Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan mérges a szomszéd a...

Jogosan mérges a szomszéd a felújítás miatt?

Figyelt kérdés
Fürdőt újítunk. Nem kell részleteznem, hogy ez mivel jár. Zörgés, fúrás, csempék leverése stb. Ikerházban élünk. 8-16 óráig vannak itt a munkások. Megkért a szomszéd, hogy déltől 15-16.ig ne legyen semmi, mert alszanak a gyerekei és ő is ekkor tud pihenni. Szerettem volna kivitelezni, de a munkásoknak nem megfelelő, így csak júliusban érnének rá.. Szomszéddal közöltem a helyzetet, követeli, hogy várjak akkor, mert megvan a joga a nyugalomhoz és nappal is van csendháborítás (?)
2021. máj. 11. 19:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Ne már, azért egy fürdőszoba felújítás nem tart tovább 1 hétnél, nagyon max 2, nehogy ezért követelőzzön, annyit ki fog bírni. Nekem is kicsi a lányom még, igenis fontos a napközbeni alvása, utálnám is, ha a szomszéd nekilátna a dolognak, de könyörgöm, azért pár napot kibír az ember.
2021. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem jogosan. Ha fel kell újítani valamit, akkor fel kel, ez van, nem gondolja hogy majd az ő gyereke alvásidejéhez fogok alkalmazkodni. Majd alszik máskor vagy ha befejeződött a felújítás, de nehogy már ő szabja meg nekem, hogy mikor újíthatom fel a saját házam!
2021. máj. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Igazabol asszem 4 vagy 5 utan nem is lehet felujitani, szoval csak a delelott maradna. Mert akkor meg a tobbi joggal panaszkodhat. A munkasok zome sem dolgozik 5 utan. Elhiszem hogy zavarja, de ez ilyen. Home officeba en is a f.szba kivantam a szonszed felujitasat, de csak magamba. Mert tudom mashogy es maskor nem megoldhato. Nem akartam bactatni , milyen alapon?

Amugy 11 nekunk 2 hetet mondtak legalabb. Viszont minden nap nem jar hazalmas zajjal, nalunk pl le sem vertek a csempet anno. Csak par db volt,amit nagyon kellett.

Sajnalom szegeny szomszedot de ez van.

2021. máj. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Aludjon este, kit érdekel.

Nappal azt csinálsz amit akarsz, ha nem tetszik neki próbáljon meg feljelenteni.

Majd hónapokig nem fogtok fürdeni mert ők délután is szundikálni akarnak...

Alkalmazkodjanak.

2021. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk személy szerint én semmit nem utalok annál jobban, mikor valaki a kölkeire hivatkozva vár el alanyi jogon dolgokat vagy rájuk hivatkozva akar előnyt szerezni az élet bármely területén. Az ő gyerekei, oldja meg máskor az alvásukat azalatt a pár hét alatt és ne neki álljon már feljebb, pláne ne követelőzzön, hogy toljátok heteket a munkákat, mert ő szült 1-2 gyereket. 🤷🏻‍♀️
2021. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Jaj, ilyen nálunk is volt.

Ne építkezzünk 13-15 között, mert a gyereke aludna.


Oké, és? Majd alszik utána, vagy ha álmos, akkor elalszik a zajtól is.

2021. máj. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Különben van gyerek, amelyik képtelen aludni a zajtól. Az enyém is ilyen volt kicsiként, már nagy. Az meg elég idegesítő mikor álmos és nyűgős, ordít, de aludni nem tud. Szóval megértem a szomszédot is, de ugyanakkor nekünk is jogunk van felújítani. Ha most abbahagynánk, máskor is lenne kifogás. Mikor én altattam volna annak idején, mindig akkor álltak neki füvet nyírni, de sosem szóltam. Nem lett volna pofám.
2021. máj. 12. 10:36
 18/22 anonim ***** válasza:
81%
Jó, hát ha valaki panelba/társasházba/ikerházba költözik, az vállalja ezt is, nem gondolja hogy majd mindenki hozza és az ő gyerekei alvásidejéhez fognak alkalmazkodni. De a felújítás családi házban is lazán előfordul és ott is van ám hangja, ami a környező szomszédokat zavarhatja, de valamikor meg kell csinálni, ez ilyen. Más meg az ő gyereke bőgését hallgatja és azt jó eséllyel nem két hétig hanem sokkal tovább, úgyhogy tanuljon meg követelőzés helyett ő is alkalmazkodni.
2021. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 flora08 ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem jogos a kérése, emiatt nehogy elhalaszd a munkálatokat. Nem este, hajnalban vagy hétvégén zajonganak. Mi kertes házban élünk, mióta itt a jó idő, nincs olyan nap, hogy valamelyik szomszéd ne flexelne/nyírná a füvet/kalapálna/csiszolna, stb. Múltkor online órám volt hétvégén, az ablakot nem tudtam 10 percnél tovább nyitva hagyni, mert mindenki talált valami hangos tevékenységet az udvarán 😒 Két hete, vasárnap reggel fél nyolckor kezdte el felveretni a terasz burkolatát a szomszéd. Na, amiatt szólhattunk volna, de nem tettük, nagyon jól tudjuk, hogy annyira kevés a jó szakember, hogy a megrendelőnek kell alkalmazkodnia hozzájuk, nem fordítva (komplett konyha, fürdőszoba felújítás, nappali padlóburkolat-csere, teraszépítés, térkövezés után tapasztalatból írom). Naná, hogy nem hatja meg őket, hogy a szomszéd hétköznap 3-kor pihenne.
2021. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
11%

Ha nem azt kérné, hogy a munkaidejük felét lábujjhegyen töltsék, lehet, hogy igazat adnék neki.

De így nem, nem jogos a kérése.

2021. máj. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!