Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan mérges a szomszéd a...

Jogosan mérges a szomszéd a felújítás miatt?

Figyelt kérdés
Fürdőt újítunk. Nem kell részleteznem, hogy ez mivel jár. Zörgés, fúrás, csempék leverése stb. Ikerházban élünk. 8-16 óráig vannak itt a munkások. Megkért a szomszéd, hogy déltől 15-16.ig ne legyen semmi, mert alszanak a gyerekei és ő is ekkor tud pihenni. Szerettem volna kivitelezni, de a munkásoknak nem megfelelő, így csak júliusban érnének rá.. Szomszéddal közöltem a helyzetet, követeli, hogy várjak akkor, mert megvan a joga a nyugalomhoz és nappal is van csendháborítás (?)
2021. máj. 11. 19:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos. Kellemetlen lehet számára, de ez van, nem tud mit csinálni. Túl fogja élni.
2021. máj. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%

Mindenképpen szükség van a felújításra?


Csak azért kérdezem, mert jelen korunk tébolyult társadalmában sok családban kialakult, hogy egyszerű nagyzolási mánia kedvéért újítgatnak, vagy egyszerűen "megunták" a régit. Vannak, akik félévente dobálják ki a mosógépüket is...


Ez a másfél hónap csak beleférne, nem?

2021. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nappal nincs csendháborítás.

Vegyél neki meg a gyerekeinek egy ajándékkosarat, bonbonnal, édességgel, virággal/borral, nemétől függően, de mondd meg, hogy elnézést kérsz, de nem megoldható a dolog. Ki fogja bírni. Együtt kell tudni élni egymssal, és te a magad részéről mindent megpróbáltál. Ő viszont túllőtt a célon az utolsó kérésével.

2021. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem jogosan mérges.

Majd a gyerekek alszanak 1,5 hónap múlva.

2021. máj. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szükséges. Konkrétan a c.ányoknál szebb állapotban van a fürdő. Vagy egy ezer éves koliban. Szégyellem idegenek előtt és már én is utálok fürdeni ilyen környezetben.

Nem a gyerekeket, sem őt szeretném bántani, de tényleg nem megoldható.

2021. máj. 11. 20:00
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor illik a munkásokkal úgy megoldani hogy "egy tűz alatt" meglegyen minden.
2021. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, mi cigányok vagyunk és gyönyörű lakásunk van!
2021. máj. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Látod, akkor igazat mondott :D
2021. máj. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hasonlítani szerettem volna valamihez a helyzetet. Helyesbítek, lepukkant cigánytelepre gondoltam, de ugyanúgy mondtam a kolit is. Nem zárom ki, hogy vannak cigányok akik gyönyörű házakban élnek. (ismerek is ilyet)

Bocsánat ha megántottalak.

2021. máj. 11. 20:08
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos a szomszéd részéről. Te megtetted amit lehetett, megpróbáltad kivitelezni a munkásokkal, nem sikerült. Ennyi. Elhiszem hogy idegesítő a szomszédnak, én is falra másznék, meg nyilván te is, ha a szomszéd újítgatna, de ez van. Nálunk a szomszéd medencét ásatott, az ablakunk alatt mentek el a nagy gépek, betonozás, földrakás, volt minden. Elég nagy zajjal járt, de kibírtuk. Szóltak előre hogy ez lesz, eszembe nem jutott volna hisztizni miatta. Mondtam is nekik, hogy mi is tervezünk hasonló felújítást, szóval készüljenek :D
2021. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!