Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy állítsam le az új szomszé...

Hogy állítsam le az új szomszéd fickó barátkozási próbálkozásait, bizalmaskodását?

Figyelt kérdés

Egyedülálló férfi vagyok. Kb. két hete egy velem egykorúnak látszó férfi költözött a szomszédomba, ő vette meg a nemrég elhunyt idős szomszédasszonyom lakását. Eleinte csak ezt-azt kért (csavarhúzót stb.), mindent adtam neki. Aztán elkezdte mondogatni, hogy nagyon jó a shortom, hol vettem, ő is akar magának ilyet. Meg hogy elmehetnénk néha este együtt sétálni, beszélgetni.

Én ennyire azért nem akarom vele szorosra fűzni a kapcsolatot. Egy normális szomszédi viszony elég, új barátra nincs szükségem. Hogy állítsam le a nyomulását?



2021. jún. 15. 13:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Itt kapott állást (Dél-Alföld), a Dunántúlról költözött ide. Sajnálom ezért, tudom, hogy senkije nincs, de ne én legyek már az, aki teljes mértékben feloldja a magányát. Ráadásul pusztán csak azért, mert én elérhető közelségben vagyok, bármikor rám lehet kopogtatni.
2021. jún. 15. 14:10
 12/15 anonim ***** válasza:
42%
Felnőtt ffi vagy, nem tudod magadtól leszerelni???? Atya Isten.
2021. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom barátkozni akar, pláne ha nem gondolod melegnek.

Hasonló kollégám van (bár mi nők vagyunk). Se kutyája, se macskája, ha van is barátja az messze él, így unatkozik. Szerencsére mi messze lakunk egymástól, de már felvetette, hogy elmehetnénk együtt vásárolni/színházba/egyéb. Én megmondtam, hogy van más elfoglaltságom, nem érek rá vele lenni. Szerintem te is közöld vele, hogy sok a dolgod, a távoli jövőben sem fogsz ráérni, esetleg panaszkodj mindig mennyi mindent kellene csinálnod vagy alakítsd úgy a beszélgetést, hogy úgy tűnjön teljesen más az érdeklődési körötök.

Szerintem nem ismer senkit a közelben vagy nagyon extrovertált és unatkozik egyedül.

2021. jún. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, erről van szó, amit írsz. De már ma este is kétszer átkopogott csip-csup ürügyekkel, voltaképpen trécselni akart, rájöttem. Nekem most egy fontos anyagon kell a számítógépen dolgoznom, s mind a kétszer kibillentett a munkafolyamatból és a fejemben már jól felépített gondolatmenetből. Mire visszakavarodtam a gép mellé, már alig tudtam visszaidézni a félórával korábban még kristálytisztán elgondolt mondatokat. Kiverte őket a fejemből a félórás üres trécselés. Meg az is zavar, hogy látja a kiteregetett ruháimat a szobámban, és mindent dicsérget, mindenből ő is hasonlót akar. De jó ez a rövidnadrág! De jó ez a póló! De jó ez a boxeralsó! Mindig így lelkendezik. És mindig megígérteti velem, hogy majd megmutatom neki a jó ruhaüzleteket a városban, meg hogy együtt elmegyünk vásárolni. De nekem nincs időm fél vasárnapokat végigshoppingolgatni vele.
2021. jún. 15. 21:47
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szabadidőd, azért barátkozhatsz vele, ha egyáltalán nincs, akkor mondd meg neki.
2021. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!