Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Titkoljatok, ha vidéken...

Titkoljatok, ha vidéken vagytok, hogy pestiek vagytok?

Figyelt kérdés

Általában mindig megnyomjak az árat a szolgáltatók (hajvágás pl), ha valahogy szóba kerül, hogy honnan jöttem.

Nem értem miért hiszi, hogy többet keresnék náluk, amikor alig, örülök, ha megelek.



2021. márc. 25. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem, de nem is hangoztatom hiába.
2021. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én sem hangoztatom, én nem is szeretek ott lakni, de sajnos pár évig még ott kell laknom
2021. márc. 25. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Én szolgáltató vagyok, de életemben nem mondtam magasabb árat pestinek, sőt, nem is hallottam még ilyenről.
2021. márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Velem sajnos előfordult :(
2021. márc. 25. 13:04
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet a covid miatt volt, muszáj mindenkinek túl elnie , csak rosszul esett
2021. márc. 25. 13:05
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
A kovid miatt mindenki iszonyú értelmetlen nagy aremelesbe kezdett, aminek persze semmi értelme, mert az a kevés ember se fog menni hozzájuk, aki eddig meg tudta tenni. Nem lehet H ez is az volt?
2021. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, csak akkor nem értem, hogy a barátnőmnek miért volt olcsóbb. 🤷🏻‍♀️
2021. márc. 25. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
22%
Lehet emiatt. Mi Budapestre költöztünk egy évtizede. Férjem rokonai ugyanott laknak, ahol születtek. Egy-két napokat jártak Budapesten, de határozott véleményük van mindenről. Pl. mi biztosan nagyon gazdagok lettünk (miközben sógor jobban él, mert ismerőstől bérel fillérekért egy hatalmas albérletet, mi meg sokáig nyomorogtunk egy egyszobás lakásban). Vagy a " és nem rossz ott lakni, minden szürke és ronda (mert látta egyszer valamelyik külvárosi részt, ahol ipartelepek vannak).
2021. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem tapasztaltam még ilyet, pedig sokáig minden szolgáltatásért hazamentem a szülővárosomba, egyszerűen csak mert ott voltak a megszokottak. Tudták, hogy elköltöztem és dolgozom, de sosem számoltak emiatt magasabb árat. Nem értem hogy is tennék, ha ma már mindenhol nyilvánosan ki kell írni az árlistát. Józan paraszti ésszel is megállapítható, ha le akarnak húzni. Olyat meg még nem láttam, hogy ár vidékieknek, ár pestieknek... Mondjuk olyat igen, hogy a helyi lakcímkártyával rendelkezőknek jár X% kedvezmény.
2021. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!