesen odaférni a nyíráshoz.

Minden évben kétszer nyesni kell, de benzines sövényvágóval nem tart sokáig. Úgy 3 méter magasra vágom, olyan, mint a fal, még a betörők ellen is jó.

2021. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Ki ne vágd! Nem értem, miért vannak még ilyen barbár emberek, így is sok a beton, mit zavarja őt 3 db fa???
2021. febr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Manapság az ilyen telektulajdonos aranyat ér, aki nem egyből kivág minden létező zöldet a frissen vásárolt ingatlanán. Nehogy kivágd, ne hagyd magad!!! Így is kezd minden élhetetlen betontenger lenni (legalábbis felénk).
2021. febr. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Ne vagd ki a fat. Mondd meg neki,h legyen realista es vegyen inkabb kannas bort a lid.be .... meg tartostejet mar ne vegyen. 😁


Mekkora bunko szomszedod van.


Kerdezz vissza,h hogy mondta? Nem ertem. Jatsz el,h nagyot hallasz,ahogy az ilyen oreg szemetladak szoktak. Nagy tujakat es 5 meteres keritest huzz ponyvaval,h ne lasson be es ne tudjon zaklatni a rohadek.

2021. febr. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!