Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten is megnézik az...

Budapesten is megnézik az embert vagy ez csak vidéken szokás?

Figyelt kérdés
Áll az ember a buszmegállóban, és ha elhalad valaki előtte ,akar ferfi akar nő, fordulnak utána. Vagy ha ül a padon valaki és eszik pl egy szendvicset ,jól megnézik. Ez csak vidéken szokás?

2021. máj. 31. 00:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy, a paranoiás, üldözési mániás ember mindenhol kezelésre szorul...
2021. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem is mindig bámulnak.. Azthittem azért mert olyan jó csávó vagyok, de akkor nem😅

Néha úgy néznek rám mint v.mi ufóra..

2021. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 Te most akkor az a bámulós fajta vagy és magadra ismertél?
2021. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
35%

Figyelj nekem pestiként minden település vidéknek számít ami nem a főváros és annak az aglomerációja.

Nyílván ezzel nem a település kultúrális értékeit akarom leszólni vagy ilyemi. De akkor is egy vidéki városról beszélünk és nem a fővárosról. Nálam a vidék nem pejoratív szó. Ezt persze sok vidéki félre érti. Ilyenkor sokan azt gondolják, hogy na a büdös beképzelt pesti proli lenézi őket pedig egyáltalán nincs erről szó. Csak én ezt a szóhasználatot szoktam meg. Ha pl elutaztam Egerbe nekem az már vidékre utazásnak számított. Nyílván ha nem fővárosi lennék és nem ehhez a szóhasználathoz szoktam volna hozzá akkor lehet azt mondtam volna, hogy megyek Egerbe.

2021. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Pesti vagyok, általában ugy bámulnak az emberek mintha ufó lennék, vagy minimum vmi természeti csoda.
2021. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Sajna nagyvárosban Debrecenben tapasztalom ezt. A 68 éves nagynénémet is nézték.
2021. máj. 31. 10:57
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Fura, én azt tapasztalom hogy vidéken (faluban élek) senki nem bámul, Pesten meg állandóan...
2021. máj. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg áll a kocsival és 👀
2021. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megyeszékhelyről költöztem Pestre 14 éve, akkor nekem nagyon nagy volt a kontraszt, iszonyúan élveztem, hogy senki le se szar, nem néz meg, mindegy mit csinálok, mit veszek fel stb. De ha segítség kellett, akkor mindig volt aki megáll, útbaigazít, vagy egyszer ültem egy lépcsőn és megkérdezték, hogy rosszul vagyok-e.


Később visszaköltöztem a megyeszékhelyre és azóta már itt is egyre jobban átnéznek egymáson az emberek. A családom egy részen észak-keleten lakik kisvárosban. Na ott még mindig utána is fordulnak az embernek, akár azért is, mert "dikk ezt nem ismerem látásból se"

2021. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!