Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapesten csak szerintem...

Budapesten csak szerintem irreálisak a lakás árak(meg amúgy minden)?

Figyelt kérdés

Na már most én falunk élek és ezért ennyire feltűnő nekem szerintem ez az egész. Mi egy 200 négyzetméteres házban lakunk itt,udvarral mindennel együtt...viszont már a tököm kivan ezzel a falusi élettel (nagyon sokat kell dolgozni,füvet nyírni stb stb) Meg itt olyan szempontból is szar hogy kevesebb az ember/lehetőség/élet...egyszóval jobban szeretnék egy Budapesti lakást.


Elég sokszor járok oda szóval utána néztem mi is a helyzet...hát egy 40 négyzetméteres lyuk 29 milliókba kerül,ami még tetszene is az meg szerintem brutális 150 millió forint:D és még egy udvar sincs benne.


A lényeg annyi ha mondjuk lennék akkora f..z hogy egy kertvárosi lakást akarok szerintem az egész életemet oda kéne adnom érte :D

A másik hogy egy szórakozó helyen (nem boltba mert az kb ugyanaz mint itt) 1000 ft egy szaros sör? Szerintem ez pofátlanság.


Egyébként a zsiráfba voltam kb 4 órát és elköltöttem 50 ezret.


Nyilván aki tele van pénzel annak a véleményét is várom a lényeg hogy Budapesti legyen. 29f


2021. júl. 4. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos vidéken a munkalehetőség és a fizetés is sokszor töredéke annak, mint amennyit Budapesten adnak, ezért 2 lehetőséged van:

-Vagy ingázol, ami a jelenlegi helyzetben (útfeltúrás, járatmódosítások, lezárások, stb.) akár napi több óra lehet, amit egy az egyben kidobsz az életedből az ablakon

-Vagy bérelsz lakást, ami a fizetésed igen jelentős részét csökkenti, de cserébe a jobb keresetért ezt bevállalod


Irreálisan drága és borzalmas, hogy Magyarországon a munkaerőpiac 90%-ban Budapestre koncentrálódik (itt most azokra a munkákra gondolok, ahol nem alamizsnával szúrják ki az emberek szemét), de sajnos ez van.

2021. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most mindenhol irreálisan magasan vannak az ingatlan árak, de azért is látod annak, mert falun meg ritka olcsók, nem véletlen.
2021. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a kormányunk nagyon jó teljesítése miatt a forint vásárló értéke a béka segge alatt van, iszonyatos drágaság van az országban.
2021. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

30 évig éltem Budapesten, még ha agyonvernének se költöznék vissza, nemhogy fizessek érte.

Dugó, meleg, drágaság, tömeg, meg a kis ceruzám, azt....

Jó nekem a 100 ezres fizetés, inkább rágom a küszöböt, és pecázgatok hétvégente.

2021. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Egy afrikai szinvonalu kormany mellett sikerult europai arakra felverni. Nem mas fovarosok araival hasonlitom ossze, csak azzal, hogy egy budapesti lakas araert franciaorszag legszebb es civilizaltabb videkein hazat lehet venni.

Mas pelda. Covid elotti arak es forint arfolyamra ertem. Egy burger egy jonak szamito sorozoben ugyanannyiba kerult pontosan, mint Angliaban. Itthon egy savanyu arcu pincer adja, IKEA akcios butor, gyengen imitalt berendezes, gondolom kisebb rezsi. Angliaban egy otszor jobban megfizetett pincer, Chesterfield borkanape, tolgyfa antik butorok, draga tapeta, magasabb rezsi. Hogy letezik, hogy sokkal tobbet tesznek bele, es annyiba kerul? Esetleg nem egy ev alatt akart meggazdagodni egy egesz csalad, hanem szepen lassan ket ember.

A mentalitas is fos, a kormany tragediaba vagy nyugodt stabil nyomorba vezet.

2021. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Mo-n alapból mindenhol egy karvalyszemlélet megy e téren is.
2021. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Gazdaság esetén értelmetlen az a fogalom, hogy reális vagy irreális. Reális az, amit megvesznek. Mindent a piac szabályoz. Ha nem lesz fizetőképes kereslet, akkor lemennek az árak, mert az eladónak/kocsmárosnak szüksége van a pénzre. Hogy ez társadalmilag káros, mert polarizál, egy réteg fogyaszt, másik réteg tengődik, az tény. De akkor is így van.
2021. júl. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Csak szerinted - véletlenül sem sír szinte mindenkinek a szája, hogy nem tud megfizetni egy rohadt lakást. :D
2021. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak Budapesten.... Debrecenben is ugyan ez a helyzet... alberlet nincs 100 ezer alatt,boltban par dolgot veszel 5000 ft elmegy... patikában gyógyszer nincs 3000ft alatt. :(((((
2021. júl. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
De erdekes,hogy el tudok menni szorakozohelyekre ugy,hogy nem veszek semmi piat stb. Mert nem akarok kolteni.
2021. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!