Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék? Elhatalmasodott...

Mit tehetnék? Elhatalmasodott a félelem az életemen az alattunk lakók miatt?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron költöztünk be az otthonunkba. 20 éves hitelt vettünk fel. Nyár végén megszületett a gyerekünk. Beszéltem az alattunk lakókkal néhány hónappal a baba megszületése után, hogy nem -e hangos/zavarja -e esetleg őket bármi a babával kapcsolatban. A válasz: nem. Az elmúlt 1,5-2 hétben azonban a poklol poklát is megjártam miattuk. 8 hónapos gyerekem fogai most bújnak ki. Egyik nap nagyon hangos sírásba torkollott az egésznapos nemalvás és a fogzás fájdalma. Kb. 2 percig csillapíthatatlan volt a sírás. Ekkor felkopogtak. Azóta minden este fürdetés után, ha leteszem a gyereket, azonnal elkezdenek zajongani, dübörögni, hajnalkg ordibálva beszélnek. Rólunk, hogy a babánk állandóan sír ... Senkit nem zavar ez a lépcsőházban jól láthatóan, csak minket. Pontosabban engem. Nagyon lelkis vagyok. Nagyon fáj. Nappal rettegek, hogy a mászni tanuló, fogzó kisgyerekem mikor fog hangosabban felsírni, vagy bármivel hangosabban játszani. Éjjel nem alszom, mert csak őket hallom. Fáj, hogy ilyenek. És a hitel miatt még lépni sem tudunk.


Mit tehetnék?



2021. márc. 30. 23:25
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%

#9

Az meg milyen idióta hozzáállás, hogy kifizettem 30 milliót egy lakásra, és nyugalom helyett a szomszéd gyerekét kell hallgatni?

Az nem indok, hogy azért mert gyerek. Attól a csendháborítás még csendháborítás.

2021. márc. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
35%

#10

"a sírás a kicsi létezésével jár együtt"

Igen, épp ezért nem illik egy panelban 1 családnak másik 5-öt zavarnia. Érdekes, a szüleim képesek voltak családi házba költözni, mikor jöttem én, így egy szomszédot se zavartam. Ezt fogom tenni én is, ha majd gyereket szeretnék.

2021. márc. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
67%
11-12, agyamat eldobom, komolyan! Akinek gyereke van, az nem lakhat panelban? Normálisak vagytok? Aztán nézzétek meg, amit a családi házasok írnak ki, hogy a szomszéd házban lakó gyerekek nyüzsögnek a kertben, és őket zavarja. A családosok szívódjanak fel? Ha ilyen zajérzékenyek vagytok, akkor ti költözzetek tanyára! Fogjátok már fel, ha emberek laknak körülöttetek, akkor lesz, aki zavarni fog titeket, és lesz, akit ti fogtok zavarni. Valakit a gyerek zavar, valakit a másik vinnyogó kutyája, megint mást a nagyi, aki nyitott ablaknál rádiózik vagy kiengedi a főztje szagát. De amíg a normál életvitelhez köthető a zaj, addig el kell tűrni, még jó, hogy nem ti mondjátok meg, hogy ki hová költözhet. Nektek egy lakatlan szigetet ajánlok.
2021. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
29%

#13

Dobd el az agyad, de ha én kifizettem egy lakásért 30 millát, akkor nemfogom a szomszéd gyerek sírását hallgatni, mert átmegyek, és beverek párat a drága szülőknek!


A kérdező azt állítja, hogy most vettek lakást. Mi a f...-ért nem vettek házat??? Szándékosan szivatni a szomszédokat???

2021. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha annyira ragaszkodtok a drága Budapesthez, akkor meg minek sírtok? Ott ilyen az élet.
2021. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem #14 te fordítva ülsz a lovon. Ha kifizetsz 100 milliót egy családi házra, akkor elvárhatod, hogy ne hallatszódjon át a gyereksírás. Amíg "csak" 30 milliód van egy panelre, addig ki kell bírni a gyereksírást.
2021. márc. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
73%

#14 Költözz egy tanyára az alföldön, ott nem lesz szomszédod 5 km körzetben.


Ne legyél már ilyen szerencsétlen. És pláne ne írogass már ekkora hülyeségeket, mert csak lejáratod magad. Ha neked a gyereksírás zavaró, írass fel Xanaxot, attól megnyugszol.

2021. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
39%

#16

Nem megy a matek?

Én pl 33 millás panelban lakok, Budapest egy elég jó kerületében.

Most kíváncsiságból rákerestem, ennyi pénzért Budapest közelében kategóriákkal szebb HÁZAT tudnék venni.

Nekem jobb a panel, mert nem tervezek gyereket, nem tartok állatot, stb

De UGYANENNYI pénzért ha lenne gyerekem, 100% hogy a szebb házat választanám, Budapest határában.


Milyen 100 milláról beszélsz??


#17

Nekem főként az zavaró, hogy sok szülő azthiszi övé a világ mert gyereke van, mindenki más le van sz.....

2021. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
74%

#18 a hozzászólásaidból egyértelműen kiderült, hogy neked nem szabadna társasházban laknod. Egyszerűen nem való neked, nem vagy képes alkalmazkodni, súlyosan irritábilis és gyenge idegrendszerű vagy. Nem tudom, miért szúrtál ki saját magaddal, hogy panelba mentél, inkább a világ végére kéné költöznöd, hogy soha ne láss embert messziről sem, és ők sem téged.


Lehet a világot okolni mindenért, persze, de jobb lenne előbb saját magadat rendbeszedni.


A síró gyerek hibáztatása meg olyan, mintha a Napra üvöltöznél, hogy miért süt...

2021. márc. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

#18 Mi most néztünk olyan családi házakat, ahova kis gyerekkel be lehetne költözni, nem kell felújítani (nyilván ugye gyerek mellett), közel van a játszótér, patika, tömegközlekedés, hogy ne kelljen két kocsi, bevásárlás, gyerekorvos, és van benne 3 hâlószoba, nem osztatlan közös (mert azt nagyon nehezen hitelezi a bank), van út és nem úgy kezdünk, hogy fizess még 2 millió hozzájárulást.


Én ilyen házat még Érden sem láttam 70 millió alatt (és erre jön rá az illeték - mert ugye, amikor nagyobb lesz a gyerek visszaköltözöl pabelba, tehát csokot nem vehetsz fel, ügyvédi költség, költözés, tisztasági festés, + fél évi megélhetés fedezete, ahol csak a hitel+biztosítàsok majdnem 300 000, nekünk valahogy így jött ki a majdnem 100 millió, és ezért vettünk inkább lakást).

2021. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!