Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan aki Budapestre...

Van olyan aki Budapestre költözött videkről és megbánta?

Figyelt kérdés
2021. jún. 15. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen és nem is (már külföldön élek).


Aminek örültem, hogy 2 órás utazás helyett 20 perc alatt munkában voltam. Éjszaka könnyű volt közlekedni (agglomerációba, ahol laktam előtte fél 12 után semmi nem járt csak taxi max), a boltok közel, a bevásárlóközpontok is, nem kellett 40-50 percet utaznom egy turiba vagy nagyobb üzletközpontba.


Amit rühelltem: betontenger, kutya- és emberürülék random, szmog, bűz, tömeg a villamoson és mikor mindent egyszerre újítottak fel, ahol éltem, na akkor a tömegközlekedés kuka volt, bringával jártam mindenhová.

2021. jún. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Bár nem konkrétan Pestre

Hanem Pest mellé költöztem a páromhoz, de igyis 10 percre vagyunk a nagyvárostól

Borsodból költöztem fel

Soha nem utaltam ennyire semmit mint itt élni....

A szívem szakad meg hogy elkoltoztem Borsodból

2021. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És munkahely szempontjából?
2021. jún. 15. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
én vidékről költöztem be. A kert az hiányzik és kb ennyi. Nincs megbánás
2021. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én munkahely szempontjából nem érzek változást

Nagyjából ugyanazt a bért kapom mindenhol mint vidéken csak itt kissé drágább az élet

Nyilván nagyobb város így több a lehetőség

Ha nem találsz munkát ott ahol élsz akkor jó eséllyel itt fogsz

Van sok gyár, bolt stb ahova mindig kell ember

Viszont ha tudsz munkát szerezni ott ahol élsz akkor én nem költöznék

De mindenki máshogy éli ezt meg

2021. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak annyi volt, hogy fél évet kellett Pesten töltenem oktatás miatt. Hát nem volt valami kellemes.

Utána teljesen máshogy láttam a saját városomat (sokkal pozitivabban).

2021. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tatáról költöztem Budapestre. Igaz nem olyan nagy táv, de nem mindegy, hogy napi 1,5 órát utazom vagy feleennyi idő alatt beérek a munkába. Igazán már az első héten mentem volna haza: rengeteg az ember, ami olyan hely lenne, hogy azt gondolná az ember, el tud bújni a világ zajától (pl. erdős rész, parkok), ott sem lehetsz igazán egyedül, mert tele van másokkal.

Kertes házba költözés a város szélső kerületében valamelyest segített, de igazából mindig honvágyam van. Hiányzik a kisvárosi hangulat, hogy nem tudok nyugodtan elmenni biciklizni, sétálni, kikapcsolódni, hisz minden telis tele van betonnal, rosszarcú emberekkel és kosszal, rossz a levegő.

2021. jún. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!